CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Odmowna decyzja dla firmy Dudek&Kostek

Małgorzata Kaptur: 22.05.2013 r.
Dzisiaj na BIP -  ie pojawiło się obwieszczenie, że Burmistrz Gminy Mosina wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na wdrożeniu innowacyjnej technologii recyklingu zużytych opon samochodowych w cyklu ciągłym, zlokalizowanego na działkach o nr ewid. 2131/23 i 2131/24, obręb: Mosina.
Niestety nie wynika z tego jednoznacznie jaka to jest decyzja - pozytywna czy negatywna.
aktualizacja: 23.05.2013 r.
Decyzja jest   o d m o w n a.

obwieszczenie

Z przykrością stwierdzam, że mimo wielu słów, które zostały na ten temat wypowiedziane i napisane nadal sposób informowania mieszkańców  o ważnych sprawach jest niedbały. W tak ważnej sprawie nie załącza się treści decyzji, a to wyjaśniłoby wszystko.

Tak informują o decyzjach środowiskowych inne gminy:

Rokietnica
Wierzchowo

Jutro rano zapoznam się w Urzędzie z tą decyzją. 

artykuły o spalarni opon


 

23.05.2013 r.

Byłam, zapoznałam się i odetchnęłam z ulgą - decyzja jest odmowna.

Niestety poinformowano mnie, że nie mogę otrzymać kopii. Mogę zrobić zdjęcie, notatki. Na wstawienie na BIP nie ma co liczyć. Jedna z urzedniczek poinformowała mnie, że prawo nie obliguje do tego. Jest obwieszczenie i każdy kto jest zainteresowany może zapoznać się z dokumentacją w urzędzie.Zamieszczam zatem zdjęcie:


Tu kolejny fragment

i jeszcze jedna strona


Komentarzetaboret
2013-05-24 22:35:05
@ karp ::: Zgadzam się w całej rozciągłości.W tym sęk.Może tu o to chodzi,urząd powinien , a jakoś dziwnym trafem tego nie robi ,po prostu trzeba być czujnym i dobrze zorganizowane konsultacje do których urząd jest zobligowany powinny to wychwycić.Też oglądałem ten program, aż strach się bać,prawo swoje , a kombinatorzy swoje a nadzór śpi. Pozdrawiam :) a .
karp
2013-05-24 20:22:22
To prawda Taboret,ale właściwa klasyfikacja leży po stronie urzędu.Na podstawie takich ogłoszeń jakie dawano w tej sprawie strona społeczna może przegapic zagrożenie myśląc,że chodzi o jakąś kosmiczną technologię. W każdym mieście trafią się prekursorzy tej technologii palący oponami a w kominach im się coś skrapla i kapie. Oglądałem niedawno na TTV reportaż o tym jak jedna z firm odbierająca odpady szpitalne mieliła min.szczątki ludzkie i powstawało z tego tzw.paliwo alternatywne.
taboret
2013-05-24 16:19:50
Też ucieszyła mnie i znajomych ta odmowna decyzja, która powinna zapaść już na samym początku gdyby we właściwy sposób byłyby przeprowadzone konsultacje społeczne, a to u nas kuleje i dlatego potrzebne są akcje które zmuszają do zmiany decyzji.Smuci mnie natomiast niewyprowadzenie strefy przemysłowej z miasta(mpzp ul Śremska) która spowoduje pogorszenie się dotychczasowych już tak nie łatwych warunków rekreacji i wypoczynku na swoich posesjach.@ M.K. zgadzam się i cieszy mnie zdanie odrębne w/s rozpatrywanej skargi przetargowej. @ karp -zgadzam się z tobą ,jednakże od samej zmiany nazwy procesu szkodliwość jego się nie zmieni.Obecnie spalanie śmieci nazwano MINERALIZACJA ( byle jeszcze bardziej zawikłać niezorientowanym) Pozdrawiam :)
Greg
2013-05-23 23:27:45
Burmistrz powinna podziękować tym, którzy ją powstrzymali od popełnienia nieodwracalnych błędów, takich ja ta spalarnia, bo byłoby już po niej.
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2013-05-23 23:09:17
Może i nie spadł, ale osiwiał :)
Ala
2013-05-23 22:55:09
Ale człowiekowi, który pracuje w Selekcie a wszystkiemu jest winien włos z głowy nie spadł.
do Karpia
2013-05-23 22:52:40
Jeżeli mówisz o byłym kierowniku to masz racje. Oj on wiele lodów w Mosinie kręcił. Przez niego taki bałagan na ul. Galczynskiego
the naturat
2013-05-23 22:36:28
dostęp do informacji publicznej... Najśmieszniejsza jest wypowiedź, że prawo nie obliguje do wstawienia na BIP... Nie obliguje również do oddawania krwi, ustępowania miejsca osobom w wieku zaawansowanym, kobiecie w ciąży , do otwierania drzwi dziewczynie z wózkiem , do pomocy niepełnosprawnym, a mimo to normalny człowiek takie działania podejmuje z własnej inicjatywy. Za trudne ? Przykład idzie z góry, nie ma się co dziwić, że urzędnik broni przełożonego jak Zawisza cnoty swojej lubej. Tylko to jest gwarancją spokoju po takim zachowaniu. A nóż się trafi burmistrz człowiek i zacznie wymagać wiedzy, kultury i zaangażowania. Nie ma się co dziwić, że urzędnik jest arogancki. Ciekawe jaka jest rotacja w naszym urzędzie, tzn. ile osób zostało zwolnionych w ciągu np. 4 lat ( zwolnionych przez pracodawcę ). Rotacja normalna rzecz, rotacja = ewolucja. Tylko wtedy organizm zmienia się na lepsze.
oponka
2013-05-23 22:27:59
Takie rzeczy to tylko w Mosinie. Spalarnia opon to kompromitacja urzędu, więc wstydzą się pokazywać dokumenty. Ot co.
a to ciekawe
2013-05-23 21:07:48
Informowanie w naszej gminie jest chore. Radny musi zrobić zdjęcie, nie może dostać dokumentu w sprawie, gdzie jest konieczny udział społeczeństwa. Aż się w to wierzyć nie chce.
karp i kibic
2013-05-23 20:07:37
Karp mówi, ze "Człowiek,który skompromitował się w tej sprawie, teraz "zawija w te sreberka" w Selekcie". A ja myślę, że człowiek, który najbardziej skompromitował się w tej sprawie całkiem na poważnie nadal pełni funkcję burmistrza Mosiny. Nic się nie stało Polacy, nic się nie stało. kibic
the naturat
2013-05-23 19:58:28
Można? Można. Nec Hercules contra plures:)
Małgorzata Kaptur
2013-05-23 14:05:26
Ciekawe jak potoczyłaby się ta sprawa, gdyby wtedy nikt nie protestował. Może byśmy już dzisiaj wąchali od rana do wieczora i od wieczora do rana zapach gumy w różnych postaciach. Co kierowało wtedy burmistrzem? Teraz można było odmówić, a wtedy nie? Przecież ujęcie jest tam gdzie było, technologia ta sama, inwestor ten sam, papiery - raport i opinie RDOŚ i Sanepidu te same. Lokalizacja ta sama. Burmistrz ten sam...
uważam, że
2013-05-23 12:10:27
Ta decyzja to sukces organizatorów protestu i samych mieszkańców, którzy nie pozwolili p. Springer na szkodliwy dla ludzi biznes w środku Mosiny.
przeciwny małym krętaczom
2013-05-23 12:02:52
Samo życie. Jak ktoś nie ma nic do ukrycia, wszystko jest jasne i czytelne. Jak ktoś kręci i kombinuje, to niechętnie mówi i wyjaśnia. Żeby nie być złapanym na kombinowaniu.
karp
2013-05-23 11:12:03
Mimo wszystko dziwi mnie dlaczego organ wciąż posługuje się terminologią narzuconą przez inwestora, a nie klasyfikuje jej prawidłowo jako spalarni odpadów.Człowiek,który skompromitował się w tej sprawie, teraz "zawija w te sreberka" w Selekcie.