CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Decyzja Ministerstwa Finansów w sprawie subwencji

 MK:4.06.2013 r.
Jak poinformowała już prasa regionalna Ministerstwo Finansów wydało decyzję w sprawie zwrotu przez gminę nienależnie pobranej subwencji oświatowej dla Szkoły Podstawowej w Krośnie mieszczącej się przy ul. Krasickiego w Mosinie.

 Po raz kolejny potwierdzono, że o subwencji decyduje lokalizacja szkoły, a nie miejscowości, z których pochodzą uczniowie.decyzja Ministerstwa Finansów 1.

decyzja MF 2.

 

 

więcej na ten temat:
TUTAJ

 Na mapie poniżej - działki, które były w posiadaniu gminy w czasie, gdy zapadała decyzja o lokalizacji szkoły. 3 z nich wystawiono na sprzedaż dopiero 10 kwietnia 2007 r. W tym czasie szkoła przy Krasickiego była już w fazie prac wykończeniowych. Oddano ją do użytku we wrześniu 2007 r.


 


Komentarzemieszkaniec
2013-06-21 11:36:58
Proponuje,na wolnej działce w Krosnie,koło Olszynki,wybudować podstawówke wielkości szkoły nr.1 w Mosinie. Korzystając z dotacji dla terenów wiejskich. A obecną podstawówke przy Kraśickiego przekształcić w gimnazjum. Jest to ambitny plan, ale raz na zawsze rozwiązałby powyższe problemy,ze szkołami dla rejonu Krosno.
przewidujący
2013-06-05 14:49:46
Czy naiwnie myślisz, że tacy panowie jak m.in. Świtalski, Pyżalski, Grzegorczyk puszczają wybory burmistrza w Mosinie na żywioł? [...]W przyszłym roku będą maczali swoje deweloperskie paluchy w wyborach. Jeśli opozycja nie wyłoni swojego kandydata i nie napisze z wiadomymi pozarządowymi organizacjami programu sanacji i zamierzeń to z każdym mijającym dniem traci szanse na przejęcie władzy. To samo zresztą tyczy wyboru radnych - z tym że to potężna robota - by się samemu nie wyciąć z uwagi na nową ordynację. No np. aby wyeliminować Waligórskiego z Czapur za którym murem i forsą stanie pyza trzeba w tym okręgu wystawić prymusa - Panią Kaptur, która jako jedyna ma szansę tego bufona i głupca wyciąć. Mało tego - objąć szefostwo Rady. Ale to opozycja przecież wie bo to elementarna teoria polityki.
Bo to jest Polska a nie elegancja Francja..
2013-06-05 12:33:52
Czasami myślę, że Urząd Burmistrza jest tylko po to aby sprzedawać ziemie gminy i kamienice. Potem spławiać je po zaniżonej wartości po cichu lub w niejasnych okolicznościach tym samym bogatym Deweloperom. Fundacje zagraniczne, Pan Świtalski i spółki Famili Haus itp... Pewnie za każdym razem nowy burmistrz na drugi dzień już siada przed mapą lotnicza i szuka działek. Niepotrzebne mieszkańcom działania za gruba miejską kasę, kontrowersyjne decyzję służące mniejszości ( bogatym graczom ) to wizytówka ostatnich kadencji. Szkoda bo burmistrz obiecując pływalnie razem ze spółką Pana Świtalskiego już podczas wyborów się kilka lat temu zdradziła kto ja sponsoruje... Pani Małgorzato centrum wsi zostało przesunięte mieszkańcy mają teraz biedronkę :) . ..
dociekliwy
2013-06-05 11:53:49
Na Krasickiego znajduje się Limaro. Czy Nazwisko Mania w nazwie spółki i nazwisko Mania w RM to przypadek?
Jacek
2013-06-05 11:30:19
Moim zdaniem szkoła powstała na ul Krasickiego po to żeby znaleźć uzasadnienie na położenie właśnie na tej ulicy asfaltu. Dlaczego porządna droga miała powstać właśnie tam? Sprawdź co poza szkołą się tam znajduje, a znajdziesz odpowiedź. W tej okolicy jest wiele dróg których status byłby porównywalny do Krasickiego, gdyby nie szkoła.
nadal nie rozumiem
2013-06-05 10:49:13
Ja nie wierzę w przypadki i zwykłą głupotę. Szkoła wybudowana wbrew mieszkańcom i olbrzymie straty. Ale burmistrz z tego katastrofalnego błędu nie wyciągnęła wniosków. Potem była spalarnia, pole golfowe. Też wbrew mieszkańcom. W międzyczasie w Czapurach zafundowała mieszkańcom osiedle, które kilkakrotnie przewyższać będzie liczebność wsi. Po cichu. Wystarczyło okazać niezadowolenie, żeby burmistrz taką osobę wyatutował ze stron postępowania sztuczną działką. Wszystko, żeby deweloper był zadowolony. Zawsze przed naszym wspólnym interesem stoi interes prywatny, nawet jak trzeba prawo naginać
Małgorzata Kaptur
2013-06-05 09:29:57
Nie było na terenie wsi działki, która byłaby w jakiś sposób określona jako szkolna, były tereny gminne, które można by na ten cel przeznaczyć. Gminie przecież było jedno czy sprzeda grunty w Krośnie czy te przy Krasickiego. Jeden z tych terenów jest do dziś wolny. To działka o powierzchni 1,3 ha na rogu ul. Tylnej i Piaskowej, drugi to teren, na którym jest obecnie osiedle Olszynka - tam były dwie działki - jedną kupił p. Świtalski - tam jest osiedle Olszynka, drugą kupiła inna osoba - razem było tam 2,8 ha, czyli tyle ile obecnie jest przy ulicy Krasickiego. Gmina wyceniła ten teren na 927 tys. Gmina mogła równie wysoką, o ile nie wyższą cenę uzyskać za grunt położony tam, gdzie obecnie jest szkoła. Burmistrz dokonała takiego wyboru - dlaczego? Pewno się nigdy nie dowiemy.
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2013-06-05 08:58:13
Pewnie jakiś deweloper
tubylec
2013-06-05 08:36:41
A kto nabył ziemię w Krośnie pierwotnie przeznaczoną pod szkołę ...
Jola
2013-06-05 08:36:21
Tak długo wszystko będzie u nas postawione na głowie jak długo urzędnicy nie będą ponosili kar za błędne decyzje.
nadal nie rozumiem
2013-06-04 23:35:22
Były działki gminne w Krośnie, na których mogła powstać szkoła, ale nie powstała. Jeżeli nie była to dobra lokalizacja według burmistrza, można było takie działki sprzedać i za uzyskane pieniądze kupić grunt w lepszym miejscu. Ja nadal nie rozumiem, co Krosno i Gmina miały zyskać na szkole wiejskiej w mieście, wybudowanej wbrew opinii Rady Rodziców. Mamy milionowe straty, a co mieliśmy zyskać?
Małgorzata Kaptur
2013-06-04 21:42:03
To nie jest dobry trop, bo działki pod nową szkołę należało dopiero poszukać. Burmistrz miała pomysł, żeby dokupić sąsiednią działkę i rozbudować istniejący stary budynek, jednak właściciel nie był zainteresowany zbyciem tej nieruchomości. Były gminne działki w Krośnie, na których szkoła mogła powstać, ale nie wzięto ich pod uwagę. To jest błąd burmistrza i duża strata dla wsi, bo największa po Mosinie miejscowość nie ma na swoim terenie szkoły. Społeczność Krosna nie ma od 3 lat miejsca na spotkania. Ten brak próbuje się teraz zrekompensować wybudowaniem w centrum wsi świetlicy wiejskiej.
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2013-06-04 21:21:37
A wszystko przez pewnego polityka PSL z Pisza. Gdy sprwa się rypła wycofał się rakiem, nie pomógł pani Zosi. Ja jestem pewien, że mecenas załatwiacz załatwi, żeby kasy nie było trzeba oddawać. Gdyby szkoła była wybudowana w Krośnie dostalibyśmy miliony na budowę i rozbudowę szkoły i jeszcze dodatkowo straciliśmy milion sto z tyt subwencji.
uważam, że
2013-06-04 20:39:57
Wybudowanie szkoły dla Krosna w Mosinie wbrew mieszkańcom i wbrew zdrowej logice musi mieć jakieś wytłumaczenie. Jeśli burmistrz zrezygnowała z pieniędzy unijnych na wiejska szkołę, które były na wyciągniecie ręki, to musiała mieć jakiś ważny powód. Może odpowiedzią jest przeznaczenie gruntu, który miał być pod szkołę. Co z tą ziemią, na której miała stanąć szkoła?