CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Wyniki egzaminów gimnazjalnych 2013

 MK:24.06.2013 r.
Wyniki gminy nie są zadowalające, tylko z historii i wos oraz z j. niemieckiego powyżej średniej w powiecie.  Nasi gimnazjaliści najgorzej poradzili sobie z matematyką, gorzej niż rok temu. 

Najlepiej wypadło Gimnazjum nr 1 w Mosinie - absolwenci tej szkoły uzyskali wynik wyższy niż średnia w powiecie ze wszystkich egzaminów przedmiotowych - gratulacje!

Gimnazjum nr 2 w Mosinie uzyskało wyższy wynik niż średnia w powiecie z j. polskiego i przedmiotów przyrodniczych. Wynik z języka polskiego tej szkoły jest zdecydowanie wyższy od innych szkół - 8 w powiecie (na 46 gimnazjów).

Gimnazjum w Daszewicach uzyskało świetny wynik z historii i wos, a Rogalin z języka niemieckiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: OKE Poznań

 


Komentarzeludożerca
2013-06-25 13:01:34
Te mizerne wyniki nauczania to efekt szeroko pojętej destrukcji jaką w naszej Gminie uprawia Springerowa z ustanowioną kumotersko przez siebie kierowniczką "od oświaty" Kasprzykową. Piszę specjalnie kumotersko, ponieważ obie te kobiety łączą autentyczne, choć zdaje się nieformalne rodzinne powiązania. I nic nie byłoby w tym grzesznego, gdyby pracę wyniki definiowały, a nie horrendalna pensja "wielkiej" kierowniczki. Ustawianie konkursów na szefów poszczególnych placówek tak, aby tylko lojalni przydupnicy funkcje kierownicze dzierżyli, musi przekładać się na jakość nauczania. Nie wygrywa najlepszy - lecz co w Mosinie nagminne - figurant człowiek podporządkowany obu tym osobom. Czy miałby bowiem prawo istnieć w Mosinie na eksponowanym stanowisku ktoś, zagrażający pozycji dennej intelektualnie i moralnie władzy? Nie ma takiej opcji. Ot i wyniki. Ćwierćinteligenci to finalny wyrób szkolnictwa pod auspicjami obu tych "pedagogicznych tuzów" - Springerowej i Kasprzykowej. Te skończone durnie pojęcia nie mają o samorządzie, wyborach, demokracji, moralności... I potem podobnych sobie durni wybierają. Od szkoły zaczyna się świadomość obywatelska i każdy mądry kierownik szkoły wie, co z tym faktem trzeba zrobić. Ale mądry - a głupi cicho siedzi i liczy na podwyżkę przed kolejnymi wyborami. Tak tu jest. To oczywiste, że tu w Mosinie przy takiej indolencji władzy każdy prężny, zaangażowany i pracowity kierownik szkoły - mając przypisaną do stanowiska popularność i znaczenie wysiudałby ze stołka Springerową dobrych kilka lat temu. Do tego nie dopuściła a efekty dzieciaki pokazują.
Osiedleńcy
2013-06-25 10:17:39
Wiem, że piszę nie na temat, ale: czy w Mosinie wszystko można? Nie interesowałam się wczesniej tym co robicie, ąle życie mnie zmusiło i postanowiłam szukac pomocy. Mieszkam od roku w krosnie no i niedługo chyba umrę na zawał z powodu mosińskiej edukacji. Zacznę od przedszkola. poraz pierwszy spotkałam się z faktem, że przedszkole jest otwarte w czasie wakacji tylko przez dwa tygodnie, a dalej to jakies dziwne dyżury dwytugodniowe. Próbowałam się ratować i na całe dwa miesiące zapisać dziecko do przedszkola w Poznaniu( mam tam możliwości i pracuję w Poznaniu). A tu słyszę, że to niemożliwe bo dotację dostanie to przedszkole do którego dziecko uczęszczało przez czły rok. No i dalej. mam dziecko w zerówce w szkole. A tu figle jeszcze lepsze, bo wygląda na to że tam wakacje już są. klasy łączone z założenia, bo plan ostatniego tygodnia dostałam z dużym wyprzedzeniem, no i oczywiście w mniejszym wymiarze godzin. Czy ktoś to sprawdza? Pełna samowolka. A gdzie są dzieci i ich rodzice. Co my mamy zrobić z naszymi dziećmi?
Małgorzata Kaptur
2013-06-25 08:28:10
Kiedy porównujemy, musimy mieć świadomość, że publiczne gminazjum obwodowe - takie jak nasze, uczniów nie wybiera - tu uczą się orły i ORŁY. Najlepsze gimnazja poznańskie - to zazwyczaj te, które prowadzą nabór, dokonując na starcie selekcji i wybierając diamenty. Szlifowanie diamentu to zupełnie inna kategoria. Ja porównuję zawsze nasze wyniki do powiatu, który ma niższą średnią niż miasto Poznań, ale zdecydowanie wyższą niż województwo i trochę wyższą niż kraj. Niestety nasza gminna średnia za wyjątkiem j. niemieckiego jest w tym roku poniżej średniej w powiecie. Za dobry wynik uważałabym - wynik powyżej średniej powiatowej.
ich
2013-06-25 08:13:14
żeby wiedzieć o czym mówimy, to dla porównania najlepsze poznańskie gimnazjum (dąbrówki) średnia 86,48 pkt. gratulacje! ;) http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,14159037,Wyniki_gimnazjow_z_Poznania_i_powiatu_poznanskiego.html