CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Problem z informacją i nie tylko z informacją... Sytuacja Waldemara Sprusińskiego

 MK: 4.07.2013 r.
Z wielką troską obserwuję to, co się dzieje w Czapurach. Kiedy w średniowieczu powstawało miasto władca określał jego kształt i zasady w nim obowiązujące w przywileju lokacyjnym. W dzisiejszych czasach, kiedy na wiejskim gruncie powstaje miasto, włodarz nie opracowuje planu, który określiłby różne funkcje obszaru, tylko pojedynczymi decyzjami pozwala na kolejne "przybudówki". Mowa będzie o kolejnej z nich, która zaniepokoiła mieszkańców. 

Niebywały rozrost osiedla odbywa się z naruszeniem interesów właścicieli domów jednorodzinnych w sąsiedztwie Osiedla Leśnego V. Ich nieruchomości tracą na wartości. Mówią to sami zaintersowani, zauważają to także obecni i przyszli mieszkańcy Osiedla Leśnego.

Kilka razy do roku odwiedzam właściciela stawów p. Waldemara Sprusińskiego. Tu przy stawach widać najlepiej jak szybko i nieracjonalnie przebiega zagospodarowanie doliny Głuszynki.
1 lipca byłam tam kolejny raz. Pojechałam, by pokazać panu Sprusińskiemu to, co zobaczyłam na stronie Family House, zapytać, czy wie coś na ten temat.
Otóż na stronie dewelopera na drodze dojazdowej do działki ze stawami i gospodarstwa z krzepiącym napisem BÓG Z NAMI ułożonym na dachu widniały 2 nowe szeregowce. Z przedstawionej mapki wynikało, że dwa nowe szeregowce powstaną na drodze dojazdowej, która przestała być w części drogą gminną. Pisał o tym p. Sprusiński do Burmistrza i pismo to jak i kolejne zostało przekazane do wiadomości radnych.

Zauważyli to mieszkańcy osiedla Leśnego. 

Poniżej kilka wypowiedzi z FORUM

i link do strony Family House
 

Lexi 27.06. 2013
Zauważyliście, że do planu sprzedaży dołożyli 2 szeregowce? Jeszcze nie ma cen, ale są już w ofercie. Wiedziałam, że chcą tam rozbudowywać po lewej od osiedla, ale nie wiedziałam, że tak szybko, może praca im idzie tak dobrze, że jeszcze dwa budynki postawią z całą resztą.
krytyzm 27.06. 2013
Współczuje geodecie, bo pewnie do niego ida i temu parterowemu, co jest w trakcie wykańczania. Z każda chwila wartość ich nieruchomości leci na łeb i szyje. W końcu mieszkańcom pozostanie jedynie beton, bo cala zieleń zostanie wytępiona w pień, a jedyna, która się oprze będzie niedostępna dla mieszkańców.
To tak się dziś projektuje osiedla dla mieszkańców? Naładować ile wejdzie żeby był jak największy zysk, przy tym obiecując słodkości bez pokrycia? Czy na prawdę nie ma osiedli gdzie developerzy patrzą na cala infrastrukturę a nie tylko na mieszkanie?
obserwatorpecie 28 cze 2013
0 kędzior, no fakt widać dodatkowe dwa bloki, ale czy są w sprzedaży? Poza wszystkim wizualizacje FH są mocno przekłamujące, spójrz chociażby na wizualizacje nr 3 na stronach FH. Pokazuje ona bloki w znacznej odległości do domków jednorodzinnych, gdy tymczasem realnie bloki pobudowano nieomal na styku z płotem domków.Więc czy wierzyć w kolejne bloki bliżej Pana geodety?
Kędzior 28.06.2013 r.
No, jeżeli się pojawiły na stronie FH to widocznie maja podstawy do tego, żeby te mieszkania na wizualizacjach przedstawiać. W ofercie sprzedaży na stronie www (w odświeżonym layoucie) mieszkania już są (mieszkania od 55A do 63B) jednakże bez ceny z informacją "w przygotowaniu"
Wizualizacja tylko przybliża lokalizacje tych nowych budynków i faktycznie nie jest tak do końca pokryta chociażby z podziałem działek.
Dziwi mnie faktycznie lokalizacja dojazdu, bo nawet na czas realizacji tych dwóch szeregowców dojazd do posesji łowiska karpi i domku z napisem na dachu odbywać się miałoby przez teren budowy? Chyba, że dojazd będzie odbywał się przez obecnie budowaną część osiedla (dookoła)

Kiedy pokazałam mu powyższą mapkę nie był zaskoczony, bo dwa dni wcześniej taka samą od współwłaściciela nieruchomości.
Waldemar Spusiński był zbulwersowany tym, że o zmianach w najbliższym otoczeniu po raz kolejny nie dowiedział się z urzędu tylko przypadkiem. Był zaniepokojony swoją sytuacją. Gdyby to była prawda zostałby pozbawiony dostępu do drogi publicznej i jego działka straciłaby na wartości i praktycznie tylko jedna osoba mogłaby ją kupić.

Postanowiłam udać się do urzędu i w referacie planowania przestrzennego uzyskać informację czy przedstawiona wizualizacja jest zgodna ze stanem faktycznym. 
Wskazując na wizualizację zadałam pytanie: Czy dla tej lokalizacji zostały wydane warunki zabudowy?

Pani Michalina Szeliga poinformowała mnie, że nie jestem stroną postępowania i nie przysługuje mi prawo wglądu do dokumentacji.

Powiedziałam, że chcę uzyskac tylko odpowiedź TAK lub NIE.

Proszę złożyć pytanie na piśmie i w terminie 14 dni otrzyma pani odpowiedź - odpowiedziała głosem nie znoszącym sprzeciwu.

W takim razie pytam panią nie jako radna, tylko dziennikarz piszący na ten temat artykuł - oświadczyłam.

Odpowiedziała, że nie nie udzielają informacji prasie, od tego jest w urzędzie p. Bogdan Lewicki.

Do rozmowy włączył się kierownik referatu p. S. Ambrożewicz, wiernie sekundując swojej zastępczyni.

Asystent ds. mediów w odróżnieniu od p. Michaliny wysłuchał uprzejmie mojego pytania i prosił, by przesłać je mailem, co uczyniłam o 11.40 w poniedziałek 1.07.2013 r, ale wyjaśnienia przesłał dopiero po 2 dniach. 3.07.2013 r. o godz. 14.52.

Ponieważ zakończył się już skład  "Czasu Mosiny" i materiał był już w trakcie przesyłania do drukarni, jedyne co mogłam zrobić to zamieścić skrót tego, co napisał (w podlinkowanym załączniku strona przed zamieszczeniem tej inf.)

Poniżej jego wystąpienie w całości:

Odpowiadając na Pani zapytanie dotyczące odcięcia właściciela działki o nr ewid. 125/3 obręb Czapury od drogi publicznej wyjaśniam, że Burmistrz Gminy Mosina w dniu 11 lutego 2013r. wydał decyzję ustalającą warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie 9 budynków mieszkalnych jednorodzinnych dwulokalowych z garażami w zabudowie szeregowej w dwóch
segmentach na działce o nr ewid. 125/15 obręb Czapury, z obsługą komunikacyjną poprzez działki o nr ewid. 126/1, 127/39, 127/41 obręb Czapury, wraz z wewnętrzną siecią wodociągową, elektroenergetyczną, gazową, telefoniczną oraz oświetleniową dla potrzeb obsługi planowanych
budynków na w/w działkach. Przedmiotowa decyzja zakłada budowę budynków tylko i wyłącznie na działce o nr ewid. 125/15 obręb Czapury. Działka o nr ewid. 126/1 obręb Czapury stanowiąca drogę, ujęta została w przedmiotowej decyzji tylko i wyłącznie w celu wskazania obsługi komunikacyjnej i infrastrukturalnej planowanej na działce o nr ewid. 125/15 obręb Czapury
zabudowy. Działka o nr ewid. 126/2 obręb Czapury, z którą Pan Waldemar Sprusiński sąsiaduje nie jest objęta decyzją o ustalenie warunków zabudowy. Stąd też będące w Pani posiadaniu informacje, jakoby właściciel działki o nr ewid. 125/3 obręb Czapury został pozbawiony dostępu do drogi publicznej, są niezgodne z prawdą, ponieważ nie została wydana żadna
decyzja umożliwiająca budowę na drodze (działki o nr ewid. 126/1, 126/2 obręb Czapury) budynków mieszkalnych.

Mapkę załączam, by było łatwiej zrozumieć o co chodzi MK

Pragnę jednocześnie zaznaczyć, że Burmistrz Gminy Mosina nie może odpowiadać za zgodność materiałów promocyjnych prywatnych inwestorów ze stanem rzeczywistym tj. np. z przebiegiem granic geodezyjnych. Odnosząc się do kwestii stron postępowania administracyjnego wyjaśniam, że ustawa z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2013r., poz. 267 z późn.zm.) reguluje ściśle kogo uznaje się za stronę postępowania
administracyjnego między innymi w sprawie ustalenia warunków zabudowy. Stąd też skoro Pan Waldemar Sprusiński nie został powiadomiony o toczącym się postępowaniu i nie została mu doręczona decyzja o warunkach zabudowy to nie został uznany za stronę postępowania administracyjnego.

Przekazałam te informacje p. Sprusińskiemu, który, mimo że udał się 2.07.2013 r. do urzędu, również nie otrzymał inf. potwierdzającej, bądź rozwiewającej jego obawy w tak ważnej dla niego sprawie. 


KomentarzeRenato, Renato
2013-07-30 22:52:33
Renato, skąd u Ciebie niezmącona pewność, że wszyscy są zadowoleni? Jesteś matką? Ile lat ma Twoje dziecko, gdzie chodzi do szkoły i gdzie się bawi po szkole? Podaj miejsce, może się spotkamy. Nic tak nie poprawia nastroju jak rozmowa z zadowoloną sąsiadką.
jazda bez trzymanki
2013-07-30 22:44:26
To mamy nową jakość. Dzieci wożone kilkana ście km do szkół w Poznaniu, a po powrocie do domu zabawa na ul. Jagodowej. Kierowca gminy i oświaty bez prawa jazdy.
tia
2013-07-30 22:07:48
W końcuna ul. Krasickiego szkoła już zakończona, całkowicie zaspokoaja potrzeby edukacyjne okolicy. Dajcie spokój z tymi żartami... jaka infrastruktura ? Szkolnictwo jest w kiepskim stanie, zarówno pod względem zaplecza edukacyjnego jak i sportowego, kierowca tego referatu prowadzi bez prawa jazdy, podobnie kilku magików od infrastruktury. A twierdzenie, że wzorst ilości mieszkańcówto wzrost wpływu z podatków jest fałszywe, bo oznacza również wzrost wydatków ... Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, wzrost ilości mieszkańców jest tylko pokłosiem łatania budżetu gminy zbyciem gruntów. Pytanie co dalej ? Bo te grunty z gumy nie są....
Małgorzata Kaptur
2013-07-30 21:44:34
O budowie szkoły nikt nie myśli. Burmistrz i kierownik referatu oświaty uważają, że mieszkańcy osiedla Leśnego będą zawsze wozili dzieci do Poznania tak jak to robią obecnie i w Czapurach wystarczy szkoła, która jest. Ja jestem innego zdania. Mówiłam i pisałam już o tym wiele razy.
mieszkaniec
2013-07-30 21:19:27
Szymonie, centrum handlowe ma powstać, tylko jakoś nikt nie wie kiedy, bo krucho z kasą u dewelopera. A szkoła powstanie za nasze wspólne, nie deweloperskie. Nawet ziemi nie ma na szkołę. Ilość nie oznacza, że wzrasta jakość. Na osiedlu widać to jak na dłoni.
pawlok
2013-07-30 16:57:41
I kto/za co wybuduje ową szkołę ? Developer ? :-) W Czapurach mamy wzorcowy przykład wadliwej urbanizacji, chyba tylko Luboń w okolicy to przebija. Dla gmin pokroju nie ilość mieszkańców lecz ich "jakość" powinna stanowić o rozwoju.
Szymon
2013-07-30 16:21:31
Mi podoba się, że osiedle jest rozbudowywane. Rozbudowa osiedla = poprawa infrastruktury, inwestycje gminy w szkoły itd. Ma też powstać centrum handlowe. Moim zdaniem dobrze, że planowany jest V etap. Tym bardziej, że mieszkania cieszą się naprawdę ogromnym zainteresowaniem.
the naturat
2013-07-29 21:41:40
Podtrzymuję , co powiedziałem. Proszę wskazać krytykę mieszkańców os. Leśnego. Krytyka dotyczy postępowania burmistrza oraz dewelopera. A zdanie, że ktoś kto mieszka na tym os. nie życzy sobie zabierania głosu w jego imieniu ciekawe. Mamy rozumieć, że np. jeśli dajy na to w sąsiednim Puszczykowie będą działać szemrana deweloperka, to nie ma Pani prawa zabierać głosu ? Szanowna Pani, społeczeństwo nie żyje w odizolowanych grupach, stanowi naczynia połączone. Budowa w Mosinie spalarni miałaby wpływ na Czapury.... itd. itd. Niech Wam się dobrze mieszka, ale proszę , czego Wam nie życzę nie płakać, jak będzie pożar, powódź, zawał serca, etc. kiedy służby ratownicze utkną między zaparkowanymi samochodami. Pan Borowik nie ocenił krytycznie osiedla, wskazał konkretne problemy. Pani napisała, że się podoba.... , proszę wymienić konkretnie co.
Borowik
2013-07-29 19:50:13
Ja też mieszkam na Leśnym i denerwuje mnie jak mieszkańcy mieszkający dalej pedzą po osiedlu z nadmierną prędkością po drogach osiedlowych. Tylko patrzeć jak dojdzie do wypadku. Denerwuje mnie też, że do zaprojektowanego osiedla dostawia się kolejne domy później zaprojektowane. Deweloper robi co chce i każdy skrawek ziemi jest zabudowywany. Na osiedlu IV etap II miał być parking, teraz postawią szeregowiec. Samochody stoją na ulicy bo to już samo w sobie powoduje zagrożenie że można nie zobaczyć dziecka które wybiegnie zza takiego stojącego samochodu i jadąc nawet 20 możemy je zabić. Dodatkowo matki z wózkami muszą te samochody ulicą wymijać. FH powinno zrobić porządny parking na osiedlu tak żeby ulice były wolne od samochodów. Ale się na to nie zanosi. Układ dróg nie jest przemyślany, bo rozbudowę osiedla realizowano etapami, doklejając części coraz bardziej oddalone od szosy. Brakuje wizji tego osiedla, więc zanosi się, że musimy być przygotowani na kolejne niespodzianki.
Renata
2013-07-29 17:04:32
witam mieszkam na osiedlu lesnym i proszę o nie zabieranie głosu w imieniu ich mieszkancow, tym bardziej nie pisaniu takich bzdur, że nam się osiedle nie podoba. Jest wręcz odwrotnie. jesteśmy bardzo zadowoleni z warunkow.
taboret
2013-07-29 15:03:17
Na bip ukazało się dopiero dziś (ciekawe czemu) Zarządzenie Nr IN.00501.353.2013 Burmistrza Gminy Mosina z dnia 11 lutego 2013 r. a wymienionych załączników brak 1. Zarządzenie wprowadza: 1) „Politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych w Urzędzie Miejskim w Mosinie", która stanowi załącznik numer 1 do zarządzania. 2) „Instrukcję zarządzania systemem informatycznym służącym do przetwarzania danych osobowych", załącznik numer 2 do zarządzenia. 3) „Instrukcję postępowania w sytuacji naruszenia ochrony danych osobowych", załącznik numer 3 do zarządzenia.
Jola
2013-07-10 06:18:21
jarek, eeee nie tylo,że dopatrujesz się rzeczy i spraw których nie ma czyli krytyki pod adresem mieszkańców os. Leśnego to jeszcze jakoś bardzo zaznaczasz gdzie mieszkasz ;) Po co? Zgodze sie z the, ze powoli sami mieszkańcy Leśnego zaczynają widzieć i odczuwać niedogodności związane z ,,upychaniem,, kolejnych etapów. Poczytaj zwłaszcza wypowiedzi mieszkańców pierwszych części osiedla.
the naturat
2013-07-09 20:16:40
Jaro możesz wskazać te ironiczne wypowiedzi pod adresem mieszkańców Czapur ? Ja jakoś kojarzę krytykę sposobu zbycia terenów przez ZS oraz troskę o tych ludzi. DLa wielu z nich mieszkanie to dorobek życia lub stryczek na szyję na całe życie ( kredyt ). Nie jest wykluczone, że zaangażowanie w kupno własnego M powoduje, że tracą możliwość obiektywnej oceny. My ich witamy z otwartymi ramionami, ale niech mają przestrzeń . Poczytaj ich wypowiedzi na forum Czapur, to zobaczysz, że sami są mocno zdziwieni kolejnymi osiedlami leśnymi obok
Miro
2013-07-09 19:33:44
Jarku. A czego im zazdrościć? Można jedynie ostrzegać. W gminie Mosina jest niewielki odsetek ludzi, którzy zamienili by swoje lokum na mieszkanie na tym osiedlu. Nikt nie jest przeciwny nowym mieszkańcom, ale decyzjom Burmistrza które są bardzo „wybiórcze”. Władzę wybiera większość, widać gdy były wybory, alternatywa dla niej wydawała się kiepska.
jarek
2013-07-09 18:54:01
Nie rozumiem lamentu mieszkańców. Sami wybraliście władze, a teraz każda decyzja jest krytykowana. Tak samo krytykowani są mieszkańcy Czapur. Widać to wiele wypowiedzi ironicznych pod ich adresem. Jest to niepotrzebne, bo Ci mieszkańcy będą współtworzyć z Wami gminę! Zazdrość? Pozdrawiam z Poznania dawny mieszkaniec Mosiny.
czy wolno kłamać
2013-07-08 17:28:28
Pani Małgorzato, problem z informacją w Mosinie to sprawa śmierdząca. A to przemilczenie, a to pomyłka, a to potwierdzenie nieprawdy. A może zacząć nazywać rzeczy po imieniu i co jest kłamstwem, nazywać kłamstwem. W normalnych demokracjach KŁAMCA nie ma racji bytu w życiu publicznym. W Mosinie sfera publiczna bardzo spsiała i władza ciągle bezkarnie wymiguje się od odpowiedzialności za słowo. Ludzie to widzą i niezadowolenie rośnie.
z Gromadzkiej
2013-07-06 22:44:44
Oj, może być lament, zwłaszcza jak domki osuną się pod posesję sołtysa Waligórskiego. Co wtedy zrobi Waligórski, bo nie będzie już Z. Springer na stołku burmistrza, a i może FH zniknie z biznesu. A problem może spłynąć z domkami pod drzwi Waligórskiego. Chłopie zastanów się co robisz. Gniew ludzki potrafi być groźny.
Krzysztof
2013-07-06 11:22:25
Lament się zacznie gdy przyjdzie wielka woda podmyje sztucznie nasypaną skarpę i parę domków się osunie
taboret
2013-07-05 20:57:26
@ Jola ::: W terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszego zawiadomienia, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Mosinie w Referacie Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa można zapoznać się z zebraną dokumentacją oraz wypowiedzieć co do zebranych dowodów i materiałów, w godz. 7ºº- 17ºº w poniedziałki oraz w godz. 7ºº- 15ºº od wtorku do piątku, pokój 11.
mieszkaniec
2013-07-05 16:14:35
Sprusiński nie istnieje, bo nie swój. Takimi metodami posługiwały się kacyki partyjne w powojennej Polsce. Jednym było wolno, bo byli swoi, to znaczy partyjni, a innych gnębiono. Takie metody to też normalka dla gangsterów. Ale w transparentnej gminie Mosina? Wstyd Pani Zofio Springer. Pan Sprusiński dla Pani nie istnieje, bo jako jeden z nielicznych pokazuje, że mu nie po drodze z FH. Przykre ale widać „kto nie z Mieciem tego zmieciem”.
Jola
2013-07-05 15:43:47
taboret, tm tym bardziej pilnuj no mi tego tematu ;-) Pozdrawiam.
taboret
2013-07-05 15:23:10
@ Jola ::: i nic - jest info. Może to istotne dla Daszewic ? .Pozdrawiam :)
Jola
2013-07-05 15:05:42
taboret, i ?
taboret
2013-07-05 15:03:37
Na bip :zawiadamia, iż zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na kontynuowaniu wydobywania kruszywa naturalnego w obrębie granic udokumentowanego złoża „Daszewice IV” na łącznej powierzchni 11,4838 ha.
tubylec
2013-07-05 14:17:54
To nie jest blokowisko ? A co to jest ? A co do sprawy Pan Sprusińskiego, to przerażające to jest. Jak system człowieka zdeptał. Jedyna droga, to solidny prawnik i z grubej rury. Z UM nic Pan nie ugra ( proszę zapytać P. Cybalów )... Nie można się zwrócić do sądu o wyznaczenie drogi koniecznej ?
jednorodzinny
2013-07-05 13:56:31
dla urzedu nas nie ma tak jak Sprusińskiego, jesteśmy jak powietrze, nikt się nami nie przejmuje. Ludzie zainwestowali wielkie pieniądze, wzieli kredyty i tuż przy płocie zamiasst jednego czy 10 sąsiadów będa miec kilkaset. Tak nie powinno być.
Jola
2013-07-05 13:43:56
jednorodzinny. Też to widziałam i zastanawiałam sie czy nie chodzi o to pole przy wierzbach, na tych pagórkach,hmm. Chociaz kto wie, FH jest przecież mistrzem upychania;) Sama od poczatku współczułam włascicielom domów jednorodzinnych w sasiedztwie którego pobudowano Leśne V. Nowe domki zbudowane stosunkowo niedawno mocno straciły na wartości a te nieco starsze przecież też. Kto chciałby mieć domek z ogrodem, tarasem bez prywatności , domek w miejscu gdzie nagle ruch samochodowy wzrasta wielokrotnie . To co zrobiły władze gminy, pani burmistrz to zwyczajny brak poszanowania mieszkańców.
jednorodzinny
2013-07-05 13:24:06
Znalazłem takie ogłoszenie z czerwca tego roku i zastanawiam się gdzie teraz wjadą te koparki. "Zlecę opracowanie koncepcji osiedla mieszkaniowego w Czapurach pod Poznaniem do celu ubiegania się o warunki zabudowy. Działka ma ok 6000 m. kw, położona jest w Czapurach przy ul. Gromadzkiej blisko inwestycji Osiedle Leśne V firmy Family House. Do zaplanowania są: rozmieszczenie dróg, budynków oraz miejsc parkingowych. Szacowana liczba budynków ok. 20-26. Działka ma ok. 6-10 stopniony spad." - zgłosiło sie 40 chetnych do opracowania.
Jola
2013-07-05 13:06:05
Bartosz , jeszcze jedno. Mowa w tym wątku o dwóch nowych szeregowcach (blokach) na Os. Leśnym V. Ich w pierwotnych planach nie uwzgledniano i nagle pojawiają sie w ofercie FH
jednorodzinny
2013-07-05 13:04:09
Jak było wiadomo? Gdzie to było napisane, że akurat w tym miejscu. Teraz też jest w internecie ogłoszenie, że FH jakąś koncepcje chce zlecić na kolejny etap, a kto nas informuje, gdzie to będzie. Znowu się dowiemy jak wjadą koparki. Czy tego nie można jakoś inaczej, czy mieszkańcom, którzy kupili działkę i się na niej wybudowali nie należy się chociaż tyle?
Jola
2013-07-05 13:03:09
Bartosz, rozumiem,że jesteś mieszkańcem os. Leśnego lub z ekipy FH :) Część mieszkanców Leśnego patrzy na swoje nowe lokum li tylko przez rózowe okulary chociaz w większości to ludzie który jeszcze tu nie mieszkaja. Mieszkancy wczesnych, pierwszych etapów widzą już ralniej, nie mówią,że mieszka się zle ale o tym,że osiedle ma dużo niedogodności. Brak bezkolizyjnych,dojazdowo-przejazdowych drug, brak placów zabaw,miejsc parkingowych, punktów usługowych czy chociażby sklepów. Co do tego,że od dawna było wiadomo jak będzie rozrastało sie osiedle to totalna bzdura. Ludzie kupujący mieszkania na pierwszych etapach Leśnego w życiu nie przypuszczali,że mieszkać beda w takim molochu. Gdyby pani burmistrz nie sprzedała łacznika ekologicznego (wszyscy wiemy jak) i gdyby nie zamieniono go w teren pod budowe kolejne etapy mogły by nie powstać. Teraz zamiana duktu lesnego w przedłużenie ul. Leśnej otworzy deweloperowi droge do dalszej zabudowy tej okolicy. Niestety!
Bartosz
2013-07-05 12:31:09
Jola chyba nie widziałeś blokowiska? Osiedlu Leśnemu do niego bardzo daleko. Od dawna było wiadomo, że powstaną kolejne etapy osiedla, więc nie wiem co w tym dziwnego.
Jola
2013-07-05 11:48:56
Bartosz :) jasne deweloper wcale nie jest stroną tak jak stroną w sprawie nie jest pan S. ani stronami nie są inni własciciele domków jednorodzinnych któryn nieomal przez płot wciśnięto jak by nie było blokowisko. A deweloper jaki jest większość wie :) i jakie ma ,,układy,, z gminą.
taboret
2013-07-05 11:37:26
@ Bartosz ::: Czytaj ze zrozumieniem : "Przekazałam te informacje p. Sprusińskiemu, który, mimo że udał się 2.07.2013 r. do urzędu, również nie otrzymał inf. potwierdzającej, bądź rozwiewającej jego obawy w tak ważnej dla niego sprawie".
taboret
2013-07-05 11:33:37
Najważniejszym elementem postępowania administracyjnego przy wydawaniu WZ jest analiza funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu, która jest przeprowadzana w obszarze wyznaczonym wokół granic nieruchomości. granice obszaru poddanego analizie powinny zostać zakreślone w odległości co najmniej równej trzykrotnej szerokość frontu działki, nie mniejszej jednakże niż 50 m. Należy podkreślić, iż błędne przeprowadzenie analizy okolicznej zabudowy stanowi bodajże najczęstszy rodzaj uchybień w tego typu sprawach. Dodatkowo należy wskazać, iż powyższa analiza powinna zostać ukończona i złożona do akt postępowania przed wezwaniem uczestników postępowania do zajęcia ostatecznego
Bartosz
2013-07-05 11:30:17
Jola deweloper tutaj nie jest stroną, więc nie wypisuj bzdur, że kogoś oszukuje. To sprawa między panem Sprusińskim a urzędnikami. W sumie pan Sprusiński sam by się mógł pofatygować i udać do urzędu, żeby wiedzieć co i jak.
pesymista
2013-07-05 09:44:31
Pyżalski tak połknie Sprusińskiego i tak- to jest tylko kwestia czasu, a potem bezpośrednio przy stawach upchnie jeszcze kilka szeregowców. Ta działka jest nie do sprzedania - kto się będzie P. pchał w łapska. Pyza go pogrilluje, a jak zmięknie to go schrupie. Takimi decyzjami urząd podaje mu go na widelcu.
Jola
2013-07-05 08:04:22
A moze by zapytać i dewelopera dlaczego kolejny raz oszukuje ludzi? Chociaż wiadomo kto to więc i tak moze iśc w zaparte.
taboret
2013-07-04 21:29:43
Podsyłam link dla p. Sprusińskiego , któremu życzę pozytywnego wyjaśnienia sporu. http://www.forumpokrzywdzonych.pl/pages/artykuly/prawo-administracyjne/strona-postepowania-o-wydanioe-decyzji-o-warunkach-zabudowy/
taboret
2013-07-04 21:15:55
Pokutuje tu błąd w niewywołaniu MPZM a wydaje się kolejne decyzje w oparciu o poprzednie.---Wydanie decyzji o warunkach zabudowy jest możliwe jedynie w przypadku łącznego spełnienia następujących warunków: co najmniej jedna działka sąsiednia, dostępna z tej samej drogi publicznej, jest zabudowana w sposób pozwalający na określenie wymagań dotyczących nowej zabudowy w zakresie kontynuacji funkcji, parametrów, cech i wskaźników kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym gabarytów i formy architektonicznej obiektów budowlanych, linii zabudowy oraz intensywności wykorzystania terenu; teren ma dostęp do drogi publicznej;. istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu, z uwzględnieniem ust. 5, jest wystarczające dla zamierzenia budowlanego; teren nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne albo jest objęty zgodą uzyskaną przy sporządzaniu miejscowych planów, które utraciły moc na podstawie art. 67 ustawy, o której mowa w art. 88 ust. 1; decyzja jest zgodna z przepisami odrębnymi.
kos
2013-07-04 20:06:18
sołtys ma bielmo na oczach jak chodzi o tego dewelopera, nie walczył o ziemie sołecką jak w Rogalinie, tylko ludziom wciskał kit, ze gmina nie miala tu zadnej ziemi.Ja mu nie wierze w żadne słowo.
Waldek
2013-07-04 20:03:40
kos@ - pod nosem masz miłościwie nam panującego sołtysa Waldemara. On Ci wszystko wyjaśni ?
kos
2013-07-04 19:53:10
Dziwie się urzednikom, że tej odpowiedzi nie udzielili pani i mieszkańcowi, który musiał jechać do Mosiny. To są kpiny, ze z takiej informacji robi się tajemnice. Ja też mieszkam w Czapurach przy Gromadzkiej. My się cały czas zastanawiamy gdzie teraz zacznie budować FH i czy o tym nas urzad zawiadomi czy nie. Urzędnicy dbają o wygode dewelopera, a nami sie nikt nie przejmue. Dewloper wszedł w teren zabudowy jednorodzinnej. Jakim prawem przed naszymi oknami wystawili takie wysokie budynki. Nie dziwie sie Sprusińskiemu, ze sie denerwuje. To jest granda wybudowac takie wysokie budynki tak blisko granicy