CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Jak to z Kurierem Mosińskim było i jest

Małgorzata Kaptur: 16.07.2013 r. 
aktualizacja: 31.07.2013 r. - postanowienia Sądu Okręgowego 
Dotarł do mnie i myślę, że do Państwa również, trzeci numer pisma NRM.  Stowarzyszenie poświęciło mi wiele miejsca w prestiżowej lokalizacji - jestem pod wrażeniem. Licząc na zdrowy rozsądek czytelników,  pragnę problem usystematyzować...

POSTANOWIENIA SĄDU OKRĘGOWEGO

 

Jak to z KURIEREM MOSIŃSKIM było...

12.03.2012 Stowarzyszenie Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska NRM rejestruje tytuł www.nowoczesna-mosina.pl
listopad 2012

mimo że ma tytuł jak wyżej wydaje nr 1 pisma pod tytułem
 KURIER MOSIŃSKI. Do tej pory wszyscy tak nazywają tę gazetę

27.12.2012  Sąd Okręgowy w Poznaniu na mój wniosek  rejestruje tytuł KURIER MOSIŃSKI.  Wcześniej uzyskuję informację o tym, że Stowarzyszenie NRM ma prawo do posługiwania się tytułem: www.nowoczesna-mosina.pl - bez żadnych dopisków. 
Tę informację potwierdza również Rejestr Czasopism w Warszawie.
marzec 2013
 
Stowarzyszenie NRM wydaje KURIER MOSIŃSKI nr 2 
Małgorzata Kaptur Jako właściciel tytułu wzywam red. Jolantę Szymczak do zaprzestania kolportażu pisma, posługującego się bezprawnie tytułem KURIER MOSIŃSKI i opisuję to na niniejszej stronie.
Ostatecznie nie kieruję jednak sprawy na drogę sądową, zadowalając się usunięciem wydania elektronicznego pisma NRM z Internetu.
kwiecień 2013 Małgorzata Kaptur opisuję sprawę bezprawnego wykorzystania tytułu w "CM"

20
maja
2013

Sąd Okręgowy w Poznaniu na  wniosek NRM rozszerza nazwę pisma, którego red. jest J. Szymczak na 
"www.nowoczesna-mosina.pl KURIER MOSIŃSKI"
Postanowienia Sądu Okręgowego, który mimo zbieżności tytułów dokonał tej zmiany, nie komentuję.
16.07.2013 Stowarzyszenie NRM

Wydaje trzeci numer swojego pisma. Jego tytuł po raz pierwszy jest zgodny z postanowieniem Sądu
"www.nowoczesna-mosina.pl KURIER MOSIŃSKI" 

Rejestrując tytuł KURIER MOSIŃSKI chciałam zwrócić uwagę na lekcewazący stosunek do prawa zaprezentowany przez Stowarzyszenie Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska.

Cel mój został osiągnięty, bo:

 1. Stowarzyszenie NRM usunęło elektroniczne wydanie swojego pisma ze swej strony (nazwa pozostała) i z platformy ISSUU, gdzie było umieszczone.
 2. Stowarzyszenie NRM wystąpiło do Sądu z ponownym wnioskiem tym razem o zmianę tytułu (proszę zwrócić uwagę na ten szczegół na skanie zamieszczonym w Kurierze) i dopiero od 20 maja 2013 r. uzyskało prawo do tytułu, jakim się posługuje od listopada 2012 roku. Miałam podstawy, by  w kwietniowym numerze pisać o bezprawnym posługiwaniu się tytułem przez NRM.

  Rejestrując zmianę Stowarzyszenie przyznało, że do tej pory nie miało prawa nazwy KURIER MOSIŃSKI używać.

  W marcu po otrzymaniu mojego pisma usunięto Kuriera z Internetu:

  co widać na załączonych obrazkach.

   
  Zmiana został wprowadzona do rejestru 20 maja 2013 r.

  Niestety o tym p. Szymczak nie napisała. Szkoda.
  Jolanta Szymczak dziękuje za reklamę (" poświęcili temu tematowi prawie pół strony") i w formie rewanżu reklamuje moją skromną osobę  prawie na całej całej stronie.

  Kończąc swój artykuł pani redaktor sugeruje, że oni mają mieszkańców w głębokim poważaniu,  "poza wydawaniem CZASU MOSINY nie zrobili jeszcze niczego dobrego".

  Pochwała konkurencyjnego pisma - to bardzo miłe. Dziękujemy 


   

Komentarzewielbłąd
2013-07-31 18:12:42
Proponuję akcję dla radnych Dyktando 2013 r. Prace w oryginale przeznaczyć na aukcję WOŚP. Ja osobiście za prace kilku z nich gotów jestem zapłacić krocie, zwłaszcza tryptyk WK, JR i były radny PG , a obecnie przyboczny ZS. Zresztą WK już kiedyś dał popis relacją z jakiejś imprezy... Językiem był chyba jakiś dialekt z dorzecza Głuszynki. A tak poważnie, to smutna jest znajomość mowy ojczystej przez Polaków (tym gorzej , jeśli sprawują funkcje publiczne), jeszcze mniej zabawny jest fakt, że mamy kilka tysięcy ludzi, którzy tej mistyfikacji ulegają.
ciekawy
2013-07-31 16:53:10
Ciekawe to by było przeczytać artykuły i wywiady napisane własnoręcznie przez p. Jolę i Waldemara W. To byłby hit.
Waldek
2013-07-31 16:39:47
Umiejętności dziennikarskie pani Joli odpowiadają moim umiejętnościom w zakresie gotowania ( potrafię zagotować wodę na herbatę i ugotować - pod kontrolą - ziemniaki). Pani Jolu, polityka nie dla Pani. Wykorzystują Panią dla swoich własnych interesów. To Pani jest wskazywana jako ta która kłamie i manipuluje. A przecież Pani nie ma nic do powiedzenia. Czy to nie wstyd tak manipulować mieszkańcami ? Zwyczajnie ich oszukiwać nie podając całej prawdy. Takie zachowanie jest obraźliwe dla mosinian którzy - jak powtarzała moja św. pamięci babcia - glapami nie są karmieni. Pani Jolu i mój sołtysie nad sołtysami - nie idźcie tą drogą !
Roman
2013-07-31 14:34:22
Pani Jola ma tupet równy swej mocodawczyni. Wstawiła bez daty drugie korzystne postanowienie i zrobiła ludziom wodę z mózgu.
etam
2013-07-31 14:02:50
Sąd się myli, RIO się myli, SKO się myli. A Z.Springer ze świtą nowoczesnych zawsze ma rację. Oni tak mają i już. Postanowienie sądu dla nich nic nie znaczy. Pójdą w zaparte. Bo białe może być czarne dla nowoczesnych. Wystarczy, że się tak umówią.
taboret
2013-07-31 13:06:26
Prawda jak oliwa na wierzch wypływa,ale po nich to spływa.
Małgorzata Kaptur
2013-07-31 11:58:00
Dziś otrzymałam odpis postanowień Sądu Okręgowego w sprawie tytułu Kurier Mosiński. Wynika z nich jasno, że dopiero od 20 maja 2013 r. Stowarzyszenie Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska ma prawo używać w tytule słów KURIER MOSIŃSKI, czyli wcześniej wykorzystywała te słowa bezprawnie.
AQQ
2013-07-20 11:32:58
Oto wpis z innej dyskusji w której zdzisław( moim zdaniem) pod nickiem "myślący"brał udział: 2013/05/02 11:27:01 Przeczytaj sobie i przeanalizuj twoje wpisy w szczególności te pierwsze i skonfrontuj to z tym co napisałeś w ostatnim.Nie tylko ty jesteś "myślący "i nie próbuj bo ci się to nie uda zrobić z kogoś "barana". Człowieku leżysz na glebie, a jeszcze wierzgasz.Po prostu śmiech.zdzisław pisze >2013/05/02 11:27:01 Przeczytaj sobie i przeanalizuj twoje wpisy w szczególności te pierwsze i skonfrontuj to z tym co napisałeś w ostatnim.Nie tylko ty jesteś "myślący "i nie próbuj bo ci się to nie uda zrobić z kogoś "barana". Człowieku leżysz na glebie, a jeszcze wierzgasz.Po prostu śmiech. Na tej stronie :zdzisław 2013-07-19 17:08:55 >Pani pela poznała moje krągłości na pewno po charakterystycznym sposobie pisanie litery "O"< .Ja sądzę że "po charakterologicznym"0"
ciekawy
2013-07-20 09:09:21
Zdzisław, a mnie się wydaje, ze największa wtopa to Twoja logika. Zgodnie z Twoim tokiem myślenia nie ten winny, co robi błędy, lecz ten, który błąd wskazuje.
AQQ
2013-07-19 22:50:38
@ zdzisław ::: Co ty na to ? https://www.google.pl/search?q=podparcie+si%C4%99+argumentacj%C4%85&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&gws_rd=cr A ty piszesz>niech pan sprawdzi czy używa pan przy tym właściwych słów, bo dyskurs z kimś kto "podpiera się" argumentami, zawsze wychodzi "kulawo". Może tobie kulawo coś wyszło?
zdzisław
2013-07-19 17:08:55
Pani pela poznała moje krągłości na pewno po charakterystycznym sposobie pisanie litery "O". Panie Romanie jak panu wyjaśnić tak żeby pan zrozumiał (obawiam się, że w pana przypadku to niemożłiwe, ale ostatni raz spróbuję). Strzał okazał się bolesny dla p. Kaptur - z kimś kto tego nie zauważa, nie mam w ogóle o czym dyskutować. To przecież ona domagała się, aby NRM przestała roznosić swoją gazetę, i co najważniejsze aby przestała używać sformułowania Kurier Mosiński. Któraż to z tych"próśb" została spełniona? NRM przestała wydawac swoja gazetę? Wykasowali słowa Kurier mosiński? Panie Romanie po co pan zabiera głos w dyskusji, której pan nie ogarnia? Chyba, że zgodnie z przysłowiem zobaczyła żaba że konia kują i też nogę nadstawia. Gdybyś panie Romanie wiedział ile radości sprawia mi polemika z takimi interlokutorami zmieniłbyś zdanie o moim wysilaniu. PS Panie Tubylcu proszę wytłumaczyć, kto na tej "zadymie" z tytułem stracił, abstrahując od wywodów na temat pokrętna logika stwierdzeń że nigdy nie twierdziłą że ma prawo do używania tytułu Kurier. Proste pytanie: Kto na tym coś ugrał, a kto stracił? Również życzę miłego weekendu
Roman
2013-07-19 15:45:35
"P. Szymczak (ustawiona prawdę powiedziawszy pod ścianą) "- na własne i swoich kumpli życzenie - zapomniałeś dodać. Jak patrzę zdzisław, jak się wysilasz to widzę że ten strzał was mocno zabolał. Miłego weekendu.
pela
2013-07-19 13:59:49
Nikt z ciebie nie próbuje zrobić BALONA - ty nim jesteś i to ogromniastym. [...].
zdzisław
2013-07-19 12:06:45
Witam pani Tubylcu. Nie miałem zamiaru nikogo wyprowadzać z równowagi. Jeśli tak było to gratuluję panu taboretowi, że nie ma poważniejszych problemów na głowie. Druga kwestia upór w obronie. To raczej próba spojrzenia z perspektywy innej niż p. Kaptur. Wiara nie ma tu nic do rzeczy. Raczej fakty (ale na pewno nie takie jak w gazecie p. Kasprowicza). Pisze pan, że tłumaczenie, że nikt nie twierdził, że ma prawa do tego tytułu, więc nie ma problemu jest idiotyczne i infantylne. Dlaczego? P. Kaptur twierdziła że NRM wydaje Kuriera (to jej opinia) a p. Szymczak odpowiedziała jej że nie wydaje Kuriera tylko nowoczesną Mosinę i nigdy nie twierdziła, że ma prawo do Kuriera (to z kolei opinia p. Szymczak). Mamy tu więc dwie opinie. Kto wg pana mógłby rozstrzygnąć sprawę? Może sąd? P. Kaptur do sądu nie poszła, rozstrzygnęła ją sama. Dla mnie jednak p. Kaptur nie jest w tej kwestii alfą i omegą. P. Szymczak (ustawiona prawdę powiedziawszy pod ścianą) poszła jednak do sądu i złożyła papiery o uzupełnienie tytułu i dostała to co chciała. Być może, gdyby nie list p. Kaptur nie zrobiłaby tego do dziś. Ale głowy za to nie położę. A pan? Jednego w tej sprawie jestem pewny. P. Szymczak popełniła błąd i nie poszła do sądu prędzej. Wychwyciła to p. Kaptur i od razu przystąpiła do ataku. NRM stała praktycznie pod ścianą. P. Kaptur świętowała już zwycięstwo (bo przecież byli przekonani, że NRM musi zlikwidować słowa Kurier Mosiński, a oni ogłoszą, (prawdę powiedziawszy już to ogłosili w poprzednim numerze CM) że NRM złamała prawo i tadam …NRM leży na deskach. A tu co? Zupa. Są rejestruje zmiany i gazeta jak wychodziła tak wychodzi. I tu dochodzimy do momentu, który spowodował, że coś tam napisałem na tej stronie. Po ewidentnej wtopie p. Kaptur ogłasza, że to jej sukces. A ja nie lubię jak ktoś próbuje zrobić ze mnie balona. Tak to według mnie wyglądało. Nie musi się pan z tym zgadzać. W kwestii urzędników zgadzam się z panem w 200 % - to oni są dla ludzi a nie odwrotnie. W kwestii zejścia Wyborczej na psy – z pewnością zmiany są zauważalne, ale wg mnie nie aż tak radykalne – ale to tylko moje zdanie. Argument z gazetą Polską w stosunku do p. taboreta naciągany? No może, niech będzie pana na wierzchu. Pozdrawiam
tubylec
2013-07-19 10:41:09
Mogę na temat prasy :) ? GW zeszmaciła sie strasznie, w latach 90-tych miała ręce i nogi, Newsweek i wprost podobnie idą w kierunku tabloidów. O drugiej stronie , czyli Gazecie Polskiej i tego typu szmatach lepiej się nie wypowiadać. Prasa w Polsce zeszła na psy, praktycznie tylko typowe branżówki mają ręce i nogi, reszta do bólu reprezentuje czyjeś interesy. Ja czytam jak popadnie , żeby mieć jakieś tam wyobrażenie. Wniosek , że jak ktoś nie czyta GW, to czyta GP też naciągany. W życiu nie zagłosowałbym na PIS, ale nie mogę stworzyć stereotypu wyborcy PIS. W każdej gupie jest tyle samo oszołomów jak i normalnych ludzi. Bez względu na partię i preferencje wyborcze. Takie są prawa społeczeństwa, że przy odpowiednio licznej grupie , struktury różnych grup są dość podobne. Podobno w Mosinie, zarówno zwolennicy ZS jak i jej przeciwnicy cel mają wspólny - poprawę warunków życia w gminie, tyle, że kierują się innymi kryteriami, dalej wśród zwolenników są i rzeczowi ludzie i oszołomy, podobnie wśród przeciwników. Nie można uogólniać w myśl zsady, to pijak i złodziej , bo każdy pijak to złodziej ... Jestem przekonany, że gdyby usiąść w kilkoro ( Pan, taboret, Pani Małgosia , Monika, Roman, podatnik, itd. ) , to szybko znaleźlibysmy wspólne cechy i cele. Tyle, że to nie igrzyska, lepiej obrzucać się błotem ;)
zdzisław
2013-07-19 10:06:19
Witam panie taborecie - informacje, że nasi rodacy mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem pojawiały się w wielu tytułach. Oprócz Wyborczej pisano o tym też w Newsweeku, ale skoro pan nie czyta Wyborczej to Newsweeka z pewnością też. Nie wiem, które gazety pan czyta, bo wyraził pan tylko opinię o Wyborczej. W związku z tym może czytujesz pan Gazetę Polską? Jeśli tak, to mogę zrozumieć tę pewność siebie w wypowiedziach. Cytat, który pan przytoczył jest barwny ale dotyczy urzędów, a akurat w tym temacie o nich chyba nie rozmawiamy. I prośba na przyszłość zanim pan kogoś zgani za literówki, niech pan sprawdzi czy używa pan przy tym właściwych słów, bo dyskurs z kimś kto "podpiera się" argumentami, zawsze wychodzi "kulawo". Do ciekawego(ej?) - Nie. Lubię po prostu wziąć udział w dyskusji (rozmowie), która mnie zainteresuje. Zważywszy na to, że płacę abonament za Internet to wręcz do tego dokładam. Przypuszczam że podobnie jak pan(pani).
tubylec
2013-07-19 09:49:07
Za jedno Panu Zdzisławowi , w zasadzie za dwie sprawy muszę pogratulować. Po pierwsze wyprowadził Pan z równowagi taboreta :) , to nie jest prosta sprawa. Po drugie, podziwiam Pana upór w bronieniu sprawy beznadziejnej, nie do obrony. Nie wiem , czy Pan wierzy w to co pisze, czy nie, ale podziwiam, bo bronić totalnych dyrdymałów łatwo nie jest. Jeśli nie ma Pan tej wiary to rozumiem , jeśli wierzy Pan w to co pisze, to gorzej, bo to zakrawa na fanatyzm. Z tym tytułem to całkowita bzdura. Tłumaczenie, że nikt nie twierdził, że ma prawa do tego tytułu, więc nie ma problemu jest idiotyczne i infantylne. W ten sposób UM zasiedlił teren SFM Zukiem ( podobnie myślał ) i wyszło jak wyszło. Wedle Pana i Pani Szymczak logiki, jeśli człowiek nie twierdzi, że ma do czegoś prawo, to nie jest to problemem. Czyli mogę produkować buty pod marką znanej firmy, podobnie samochody, rowery i co tam chcę. Nie twierdzę, że mam do nazwy prawo, jedynie umieszczam na metce nazwę .... Cenię w Pana wypowiedziach pewna kulturę i spokój, ale błagam , niech Pan nie fantazjuje. taboret pozdrawiam Z administracją ma Pan w jednym rację, trzeba gonić , w myśl zasady płacę = wymagam. Jeśli pracuję na etacie i lecę w kulki, to przełożony ma obowiązek mnie podregulować, a ja mam wybór, albo akceptuję polecenia albo zmieniam pracę. W UM tej regulacji nie ma, nie znam statystyki zwolnień przez ZS, ale po twarzach widzę, że nie ma tam w zasadzie polityki kadrowej. Zmiany oznaczają postęp... Etaty w UM najczęściej są dożywotnie. Od urzędnika wymagam kompetencji i kultury, grzeczny być nie musi. U nas,aż zeby bolą w UM. Jest kilka uprzejmych osób z wiedzą, ale z reguły to ani wiedzy , ani uprzejmości. Szanowni urzędnicy , skoro Was mierzi opinia ludzi, to wolny rynek czeka na fachowców. Bądźcie dla Nas grzeczni , bo pamiętajcie, że wyrabiacie 0, słownie "zero " PKB i jesteście jedynie kosztem.
taboret
2013-07-18 23:34:28
@ zdzisław :::Nie ośmieszaj się.Tam nawet autor tego artykułu nie miał odwagi siępodpisać .Przytoczę tylko koniec wypowiedzi;Apeluję, że jeśli zauważycie jakieś nieprawidłowości w funkcjonowaniu urzędów, to nie hamujcie się, tylko od razu „z gębą” do nich, bo inaczej ze starymi prukwami załatwić się niczego nie da. One myślą, że są tam królowymi, ale ja je uświadamiam, że mogą mi co najwyżej buty lizać. Nie będzie moherowy beret stawał mi na głowie.To dla ciebie podparcie jak te drzwi od przytoczonej sławojki. Wyborczej w ogóle nie czytam to dla mnie ta sławojka. THE END
ciekawy
2013-07-18 22:41:56
Zdzisław, Ty to wszystko piszesz za pieniądze?
zdzisław
2013-07-18 22:14:31
Pani Małgorzato warto było prowadzić tę wymianę zdań chociażby po to, aby móc zobaczyć wpis, że dwa dni temu nie była pani przekonana, że osiągnęła pani cel. W kwestii wyboru nazwy pisma, to nie mam bladego pojęcia, podejrzewam, że pani również, dlaczego wybrali taką a nie inną nazwę i czy pracował nad tym sztab ludzi czy wymyśliła ją jedna osoba. Ale najważniejsze, (jak pani twierdzi dla pani również) jest to, że teraz jest już wszystko zgodnie z prawem i to dzięki pani. Jak mawiali starożytni finis coronat opus (dzięki pani odświeżyłem sobie kilka łacińskich sentensji i teraz będę nimi szpanował naokoło) :) Dobranoc wszystkim bez zażenowania
zdzisław
2013-07-18 22:06:36
do pana taboreta - odmiana przez przypadki jest mnie raczej znana (jestem człowiekiem można rzecz starej daty i te umiejętność posiadłem. Natomiast zdarzają mnie się literówki - to prawda, tak jak w opisanym dość szczegółowo przez pana przypadku. Skoro dla ciebie badania Uniwersytetu to nic nie znaczące bzdury, to już nic na to nie poradzę. A skoro nie masz szacunku dla pedagogów to może przemawia do ciebie Wyborcza http://info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/czytanie+ze+zrozumieniem. A wpis pod tekstem o nierobieniu z nas "zjebów" był wg pana potwierdzeniem czy zaprzeczeniem tezy z artykułu. Nie zrozumiała pan aluzji w zdaniu z Tarskim? No cóż niektórzy ludzie śmieją się z kawałów, a niektórzy nie PS będą przy wytykaniu błędów argumentację można poprzeć drogi panie językowy purysto. Podeprzeć można rozwalające się drzwi od sławojki. To taka mała subtelna różnica jak między szłem a szedłem.:)
Małgorzata Kaptur
2013-07-18 20:02:27
O tym, że cel został osiągnięty jestem w tej chwili, dzięki pana zaangażowaniu w tę sprawę, przekonana jeszcze bardziej niż 2 dni temu, kiedy robiłam tę tabelkę. Kolejne pana wpisy w tym temacie tylko zwiększą mój poziom satysfakcji. Cały sztab ludzi nie potrafił wybrać satysfakcjonującej nazwy dla pisma i załatwić tego zgodnie z przepisami - tu jest problem - lekceważący stosunek do prawa.
taboret
2013-07-18 19:27:59
@ zdzisław ::: Jeżeli dla podparcia swej niezbyt wydumanej argumentacji podpierasz się takimi wywodami zawartymi na linkowanej stronie to wypada napisać"no comment" Czy chociaż wysiliłeś się do przeczytania komenta "Nie róbcie juz ujebów z nas, prosze …"Pisząc że "Przyrównywać nikogo do taborety nie mam zamiaru ale jak ktoś sobie takiego nicka wybrał to raczej inaczej nazywać go nie będę". O ile to do taboreta ,dajesz tym świadectwo znajomości odmiany rzeczowników przez przypadki.Na samym wstępie piszesz;"Faktycznie słowa o braku logiki skierowane były do pana taboreta ", a następnie : "W kwestii kota idącego ogonem do przodu wymiękam, wywód godny Alfreda Tarskiego, a z takimi autorytetami nie dyskutuje bo jestem za cienki:)". Więc zdecyduj komu brak logiki. Pozdrawiam z zażenowaniem :)
zdzisław
2013-07-18 19:12:40
Nie nie słysze się ponieważ na głos czytam tylko wnukom. Pani czyta na głos to, co pisze na blogu? To musi wyglądać bardzo ...ciekawie. Ale do tematu. napisała pani: Cel mój został osiągnięty, bo Stowarzyszenie NRM wystąpiło do Sądu z ponownym wnioskiem tym razem o zmianę tytułu. Z tego zdania jasno wynika, że pani celem było spowodowanie, aby NRM udała się do sądu o uzupełnienie wpisu. Przecież wszyscy wiemy, że to bzdura. Więc napisałem pani, że GDYBY (była pani nauczycielką więc tryb przypuszczający powinna pani odróżnić od oznajmującego) chciała pani faktycznie zwrócić uwagę na błędy zrobiłaby pani to i tamto. Ale w drugim zdaniu napisałem że tak przecież nie było. Po drugie NRM nigdy nie usunęło z ISSUU wydania elektronicznego. Nie wiem jak pani szukała ale ja znalazłem je od razu. Więc, który to z celów został pani zdaniem osiągnięty. Pomysł z rejestracja Kuriera na siebie był ciekawy. Jednak de facto i summa summarum (też znam kilka łacińskich sentencji) obrócił się przeciwko pani. Powinna pani powiedzieć trudno nie udało się. Nie, pani przecież musi mieć ostatnie słowo i próbuje wciskać farmazony z osiągnięciem celu. Chciała pani dokopać, rozumiem ludzki odruch, ale nóżki okazały się za krótkie.
Małgorzata Kaptur
2013-07-18 16:30:35
Czy Pan siebie słyszy? Pani Szymczak atakuje nas w Kurierze, który Kurierem nie jest, a ja mam zadzwonić i powiedzieć Pani Jolu, wie pani są takie przepisy, więc może by pani załatwiła formalności, ja pani pomogę... Pan by tak zrobił? Pani Jola by tak zrobiła? Wątpię. Ignorantia iuris nocet. Żyjemy w czasach jawności, w Polsce informacja publiczna jest zagwarantowana prawem i można uzyskać ją wykonując telefon. W Mosinie o tym niestety się często zapomina i maksymalnie dostęp do informacji utrudnia - o tym będzie kolejny mój artykuł.
zdzisław
2013-07-18 15:58:05
Faktycznie słowa o braku logiki skierowane były do pana taboreta - przepraszam za błąd w adresie nie za treść, bo ta wciąż aktualna. Przyrównywać nikogo do taborety nie mam zamiaru ale jak ktoś sobie takiego nicka wybrał to raczej inaczej nazywać go nie będę. Panie taboret i tubylec - Link i fragment tekstu o braku umiejętności czytanie ze zrozumieniem przez polaków oczywiście a nie przez mieszkańców Czadu. Mam nadzieję, że już wiem że Polaków na pewno nie obrażam, a dzielę się z blogowiczami informacjami, które przeczytałem - a nie wydumałem. http://krolowa-superstar.blog.pl/2013/05/06/wtorny-analfabetyzm-polakow-co-drugi-nie-potrafi-czytac-ze-zrozumieniem/ Wtórny analfabetyzm Polaków: co drugi nie potrafi czytać ze zrozumieniem Chociaż Polska jest krajem wysoko rozwiniętym, to umiejętność czytania ze zrozumieniem jest prawdziwą kulą u nogi naszego społeczeństwa. Najgorzej pod tym względem wypadają mieszkańcy południa naszego kraju, gdzie co drugi Polak nie wie, o czym czyta. Specjaliści uważają, że będzie jeszcze gorzej. Polska wypada najgorzej na tle krajów UE W kwestii kota idącego ogonem do przodu wymiękam, wywód godny Alfreda Tarskiego, a z takimi autorytetami nie dyskutuje bo jestem za cienki:). Do p. Moniki Kujawskiej, proszę poprosić panią Kaptur o usuwanie wszystkich anonimowych nicków i będzie po problemie..... i po blogu:) Do p. M. Kaptur - dlaczego pani uważa mnie i innych czytelników tego bloga za jak to teraz mawia młodzież noobów. Proszę pani, gdyby pani chciała zwrócić uwagę na błędy, napisałaby pani albo zadzwoniła do p. Szymczak i powiedziała że np droga pani chyba nie dopełniliście formalności. Ale przecież było inaczej. Wyszedł Kurier więc lecimy do sądu sprawdzić kto go zarejestrował - bo to najważniejsza rzecz pod słońcem. Potem analiza i błysk geniuszu mamy ich przecież zarejestrowali tytuł nowoczesna mosina a dołożyli jeszcze KURIER. Idziemy do sądu sprawdzamy, czy tytuł Kurier wolny (a był wolny bo "starego" kuriera jak pisze p. Szymczak nikt już od 6 czy 7 lat nie wydawał i myk, myk rejestrujemy go na siebie. No to jesteście ugotowani - piszemy pismo z kategorycznym żądaniem zaprzestania kolportażu i wycofaniem z sieci. A tu zonk nad zonki pani Jola poszła do sądu i jakiś sędzia (no pani jest za kulturalna żeby komentować wyroki sądów niezawisłych w dodatku) bezczelny rejestruje zmianę tytułu i kicha nad kichy. Ale co tam, przekujemy klęskę na sukces. Myk, myk piękna tabelka i już zawiadamiamy świat że osiągnęliśmy sukces, bo nam przecież o to chodziło, żeby pani Jola poszła do sądu i uzupełniła tytuł. Pani M. Kaptur wierzy pani w chociaż jedno słowo, które tam pani napisała? O sorki w jedno zdanie na pewno pani wierzy: Postanowienia Sądu Okręgowego, który mimo zbieżności tytułów dokonał tej zmiany, nie komentuję.
Monika Kujawska
2013-07-18 14:15:15
O ile życie stałoby się prostsze gdyby wszyscy podpisywali się z imienia i nazwiska ;-)
Małgorzata Kaptur
2013-07-18 13:38:40
Nie byłoby tematu KURIER MOSIŃSKI, gdyby pani Jolanta Szymczak działająca z silnym burmistrzowskim wsparciem od razu zarejestrowała taki tytuł jaki pojawił się na winiecie. Wtedy nie byłoby tematu. Jednak wydawała inny tytuł niż zarejestrowany. Powyżej wstawiłam fragment Pouczenia, które jest załącznikiem do Postanowienia Sądu - proszę przeczytać podkreślone zdanie.
mieszkaniec
2013-07-18 13:16:28
Zdzisławie, bronisz z całych sił wydawania niezarejestrowanego Kuriera. Pokazanie, ze przekroczyli prawo to dla Ciebie zadyma. A sprawa spalarni, pola golfowego, odprawy emerytalnej itp. to też zadyma opozycji?
tubylec
2013-07-18 11:29:17
tubylec i taboret, to i to na "t". Mnie tam akurat porównanie do taboretu na tym forum ujmy nie przynosi, a wręcz odwrotnie. W każdym razie kontra Panie zdzisławie kompromitująca i pokazująca, że nie jest ważne co pisze, ale kto pisze, a to dość niebezpieczna rzecz. Proszę spróbować najpierw przeczytać tekst, a później autora, w innym wypadku mamy tzw. projekcje, czyli autor :ZS - u jednych tekst już zyskuje miano epokowego, u innych oburzenie, a jeszcze słowa nie przeczytali. taboret, tfu, tubylec:)
tubylec
2013-07-18 11:18:54
No niby Panie Zdzisławie się zgadza, tylko, że słowa nie poświęciłem kradzieży i innym sprawom jakie mi Pan zarzuca:). W związku z tym ostrożniej prosze szafować twierdzeniem, że Polacy nie potrafią czytać ze zrozumieniem , jeśli jest inaczej będzie Pan uprzejmy wskazać moja wypowiedź o kradzieży, braku logiki. Raz jeszcze powtórzę, nigdzie nie używałem stwierdzeń jakie mi Pan zarzucił, tym samym pozbawił się Pan sam wiarygodności :) Niech Pan się tak nie napina , dystansu więcej i spokoju. pozdrawiam i czekam na wskazanie w moich wpisach słów , które Pan mi przypiął, dodatkowo przypinając mi pewne stereotypowe cechy rodaków.
taboret
2013-07-18 11:17:15
@ zdzisław ::: Ja dostrzegam w panu geniusza który (chyba przez roztargnienie)nie potrafi odczytać nadawcy,a krytykuje Polaków cyt. "że Polacy nie potrfafią czytać tekstu ze zrozumieniem". W pana rozumowaniu "kot idzie ogonem do przodu", ale jak chce to niech sobie tak chodzi. Pozdrawiam :)
zdzisław
2013-07-18 10:16:27
Panie tubylec o dostrzeganie lub nie, braków logicznego myślenia po kilku zdaniach wypowiedzi mógłby pokusić się geniusz lub kompletny ignorant. O geniuszu w Mosinie nie słyszałem. Pana wypowiedź jest też potwierdzeniem, że Polacy nie potrfafią czytać tekstu ze zrozumieniem, bo gdyby tak było nie pisałbyś pan farmazownów o kradzieży. W twierdzeniu, że pani Szymczak ukradła tytuł brak logicznego myślenia wykazuje raczej pan. Po pierwsze, jak wynika z pięknie przygotowanej tabelki (dużo pracy, tyle wysiłku, nie lepiej spędzić ten czas z rodziną?) to raczej Pani Kaptur "skorzystała"z pomysłu z nazwą Kurier, bo wystąpiła o jego rejestrację dopiero po tym jak ukazały się dwa numery gazety NRM (o brakach formalnych w rejestracji teraz nie mówię, bo one oczywiście były). W związku z tym, posługując się schamatami logicznego myślenia i ustalania związków przyczynowo-skutkowych, ktoś kto rejestruje coś co już funkcjonuje (i proszę nie wspominać o Kurierze Mosińskim sprzed 6 czy 7 lat bo jak pisze p. Szymczak nie był wydawany od lat) co robi? Jak nazwać takie postępowanie? Ja nazywam rzeczy po imieniu, on kradnie jego pomysł. W pełni przychylam się do twierdzenia p. Szymczak, że p. Kaptur zrobiła to li tylko aby zrobić "zadymę". To chyba proste prawda panie tubylcu. Zgodne z zadami logiki?
taboret
2013-07-17 23:41:35
Zdzisławie mniemam iż jesteś osobą wykształconą lecz dostrzegam braki w logiczności myślenia więc nici z twego wykształcenia,lub co gorsze ,relatywizując problem próbujesz stać się advocatus diaboli pani J SZ,która w swej gazecie mówi. Dam przykład aby dotarło.Zostawisz rower pod drzewem na rynku i będzie stał tam przez kilka dni. Czy ktoś kto go sobie przywłaszczy nie jest złodziejem ? Takiej prostej rzeczy nie potrafisz pojąć ? ??
mieszkaniec
2013-07-17 23:36:22
Zdzisławie, Twoja nerwowa reakcja na mój wpis trochę dziwi. Bronisz Kuriera i p. Szymczak, to proszę napisz, za co zasługują na szacunek. Ja nic nie widzę, ale może mnie przekonasz do p. Joli. Może nawet do p. Waligórskiego. Tylko proszę - argumenty.
Roman
2013-07-17 23:16:58
Nie nazywasz się jola tylko zdzisław, więc coś tak się rozindyczył, jakby ta sprawa cię jakos szczególnie interesowała? Wyluzuj zdzisław.
zdzisław
2013-07-17 22:55:49
Panie tubylec chyba nie spojrzał pan na temat tych wpisów i dlatego zagalopował się z tym programem. To raz. Dwa, nie piszę do idiotów, chociaż niektóre wpisy pozwalają przypuszczać, że ich autorzy delikatnie mówiąc stracili kontakt z rzeczywistością. Rozjaśniać panu też nie mam czego bom nie żarówka:) A wyjaśnień na temat nie mojego programu nie będę składał, bo po prostu to nie mój program - czy to proste stwierdzenie jest dla pana niepojęte? Jak pana interesuje program Zofii Springer to niech się pan umówi na spotkanie i o tym porozmawia. To na kogo głosowałem to moja prywatna sprawa a panu wara od tego - ale żebyś pan mógł w nocy zasnąć to panu powiem - na nikogo nie byłem na wyborach i siedziałem w domu. Co zaś tyczy argumentów to wg mnie moje wypowiedzi są uargumentowane. Pan możesz być w tym względzie innego zdania ale powiem kolokwialnie ani mnie to ziębi ani grzeje. I na koniec jeśli pan czekasz na możliwośc dialogu na stronie NRM to dlaczego kierujesz pan to pytanie do mnie Czy ja nazywam się Jolanta Szymczak?
tubylec
2013-07-17 19:25:02
Zdzisławie , widzisz coś, czego reszta tutaj nie potrafi zobaczyć. Stąd moje pytanie o rozjaśnienie. Nie pisz jak do idiotów, a używaj argumentów. A skoro maasz problem z argumentowaniem swoich wypowiedzi, to uniemożliwiasz polemikę zasadniczo. Czekam na możliwość dialogu na stronie NRM. Pytanie o plan miało sens, rozwiń się i powiedz na kogo głosowałeś w wyborach.
zdzisław
2013-07-17 16:14:17
do mieszkańca: Proszę czytać to co jest napisane, także w moich wpisach, z większym zrozumieniem, bo ani przez chwile nie wątpiłem, że wychwycił pan nieco sarkastyczny sens mojej wypowiedzi. Ale żeby nie narażać pana na zbyt dłogotrwałe dociekanie co autor miała na myśli, wyjaśniam. Odpowiedziałem blogowiczowi ewe tam, że skoro ona uważa, że pani Jola jest absolwentką sp 3 to ja uważam że pani Kaptur jest analfabetką. Użyłem tych samych argumentów co ewe - czyli żadnych. I zadałem retoryczne pytanie czy o to w tym blogu chodzi? Do tubylca: A w którym to miejscu pana przeświatły umysł dostrzegł w moich wpisach przejawy traktowania współblogowiczów jako plebsu (wyrażenie cokolwiek archaiczne, ale jak pan je lubi?). Natomiast w kwestii wyjasniania programu wyborczego NRP pomylił pan chyba adresy. I tyle pisania psu na budę się zdało.
tubylec
2013-07-17 12:53:57
Będzie atak na ten link , który raczyłeś podać.
taboret
2013-07-17 11:48:02
@ tubylec :::Powiem ci na uch iż pewna możliwość istnieje, choć nie jest to o co by chodziło ale tak tez można. Pozdrawiam:) http://radny.co.pl/Waldemar-Henryk-Wi%C4%85zek,gmina-Mosina,_750
mieszkaniec
2013-07-17 11:37:17
Zdzisłąwie, dla Ciebie p. Kaptur jest analfabetką. A p. Szymczak, czy Waligórski to kto? Umysły światłe? To jedna wielka żenada. Poziom kultury i znajomości języka polskiego tych osób jest powszechnie znany. Wstyd przyznać, że się używało tytułu bez prawa? Zamiast przepraszam atak personalny na osobę, która pokazała że Kurier nie miał prawa być wydawany, a był. Ile trzeba mieć interesu prywatnego, żeby bronić kłamstwa, bo w głupotę nie wierzę. Proszę o refleksję.
tubylec
2013-07-17 11:01:16
A tak na dokładkę, ponieważ jawi się Pan jako umysł światły, który przez zwyczajny plebs ( czyli Nas ) tutaj nie jest rozumiany, będzie Pan uprzejmy wypowiedzieć się w/s tekstu ze strony NRM , który zamieszczam poniżej, w wersji skróconej, ponieważ cenię Pana czas. Pan będzie uprzejmy podsumować punkty programu NRM. Co zostało zrobione . Ze szczególnym naciskiem obwodnic i szkolnictwa oraz gospodarki nieruchomościami. Program Stowarzyszenia NRM INFRASTRUKTURA KOMUNALNA • kontynuowanie działań zmierzających do budowy obwodnic • dążenie do modernizacji drogi wojewódzkiej Poznań-Mosina wg opracowywanej koncepcji • rozwój sieci i częstotliwość kursów komunikacji gminnej i aglomeracyjnej • budowa tanich mieszkań socjalnych w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego • wdrożenie nowego systemu odbioru odpadów komunalnych BEZPIECZEŃSTWO • zwiększenie patroli służb mundurowych • uruchomienie zaprojektowanego monitoringu miejsc szczególnie ruchliwych • kontynuacja budowy oświetlenia ulicznego PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I AKTYWIZACJA ZAWODOWA MIESZKAŃCÓW • przygotowywanie realnych projektów w celu pozyskania funduszy unijnych i innych źródeł zewnętrznych OŚWIATA, SPORT, REKREACJA • zwiększenie oferty edukacyjnej placówek oświatowych • budowa szkolnych sal gimnastycznych • budowa tężni solankowej w parku miejskim URZĄD I WIZERUNEK MIASTA • wdrożenie pełnej elektronicznej obsługi mieszkańców w Urzędzie Miejskim • realizacja rewitalizacji rynku • systemowe zadrzewienie ulic i terenów zielonych • polityka przestrzenna gwarantująca zrównoważony rozwój Gminy z góry dziękuję
tubylec
2013-07-17 10:54:27
Panie Zdzisławie, czy coś stoi na przeszkodzie żeby wymieniał Pan poglądy na blogu NRM , czy KM Pani Joli. A w/s języka ojców, polecam Panu lekturę wniosków Pana Rogalki lub Pana Waligórskiego, można się sporo naóczydź. pozdrawiam
zdzisław
2013-07-17 10:26:30
do ewe tam:a dla mnie pani Kaptur sprawia wrażenie że jest analfabetką, a Kasprowicz nawet nie będę pisał jakie sprawia wrażenie pani wpis wprawia wrażenie napisanego przez naćpanego frustrata. O tego typu wpisy chodzi na tym blogu?
tubylec
2013-07-17 08:55:23
Tytułu używała, ale nie twierdziła, że ma do niego prawo, logiczne. Powiem, że prowadzę pojazdy, ale nigdy nie twierdziłem , że na trzeźwo :) A poważnie, mniejsza o tytuł, sprawa pokazuje tylko, że krąg NRM i ZS nie potrafi sprawdzić tak banalnej rzeczy jak przepisy dot. wydawania gazety. I to akurat jest żenujące. Co do zawartości samej gazety, to szkoda mi ludzi, bo autorzy robią z ludzi debili wciskając różnego rodzaju insynuacje. Brak podpisu jest dość łatwy do wytłumaczenia, po pierwsze nie wiadomo kogo gonić za brednie, po drugie treść to jest grafomaństwo takiej potęgi, że nikt kto szanuje swoje imię i nazwisko w drukowanych mediach nie chce się pod tym podpisać. I to akurat logiczne, bo wtedy trzeba wziąć odpowiedzialność na siebie. A co gorsza, to trzeba się zmierzyć ze wzrokiem znajomych i sąsiadów. Na temat Łukasza można mieć różne zdanie, ale prawda jest taka, że się podpisuje imieniem i nazwiskiem, ponosi tego pełne konsekwencje ( włącznie z epitetami różnej maści ). A co do pisma Pani JSZ, to jako kukiełka firmuje swoją twarzą wygłupy władzy i to jest akurat smutne. Widziałem na paru spotkaniach Panią Jolę. Niestety do powiedzenia nie miała nic, za to wypowiedzi pozostałych okraszała żałosnym uśmiechem. Nic do Pani nie mam, zupełnie, ale czy to ma sens ? Firmowanie takiego cyrku i socjotechnicznego bełkotu własnym nazwiskiem ? Niech Pani popatrzy na to z boku. Nikt nie mówi o NRM i ZS i bełkocie jako pierwszym planie gazety, a o Pani . Firmuje to Pani swoim imieniem i nazwiskiem ... A Pani Małgosia powinna domagać się sprostowania w mediach, zwłaszcza, że gmina ma na etacie speca od sprostowań. Całość podsumuję tak, wczoraj kolejny mój sąsiad poinformował, że się wyprowadza z Mosiny, a mieszkał 3 lata ... I niech to będzie papierkiem lakmusowym .
ewe tam...
2013-07-17 07:46:01
Pani Gosiu - "Pani Jola" ma problemy z rozumieniem w ogóle, tak już ma. Sprawia wrażenie, że jest absolwentką SP nr 3 (nie obracając innych absolwentów). A ci mają problemy z rozumieniem wszystkiego :)
do NRM
2013-07-16 22:38:05
Wypadałoby podziękować p. Kaptur. Gdyby nie p. Małgorzata gazeta nadal byłaby wydawana bezprawnie. Warto słuchać mądrzejszych.
Małgorzata Kaptur
2013-07-16 21:49:46
Panie Zdzisławie - osiągnęłam cel, bo co prawda pani Jola nie wszystko, o co mi chodziło zrozumiała, ale wniosek do Sądu o wprowadzenie zmiany w nazwie jednak złożyła i teraz dzięki mnie ma porządek w papierach. ;)
taboret
2013-07-16 21:45:10
@ Roman ::: Niestety.To jest logiczne. Pozdr.
zdzisław
2013-07-16 21:44:47
Mam pytanie: jak to dla ciebie najważniejsze to mogę być Krzyżanowskim, Waligórskim czy nawet Zofią Springer. Do blogera pinokia - znowu walimy błędy ortograficzne we wpisach - panie dziennikarz wstyd. A autor nie podpisał się na pewno ze strachu. Pozwalibyście o do prokuratury kto to lubi :) Brakiem odpowiedzialności to jest raczej pisanie bzdur na blogu
mam pytanie
2013-07-16 21:15:07
czy Zdzisław to nie jest Waldemar Waligórski?
Roman
2013-07-16 20:44:24
Przeczytałem pierwsze zdanie i śmiać mi się zachciało - pani Jola uważa, że tytułu używała, co każdy widział, ale nigdy nie twierdziła, że ma do niego prawo. Więc o co chodzi? To jest kompletny brak logiki.
taboret
2013-07-16 19:07:51
Na szczęście nie trzymałem tej gazety nigdy w ręce i nie czytałem bo wiem że nie warto zaśmiecać sobie umysłu.Wiadomo iż nie może tam znaleźć konkretna analiza faktów ponieważ byłoby to sprzeczne z intencją "ojców "założycieli.Nie wiem czemu lecz moją ulicę roznosiciel omija i nawet nie przykro mi z tego powodu. Pozdrawiam tych co czytają i tych co nie :)
eee tam...
2013-07-16 18:47:37
Niech nikt nie twierdzi, że "pani Jola" coś w tej gazecie pisze. Każdy kto wie kim jest doskonale wie, że nie potrafi sklecić dwóch zdań, a co dopiero napisać tekst do gazety. Nie róbcie sobie jaj...
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2013-07-16 18:42:11
Mnie zastanawia to dlaczego te rzekome rewelacje, paszkwilowate brednie np na mój temat są publikowane anonimowo w formie listów do redakcji. Dlaczego nikt pod tymi żałosnymi tekstami nie podpisze się z imienia i nazwiska? Brak odwagi czy chęć rzucania błotem? Nie mam nic przeciwko temu, aby pisać niepochlebnie o kimś, ale jeśli już pisze się prawdę to oczekiwałbym podpisania się z imienia i nazwiska autora zarzutów. Skrywanie się za plecami anonimowych autorów listów to jawne tchórzostwo i brak odpowiedzialności. Co do tekstu o Pinokio, to na szczęście jestem w posiadaniu dokumentów i nagrań, które pokażą, że nie jestem kłamcą.
ludożerca
2013-07-16 18:34:28
Springerowej to jest "SKURWIEL MOSIŃSKI". ( http://sjp.pl/skurwiel)
zdzisław
2013-07-16 18:28:24
Pani Małgorzato proszę się nie ośmieszać. Osiągnęła pani cel? Przecież w liście do pani Szymczak kazała pani przestać używać nazwy i jeszcze coś tam. No to gdzie ten cel?. Panie Romanie pani Jola byłaby sfrustrowana gdyby sąd jej nie pozwolił na używanie w nazwie Kurier teraz to jest raczej zadowolona :) Sfrustrowana to może czuć się pani Małgorzata tyle zachodu i nic. No bo teraz co? Zacznie wydawać "swój" Kurier Mosiński?
Roman
2013-07-16 17:45:29
Dotarło i do mnie to pismo. Nieźle panią Jolę poniosło. To próba odegrania się, więc pani Małgorzato na Pani miejscu bym się cieszył, bo widać, ze przeciwnicy są mocno sfrustrowani.
ludożerca
2013-07-16 16:24:42
Springerowej to jest - "[...] mosiński".
mieszkaniec
2013-07-16 15:53:50
NRM to bezwolne springerowe "dzieci", więc bezprawne używanie tytułu to dla nich pestka. Wnioskiem do sądu o rozszerzenie nazwy przyznali się do bezprawnego używania tytułu, ale kto by się tym przejmował. Uznali że mogą bezkarnie używać tytułu, do którego prawa nie mieli. Przecież ich burmistrz już wiele razy postąpiła wbrew prawu.