CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Glinianki bez przecinania wstęgi?

MK: 18.07.2013 r.
Było otwarcie, czy nie? Na stronie gminy nikt ani go nie zapowiadał, ani nie relacjonował. Zupełnie inaczej było z ubiegłorocznym otwarciem studni Napoleona, czy wieży widokowej. 

 Były stroje z epoki, grillowanie i nawet pan Czeski napisał legendę by uczcić ten dzień, kiedy woda w studni w szampana się zamienia...
Na Gliniankach po prostu pojawił się piasek na plaży, biała flaga i ratownik i mnóstwo spragnionych kąpieli mieszkańców Mosiny.
Cieszymy się, że udało się miejsce do kąpania uruchomić i że okazało się to tak proste.

Czy trzeba było tyle lat, by w końcu mieszkańcy mieli odrobinę wygody?

więcej zdjęć

 

P  y  t  a  n  i  a

  1. Czy kąpielisko zostało otwarte ?
  2. Czy ktoś otrzymał pływacką kartę ?
  3. Czy dziś widziano tam ratownika ?
  4. Czy przy otwarciu grała muzyka ?
  5. Czy wykręcono się pogodą ?
  6. Czy może zbyt zimną wodą ?
  7. Czy w ogóle tam ktoś był ?
  8. Czy może urząd nas czymś zbył ?
  9. Czy pod burmistrzem ugięła się trampolina ?
  10. Czy może to była kogoś wina?

            Takie pytania mi się kotłują
            Może też kogoś zainteresują ?


                              t - t   16.07.2013 r.

Myślę, że jasna jest odpowiedź na pytanie:

trzecie - widziałam ratownika - choć mimo iż zapis w regulaminie mówi, że ratownik nosi czerwone spodenki i żółtą koszulkę z emblematami WOPR, to występował w innych barwach...
dziewiąte - trampoliny na Gliniankach brak

brak też relacji z otwarcia
Najbardziej aktualna relacja pochodzi z 12 lipca 


Nie zapraszano na otwarcie tylko informowano o tym, ze od 14 lipca będzie można się kąpać


O potrzebie stworzenia takiego miejsca do kąpieli na Glinankach mówiliśmy i pisaliśmy wielokrotnie w CZASIE MOSINY.

W numerze z października 2012 r. - str. 8 pisał o tym pan Andrzej Zalisz w artykule Kochajmy aktywnie Mosinę 
W numerze z kwietnia 2013 r. dyrektor WPN, pan Adam Kaczmarek (str. 12) powiedział, że

Pisaliśmy też o planach zagospodarowania Glinianek w latach 60 - tych i  90 - tych (str 11)

 

glinianki (1).PDF

P y t a ń   c i ą g   d a l s z y

Czy znów się coś nie udało?
Czy może czasu było za mało?
Czy ktoś regulamin źle ułożył?
Czy może słabo do tego przyłożył?
Czy dopatrzył się czegoś wojewoda?
Czy coś do regulaminu doda?
Czy flaga czerwona będzie wywieszona?
Czy kąpiel będzie teraz zabroniona?
Czy i co o tym napiszą w gazecie?
Czy i jak poinformują w internecie?

 t-t


Komentarzetaboret
2013-08-12 21:08:20
@ Orwell ::: Podałem to tylko jako info, nie jako pochwałę. Na dodatek polecam fraszkę "Gimnastyka" ( inne też ) Zgadzam się z "wagarowicz" http://czasmosiny.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/4792/aktualnosci-wierszem Pozdrawiam
wagarowicz
2013-08-12 20:49:08
Młodzież jest byle jak nauczana, właśnie po to by takie cwane chwyty łykać, a na ważne rzeczy nie mieć baczenia. Siłownia powstała , niech będzie, ale oczywiście na pół gwizdka. Jeśli już, to trzeba było zbudować zadaszenie, bo warunki atmosferyczne skrócą życie tej instalacji, o ile najpierw pijana sobotnim wieczorem gawiedź nie zezłomuje sprzętu. Proponuję kolejny etat , w sumie 3 w UM, do pilnowania tego przybytku. Jakie to wszystko porąbane jest. Na ten zbytek kasa się znalazła, ale na remont w dowolnym przedszkolu już nie. No ale rozumiem, w przedszkolu zauważy to 50-cioro rodziców, a to żelastwo ze 3000 .
Orwell
2013-08-12 18:06:44
Zadowolonej bardzo mało do szczęścia potrzeba. Pomysłodawcami byli, jestem o tym pewien, wice Krzyżanowski radni Rybicki i Mania. W Ptasim Parku Taborecie pomysłodawcami będą: sama burmistrz Springer, radni Nowocześni, bez wyjątku. A ile ludzi w Mosinie i gminie s.a do szamba i nie ma wody miejskiej? A ile ulic nie ma metra bieżącego chodnika i ulicy z nakładką asfaltową? A ile dzieci nie dostało się do przedszkola samorządowego? A dlaczego dzieci i młodzież jest byle jak nauczana ? To są problemy. Ale powstała siłownia i ona wszystkie problemy zamiecie pod dywan. Oj głupiś narodzie, głupiś.
taboret
2013-08-12 16:24:22
Taka siłownia ma powstać w Ptasim parku zgodnie z zapowiedziami UM
Zadowolona
2013-08-12 15:54:21
Kolejny pozytywny "twór" powstał w Krośnie- siłownia na świeżym powietrzu!! Dziękujemy pomysłodawcom! Widzę, że dużo osób korzysta! Ja również skorzystałam przy okazji wycieczki rowerowej!! Wprawdzie wolałabym taką inicjatywę w samej Mosinie, ale nie narzekam i cieszę się z tego co powstało w Krośnie!! Super sprawa!! Mieszkańcy- szanujmy sprzęt!! i do ćwiczeń!
Małgorzata Kaptur
2013-07-22 22:47:08
Mimo że do Regulaminu wprowadzono na sesji wiele poprawek, nie przeszedł pomyślnie kontroli u Wojewody, który wszczął postępowanie nadzorcze w sprawie stwierdzenia nieważności Regulaminu (link nad ramką). Mamy więc kąpielisko, a regulaminu brak.
pawlok
2013-07-22 21:52:07
Dlaczego nikt nie wpadł na pomysł - wnoszenia opłąt za parkowanie aut, tak jak przy Jaroslawcu, na parkingu Pozegowskim itp itd ?? Jeżeli byłaby ona celowa - przeznaczona np na porządkowanie terenu wokól wieży byłbym za nią! A tak okolice glinianek rozjechane bez ładu i składu dziesiątkimi puszek. Samo kąpielisko jak widać potrzebne choć za małe i brakuje infrastruktury. Niestety setki osób zakłóciły spokój tego terenu - rowerzysci, biegacze, wędkarze to zupełnie inna kultura odpoczynku niż plazowicze. Dobrze że można iść nad Kociolek czy Goreckie gdzie panuje spokój. Nie rozumiem czemu biernei akceptuje się hordy mlodziezy nadal dziko kąpiące się po za kąpieliskiem - dzielna SM gminy Mosiny miałaby pole do wykonania pozytecznej pracy. Ale po ...dopiero jak ktos sie utopi bedzie lament... Zbaczając z tematu cała infrastruktura drewniana przy wieży niszczeje - co przewidywałem. Zabrakło rozsądku by zastosować choć banalny drewnochron.
Marcin
2013-07-18 22:54:57
Widać, że do projektu wprowadzono wiele zmian
Marcin
2013-07-18 22:53:37
Tylko pragnę zauważyć pani Małgorzato, że to był projekt, a końcowy regulamin widnieje na stronie mosina.pl. Jak zauważyłem będąc wczoraj na kąpielisku jest też inna zmiana. Otóż ratownik jest do godz. 19 a nie 17 jak to napisane jest w projekcie. :)
Małgorzata Kaptur
2013-07-18 22:42:25
Tu zaszła zmiana - http://bip.mosina.pl/zasoby/files/rada/kadencja2010-2014/projekty/projekt_uchwaly_w_sprawie_przyjecia_regulaminu_korzystania_z_miejsca_wykorzystywanego_do_kapieli_w_miejscowosci_mosina.pdf
Marcin
2013-07-18 22:36:35
Punkt 13 regulaminu : Ratownicy wyróżniają się ubiorem w kolorze czerwonym oznaczonym napisem RATOWNIK oraz logo podmiotu uprawnionego do wykonywania ratownictwa wodnego, do którego przynależą" Nie ma słowa o tym, że mają mieć żółte koszulki. A poza tym nigdy nie spotkałem się z takim ubiorem. Ten na gliniankach jest uniwersalny i zawiera napisy WOPR i RATOWNIK. Tak w gwoli sprostowania :)