CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Kurnik dla brojlerów czy króliczarnia?

Małgorzata Kaptur: 10.09.2013r.
Takich określeń na Osiedle Leśne na  forum użyli jego mieszkańcy, kiedy dotarła do nich wiadomość o budowie kolejnego etapu, w którym powstaną 174 mieszkania. Po ukończeniu tego etapu na osiedlu będzie łącznie 760 mieszkań.

Kiedy w czasie dyskusji publicznej w Czapurach nad miejscowym planem dla terenów między Wartą a ul. Poznańską - padło pytanie:
- Dlaczego urząd dla kilkunastu działek na tym terenie wywołał plan, a nie zrobił tego dla wielkiego osiedla?
S. Ambrożewicz odpowiedział:
- Realizowanie przestrzeni dla jednego inwestora na dużych działkach jest dużo łatwiejsze niż na takich zwartych, gdyż problemów wynikajacych z ograniczeń własnościowych, drogowych, istniejącej zabudowy jest dużo więcej niż w takim wolnym terenie. FH nie jest jedyna firmą, jedynym deweloperem, który otrzymuje Warunki Zabudowy nie tylko na terenie gminy Mosina, ale na terenie innych gmin czy samego miasta Poznania. Proszę mi wierzyć, że jeżeli przychodzi osoba fizyczna, czy osoba prawna i przedstawia mi działkę półhektarową, to ja mogę wymusić na nim szerokość drogi, linie zabudowy itd, wiele elementów, moge spojrzeć na to szerzej.

Monika Cybal: Jakie są szerokości dróg na Osiedlu Leśnym?

S. Ambrożewicz: Wytyczne burmistrza są takie, że droga nie może być węższa niż 8 metrów.


Niewiele zatem wymusił pan Ambrożewicz na deweloperze, który przyszedł do urzędu po warunki zabudowy.

Na terenie objętym planem degraduje się część ulicy Promowej do ścieżki pieszo-rowerowej, gdyż jest za wąska i planuje się nową drogę o szerokości 11 m, mimo że korzystać z niej będzie kilkadziesiąt osób.

Drogi osiedlowe dla osiedla na 2 tys osób mają minimalną szerokość, gdyż są drogami wewnętrznymi. Kiedyś jednak staną się drogami publicznymi, bo najpewniej przejmie je gmina.

Po dyskusji publicznej wjechałam na Osiedle Leśne. Była ładna pogoda, godzina 19.00. Wszyscy mieszkańcy wrócili do swoich domów. Ulica Jagodowa prowadząca do dalszych części osiedla (ta z zakrętem pod kątem 90 stopni) była obstawiona z obydwu stron samochodami. Między nimi dzieci jeździły na rowerkach i grały w piłkę. Jechałam z minimalną prędkością a i tak musiałam sie wiele razy zatrzymywać. Tak wygląda  trasa dojazdowa do 3 osiedli, które docelowo będą liczyły 330 mieszkań. Zbyt wąskie drogi na osiedlu komplikują i będą utrudniać życie mieszkańcom.

Panu Ambrożewiczowi i pani burmistrz zabrakło wyobraźni i odpowiedzialności przy wydawaniu warunków zabudowy.

Dla tego terenu KONIECZNY był miejscowy plan zagospodarowania, by wszystko właściwie zaplanować.

Wygodę, interes dewelopera niestety postawiono nad bezpieczeństwem mieszkańców. 


Ł
ącznik ekologiczny sprzedany firmie przez gminę za 90 tys. zł. nie tylko umożliwił deweloperowi zbudowanie na nim 32 mieszkań, ale przede wszystkim zapewnił połączenie z ul. Poznańską. Bez tego terenu nie powstałyby dalej połozone części osiedla.
 
dyskusja na forum

Osiedle Leśne

projektowany etap III Os. Leśnego IV


Komentarzetaboret
2013-12-21 20:18:40
@ Samir ::: może masz rację. http://forum.gazeta.pl/forum/f,50260,os_Lesne_Czapury_Family_House.html Miłych i pogodnych Świąt BOŻEGO NARODZENIA.
Samir
2013-12-21 19:03:08
Większość mieszkańców Mosiny ma takie samo zdanie jak ja i Jola82. Tylko nie każdy ma czas, żeby śledzić wszystkie dyskusje w necie. Dlatego apeluje zakończmy już te dyskusje na temat osiedla. My mieszkańcy jesteśmy zadowoleni, a Ci, którzy tam nie mieszkają nie powinni mieć głosu.
taboret
2013-12-16 15:00:49
@ Michał Kleiber ::: Twórczość Andrzeja jest mi znana
Nie minie równać się do tego pana
Rozumiem że na tytuł Czapury
Skojarzyłeś nazwisko "Waligóry"
Jednakże nie chcę być żadną tą osobą
Ja tak po prostu chcę być tylko sobą.
Michał Kleiber
2013-12-16 13:32:15
Nie straszę :) , widzę , że człowiek się pali do pisania i chwała mu za to :). Podałem Andrzeja W. jako wzór do naśladowania. A, że nazwisko ma jakie ma, nie jego wina :) AW to był gość przez duże G.
Roman
2013-12-16 12:45:16
Jolka, jak ty to robisz, że ilekroć o Czapurach mowa zaraz się pojawiasz? Jako nowa mieszkanka to dość gorliwie śledzisz dyskusję. Ani chybi tyś żadna Jolka, tylko przebrany w kobiece łaszki Waldemar Wspaniały.
Jolka82
2013-12-16 12:39:20
Zgadzam się z Samirem. Po co to czepianie się. Zostawcie nasze osiedle w spokoju. Mi ono odpowiada.
Roman
2013-12-16 12:39:09
No toś Panie Michale się postarał, nie ma co! Naszego miejscowego t-t jakimś tam Waligórskim straszysz, za wzór tamtego naszemu dajesz. Ta zniewaga, krwi wymaga! ;-)
Michał Kleiber
2013-12-16 12:17:48
do t-t. Tak ku rozwojowi i nauce, polecam mistrza tego typu zabaw, Pana Andrzeja Waligórskiego, można się nauczyć metryki, rymów i rubaszności. http://www.waligorski.art.pl/liryka.php?litera=c&nazwa=42 pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów
słodka tajemnica
2013-12-16 11:21:23
Na faktyczne powody wyjasnienia nie uzyskasz bo burmistrz nie daje zgody
t-t
2013-12-16 10:57:05
Czapury
Aby Mosinę dźwignąć do góry
Wymyślono,budujemy Czapury
Pomysł był dobry i oczywisty
Za namową superurbanisty
Sprawa i chęć była szczera
Przy udziale dewelopera
Plan miejscowy był niegotowy
Wydajemy warunki zabudowy
Aby było w tym większe wiano
Łącznik za grosze mu sprzedano
A żeby on miał więcej zysku
Działki upchnięto jak w mrowisku
No i zbudowano osiedle mieszkalne
Takie ładne slamsy komunalne
Tak więc ludziska się wprowadzili
Będą podatki a jakże płacili
A czy płacone takie podatki
Zrekompensują gminie wydatki?
Odtrąbiony wzrost budżetu
Można wrzucić do szaletu
O maluchach tu nie pomyślano
Placów zabaw nie zbudowano
O ekologi też zapomniano
I wiele szamb tu pobudowano
Pomyśl mieszkańcu młody
Jakież faktyczne były powody
Wydawanie na to takiej zgody
t-t
taboret
2013-12-16 10:45:56
Niestety tu kasa najistotniejszym argumentem w myśl zasady coś za coś. http://tabelaofert.pl/osiedle-osada-lesna-dabrowka-mieszkania-na-sprzedaz,i1538
tubylec
2013-12-15 23:34:51
Nie zmieni. Argument jest za ciężki. ... kasa . Mieszkanie kupione , więc każda pliszka swój ogonek chwali. Samirze, niech się mieszka dobrze, ale nie przekonuj ludzi , że to osiedle to szczyt marzeń ludzi i mount everest architektury, bo bronisz tezy nie do obrony . Dla Ciebie jest ok. , ale oceniasz przez pryzmat wydanej forsy. Możesz podać atuty mieszkania na tym osiedlu ?
do Samira
2013-12-15 22:18:53
Nadal jesteś zadowolony bo ważne tylko szeregowce podczas gdy dzieci Twoje bawią sie na ulicy. Jesli poza Czapurami nigdzie nie byłes i nie widziałeś w realu udanych osiedli , to popatrz na plan wyżej i pomysl czy FH to szczyt Twoich marzeń. Zdanie zmienisz to pewne.
Małgorzata Kaptur
2013-12-15 19:37:00
Kiedy szukasz mieszkania, chcesz żeby było tanio i blisko miasta. Dopiero potem zwraca się uwagę na inne sprawy. Urbanista musi godzić różne interesy - w interesie gminy jest przymusić dewelopera poprzez WZ do stworzenia odpowiedniej ilości miejsc parkingowych, odpowiednich dróg, by nie tylko deweloper zarobił, ale nowym mieszkańcom żyło się bezpiecznie i wygodnie. Jeżeli deweloper zabuduje całą przestrzeń, to mieszkańcy za jakiś czas będą się domagać od gminy tego, czego nie ma na osiedlu - świetlicy, placu zabaw, boiska... Powyżej wstawiłam fragment planu osiedla Osada Leśna w Dąbrówce - gmina Dopiewo. Osiedle, na którym mieszka 2 tys. mieszkańców powstaje w oparciu o plan zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu jest tam oprócz domów centrum handlowe, 5 placów zabaw, parkingi, szkoła, przedszkole, tereny zielone, nawet kościół, bo na etapie planu to przewidziano i zarezerwowano tereny pod przestrzeń publiczną. "Celem regulacji zawartych w ustaleniach planu jest: wyznaczenie nowych funkcji dla terenów objętych planem, umożliwienie pełnienia nowych funkcji przy jednoczesnej ochronie interesów publicznych i lokalnych, wyznaczenie przebiegu nowych ulic, ochrona interesów publicznych i lokalnych w zakresie ochrony środowiska przyrodniczego i kulturowego oraz kształtowania ładu przestrzenno-wizualnego"- MPZP Dąbrówka - gmina Dopiewo 2000 r.
Waldek
2013-12-15 19:08:15
A może Safir to królik Bugs ?
z Czapur inaczej
2013-12-15 17:59:09
Od początku było założenie, ze nie będzie szkoły, przedszkola, sklepów (jedna żabka), zieleni, tylko szeregowce, beton i pojedyncze drzewa? i Tobie to odpowiada, może , ale nie wypowiadaj sie za innych, bo burmistrz pozwoliła na króliczarnie, a teraz udaje, ze osiedle FH to szczyt marzeń tam mieszkających
Samir
2013-12-15 17:15:00
dorka jestem zadowolony i tego nie ukrywam. Ludziom jest za dobrze i szukają minusów na siłę. Jak nie chcieliście mieszkać w szeregowcach to trzeba było samemu sobie dom w lesie wybudować. Tutaj od początku takie założenie było, że ma to być duże osiedle szeregowców. I mi takie coś bardzo odpowiada. Zresztą ludzie z którymi w Czapurach rozmawiam są tego samego zdania.
the naturat
2013-12-15 08:51:59
No i proszę, mieszkanka os. Leśnego ocenia krytycznie dewelopera..., co na to Jolka82? naczelna PR-ówa FH? Samirze, nikt się nie czepia dewelopera, buduje tak jak mu gmina pozwala, a , że szeroko nasza gmina rozkłada kończyny dolne, to już nie jego wina.
dorka
2013-12-15 00:03:30
@ Samir - dobrze że Ty osobiście jesteś zadowolony, ale zdaje się, że to zasługa tego pana Ambrozewicza, ze na styku osiedla Leśnego etap II i III gdzie są szeregowce (ul. Morelowa dzięki temu, że jest jedno miejsce na mieszkanie samochody juz dziś stoją po obu stronach tej ulicy. Jak wybudują szeregowiec po drugiej stronie zapchamy się. To brak wyobraźni. Kasa się rzuciła na oczy i przesłoniła całą resztę. Spólka Ambrozewicz - Pyzalski spowodowała, że kurnik dla brojlerów to obrazowy skrót tego co się dzieje w dalszych częściach osiedla. Pierwsze części były budowane z głową. Samir, pewno mieszkasz blizej szosy. Poczytaj co piszą inni mieszkańcy Leśnego, albo wybuerz się na spacer, najlepiej w niedzielę jak wszyscy są w domu. Samochodem nie jedź, bo bedziesz miał problem z zaparkowaniem. Poczytaj co piszą inni mieszkańcy naszego osiedla na forum: http://czapury.eu/viewtopic.php?f=15&t=570&sid=d1f0c902ead05f87a11fd1021173d203&start=60 i tu http://czapury.eu/viewtopic.php?f=15&t=570&sid=d1f0c902ead05f87a11fd1021173d203&start=70 i tu: http://czapury.eu/viewtopic.php?f=15&t=570&sid=d1f0c902ead05f87a11fd1021173d203&start=120
Samir
2013-12-14 23:35:50
Jak widać niektórym zwolnienie pana Ambrożewicza nie wystarczyło i dalej czepiają się dewelopera. Zupełnie bez sensu. Gdyby te działki zostały sprzedane indywidualnych inwestorom to w Czapurach mielibyśmy masakryczny misz-masz. Każdy dom wyglądałby inaczej, co chwile zaczynałaby i kończyła inna budowa i ludzie nie mieliby by spokoju. A tak jest jeden deweloper i buduje to z głową etapami itd. Przynajmniej osiedle jest spójne wizualnie i wygląda naprawdę fajnie. Ludzie nie narzekajmy, bo moim zdaniem to osiedla to szansa dla calej gminy. Więcej lundości = większe podatki
taboret
2013-09-12 23:07:42
http://www.poradaprawna.pl/porady/szerokosc-drogi-dojazdowej-do-dzialek-budowanych-i-minimalna-powierzchnia-dzialki,232082.html
Orwell
2013-09-12 13:38:21
Arko- pisząc o ul. Poznańskiej myśląlem o Poznańskiej w Mosinie, a Ty pisałeś o Poznańskiej w Czapurach. Pisząc jednak o 7m pasie jezdnym Poznańskiej w Czapurach nie piszesz precyzyjnie, bo pas drogowy to nie tylko jezdnia. Na Poznańskiej jest on o wiele szerszy.To tak gwoli sprostowania.
widziane z Jagodowej
2013-09-12 12:00:37
Jedyny dojazd do setek mieszkań Jagodową to skandal i absurd. Za zaniedbania p. Springer i jej wyjątkową przychylność dla nastawionego na zysk dewelopera płacą mieszkający przy Jagodowej. Hałas i niebezpieczny ruch samochodowy na całej długości. Ambrożewicz mógł wymusić na deweloperze lepsze warunki dla mieszkańców osiedla. Mógł ale nie zechciał, olał mieszkańców i wybrał interes FH.
Jagodzianka
2013-09-12 09:07:34
Kiedyś Jagodowa była cichą spokojną uliczką osiedlową, teraz stała się drogą dojazdową i wielu kierowców rozwija na niej niebezpieczną prędkość. Ulica nie ma wydzielonych miejsc dla pieszych. Po obu stronach stoją samochody. Matki z wózkami i dzieci chodzą środkiem. Ulice to jedyne miejsce spacerowe, bo rzekę widzimy, ale jej brzegi są niedostępne. Na ulicy konieczne są znaki ograniczające prędkość lub progi zwalniające, bo może dojść do wypadku w każdej chwili. Układ dróg nie jest przemyślany i Jagodowa jest za wąska, by bezkolizyjnie mogła pełnić funkcję drogi dojazdowej. Pierwotnie na osiedlu budowano domki jednorodzinne, potem pojawiły się wielorodzinne budynki no i jest problem z parkowaniem. Samochody stoją wzdłuż ulic.
the naturat
2013-09-12 08:41:44
To proste, nie szczuć psa, nie będzie szczekał. Ignorować i po temacie.
JolaJ
2013-09-12 07:41:49
Ogół piszących tu przepraszam, ale musze to napisać ! Mówią,ze głupców nie sieja,że oni sami rosna...WIELKI głupiec urósł na osiedlu Leśnym a imię jego Arko. (w tym przypadku nie chce mi sie uzywać jakichkolwiek argumentów bo i po)
Adam
2013-09-12 07:17:33
Ten Pan jest naprawdę chory, szkoda, że takie długie kolejki do specjalistów, ale może dotrwa.
Arko
2013-09-11 23:46:47
Jak wieloryb może sie obrazić, ze jest wielorybem. Ciekawe od kiedy poznańska jest jednokierunkowa widać znajomość tematu. A właśnie szanowna pani wieloryb radna mogłaby zrobić coś w sprawie chodnika na ul. Poznańskiej bo go tam nie ma. Ale radna nic nie zrobi bo inwestycje w Czapurach dla nas nowych mieszkańców przyprawiaja ja i jej kolegów jak np. Marciniak o ból głowy i są zawsze przeciw.( np. Ul Leśna) tacy z was samorządowcy jak z koziej d trąba .
Jacek Fordon
2013-09-11 23:36:17
U nas drogi wewnątrz osiedlowe maja 10 m szerokości a ciągi pieszojezdne 6 m. Na mojej ulicy dla 5 domów właśnie takie dwie ulice są wyznaczone. Dla nas 5 domów to jest duży luz ale przy np 174 to juz lipa. Wystarczy sobie policzyc częstliwośc poruszania sie tych osób po osiedu i wyjdzie ruch jak na autostradzie
Małgorzata Kaptur
2013-09-11 22:10:47
Pokłady frustracji u pewnej osoby są tak duże, że pewno jeszcze długo będziemy pozostawać w "morskich" klimatach. ;-) Arko - powtarzanie w kółko tego samego epitetu jest tak samo zabawne :-( jak opowiadanie ciągle tego samego dowcipu. Nie możesz mnie ani zdenerwować, ani obrazić, choć to do Ciebie jeszcze nie dociera. Wiara w swoje siły w tym zakresie jak widzę znacznie przewyższa Twoje IQ. Ul. Poznańska w Czapurach ma min. 11 m, bo droga to nie tylko asfaltowa jezdnia, ale również chodniki i pobocze - w trakcie dyskusji publicznej w Czapurach była ta kwestia dokładnie omówiona.
Orwell
2013-09-11 22:03:55
Co do ul. Poznańskiej drogi Arko, to zapomniałeś albo rżniesz głupa, że to ulica jednokierunkowa.
kobieta
2013-09-11 21:43:09
Do Arka - Twoje wpisy to zwykłe chamstwo.
Arko
2013-09-11 21:35:02
Misiu argument jest jeden kłamstwa Kapturowej. Ul. Poznańska ma 7m i przepustowość kilkunastu kilku tysięcy samochodów na dobę i to wielorybowi nie przeszkadza co? A,ile szerokości maja drogi w wielkim mieście Mosina tam wieloryby czuja sie dobrze?
the naturat
2013-09-11 18:09:28
Misiu, drogi wąskie nie są, ale popatrz na gęstość zaludnienia i przepustowość. Cięty masz język, obrażać kobietę. Masz jakieś argumenty?
Arko
2013-09-11 17:32:16
TEN GRUBY WIELORYB NIC NIE ROBI BY MIESZKANCOM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ.KŁAMIE, KŁAMIE I JESZCZE RAZ KŁAMIE. JEZELI DROGI 8-10 METROWE SĄ WĄSKIE TO ONA JEST CHUDA!!!!!!!!
Małgorzata Kaptur
2013-09-11 13:30:02
:-)
t-t
2013-09-11 13:16:28
@ M.K. ::: Dziękuję i pozdrawiam .
t-t
2013-09-11 12:26:03
Komentarz usunięty dnia: 11.09.2013: chochlik 4 ;-)
t-t
2013-09-11 12:22:02
Komentarz usunięty dnia: 11.09.2013: chochlik 3 ;-)
t-t
2013-09-11 12:18:49
Komentarz usunięty dnia: 11.09.2013: chochlik 2 ;)
t-t
2013-09-11 12:15:23
Komentarz usunięty dnia: 11.09.2013: chochlik ;)
t-t
2013-09-11 12:13:58
Trzeba mieć naturę gbura, >>By nie wiedzieć co to kultura.>>Zarzucić radnej nieprawdziwe kłamstwo>>To już jest wrodzone chamstwo> >Cóż się dziwić, przecież Czapury>>Słyną ze specyficznego pojęcia kultury> >Mają sołtysa czapurskiego>>W osobie pana Waligórskiego> t-t (zgadzam się z wypowiedzią mieszkańca g.11,49) Pozdrawiam :)
mieszkaniec
2013-09-11 11:49:13
A ja dziękuję, że jest taka radna, jak pani Małgorzata Kaptur, która nie boi się pisać o tematach niewygodnych dla burmistrza, ale ważnych dla ludzi. I mimo ataków personalnych, bo zwolennicy burmistrza zamiast argumentów używają epitetów nie zraża się i robi swoje . Brawo. Praca w uświadamianiu ludzi poprzez te stronę i Czas Mosiny przynosi owoce. Ludzie nie związani korzyściami finansowymi z obecną władzą mówią głośno o szkodliwych działaniach burmistrza. U zwolenników p. Springer jest frustracja, złość i obelgi. Krytyka jest zakazana – bardziej niż w czasach komuny. Nie dajmy sobie wmówić, że każdy na posadzie burmistrza będzie robił to samo. Nie pozwólmy pluć na ludzi, którzy próbują pokazać, że polityka nie musi oznaczać kumoterstwa i korupcji, a powinna i może być działaniem dla dobra wspólnego. Tak trzymać.
paragraf
2013-09-11 10:36:48
A Jak tam śledztwo w sprawie tej działki gminnej, którą burmistrz sprzedała za 90 tys. deweloperowi? Coś się dzieje?
the naturat
2013-09-11 09:11:26
Do mieszkańca "Wy obrażać możecie ale napisać coś o was to chamstwo. Co za obłuda." Możesz mi wskazać, gdzie Cię obraziłem albo zrobiła to reszta ? Krytyczne uwagi kierowane są pod adresem gminy , za zabudowę i uległość wobec deweloperów oraz w kierunku dewelopera. Mosina to stare miasto ( ma prawa miejskie od XIV wieku ) , my Was przyjmujemy z otwartymi ramionami, niech Wam się tutaj dobrze mieszka, masz problem z wniesieniem mebli, fachowcami, to Ci pomogę, bez problemu, ale nie wmawiaj inny, że osiedle to architektoniczny raj,że to szczyt nowoczesności i ekologii. Nie atakuj też personalnie ludzi, przeczytaj wpisy. Najpierw był artykuł i z punktu personalny atak. Inni odpowiedzieli jedynie reakcją, nic więcej. pozdrawiam
the naturat
2013-09-11 09:05:26
Weź człowieku na wstrzymanie, poczytaj forum osiedla i tyle. Skoro nie rozumiesz pojęcia przestrzeni życiowej ,trudno. Zrozum człowieku, że pozostałych mieszkańców powinno teoretycznie kolokwialnie mówiąc " walić " co tam w Czapurach piszczy i jak to jest budowane. Przypadkiem jest grupa ludzi, która traktuje gminę jako organizm i naczynia połączone... rozumiesz to ? Z Twojej wypowiedzi widać tylko egocentryzm, ja, mnie , moje..... Zrozum, że gmina to nie Twoje osiedle i ulica i na tym się nie kończy świat. Niech Ci się żyje najlepiej jak się da, ale dasz gwarancję, że jeśli będzie wypadek, pożar,etc. , utkną służby, ktoś straci zdrowie lub co gorsza życie, to mieszkańcy tego osiedla nie rzucą kamieniem w radnych ? Będzie jazgot, że Was zostawili na lodzie. W sumie to całe szczęście, że reszta mieszkańców gminy, to takie wsioki , przynajmniej na tak szarym tle, niewątpliwa gwiazda intelektu jak Ty rozbłyśnie jeszcze jaśniej. Typowy rodak, mnie, ja , mi, moje......
JolaJ
2013-09-11 08:57:21
@do tego zadowolonego z mieszkania na Leśnym. Ciesze się niezmiernie,że jest pan taki usatysfakcjonowany co nie znaczy,że wszyscy mieszkańcy tegoż osiedla są w siódmym niebie. Wystarczy posłuchać ludzi wracających z pracy gdy rozmawiaja między sobą i mówią o uciążliwościach na ich osiedlu, o autach pędzacych wąskimi uliczkami,o braku miejsc pargingowych, o tym,że dzieci bawią sie na uliczkach,o tym,że zmuszeni są wozić dzieci do szkół w Poznaniu bo świetlica w Czapurach czynna do 15... Jednak niech ta świadomośc nie psuje panu dnia dzisiejszego wszak każde miejsce ma swoje plusy i minusy i nic złego w tym,że kogoś obchodzi tak jak Panią Radną by nam wszystkim żyło sie lepiej :)
Mieszkaniec
2013-09-11 08:52:16
Wy obrażać możecie ale napisać coś o was to chamstwo. Co za obłuda.
JolaJ
2013-09-11 08:23:56
Zastanawiam się co napisać na chamstwo i bezczelność, ba zwykły brak kultury piszącego który miast merytorycznych argumentów obraża Panią radną ! Cóż, u tego pana głupota sięgneła bruku, pozbruku osiedla Leśnego.
Małgorzata Kaptur
2013-09-11 07:02:52
Poprzedni komentarz wpisany wczoraj po północy, jest dowodem na bezsilność i głęboką frustrację. O północy tyle negatywnych emocji? Mam nadzieję, że autor zadowolony z siebie zasnął spokojnie.
Pani radna klamczucha
2013-09-11 00:12:23
Pani Kaptur niech pani przestanie obrażać mieszkańców i nasze osiedle. Kłamie pani we wszystkim co pani mówi i robi. Martwi sie pani o nasze wąskie drogi, ale jeżeli chodziło o ul Leśna to głosowała pani przeciw jej utwardzeniu. Mnie nie stać na służbę, a moje osiedle mi sie podoba. Jakbym była takim tlustum wielorybem to tez byłoby mi wszędzie ciasno.
Waldek
2013-09-10 21:45:17
Co za towarzystwo ! Ci Panowie chcą aby ich nazywać radnymi ? Jakie kwalifikacje ? Jakie wychowanie ? Buce ! Przewodniczący na inauguracji roku szkolnego w Rogalinku. Ha, ha, ha, złośliwi mówią że musi nadrobić braki w edukacji.
Małgorzata Kaptur
2013-09-10 20:59:24
Fe nieładnie, zajmij się lepiej domem... rozbawiła mnie ta "argumentacja". Jej intencje są aż nadto oczywiste. Proszę Państwa, ja się tak łatwo nie zniechęcam. Przekonali się dzisiaj o tym członkowie Komisji Porządku i Bezpieczeństwa. Z uwagi na interesującą mnie tematykę obrad (1.Bezpieczna szkoła – jako budynek i teren wokół niej. 2.Bezpieczna droga do szkół – ocena stanu szlaków komunikacyjnych do szkół i wychowanie komunikacyjne. 3.Zgłoszenie propozycji do projektu Budżetu Gminy Mosina na rok 2014. 4.Opiniowanie projektów uchwał) wybrałam się po raz pierwszy na posiedzenie tejże komisji (R. Rybicki - przewodniczący, K. Kleiber zastępca, W. Waligórski, J. Rogalka i nieobecny dzisiaj A. Karliński). Przyszłam przed czasem, usiadłam w sali radnego. Wszedł na chwilę Przewodniczący Waligórski. Członkowie komisji po naradzie odbytej na parkingu ruszyli w teren. Nikt nie zaproponował mi udziału w tym wyjeździe, ani nie poinformował, kiedy rozpocznie się właściwe posiedzenie. Sala radnego została zamknięta, a ja wylądowałam na bruku. Panowie wrócili po godzinie i byli bardzo zaskoczeni, kiedy mnie zobaczyli ponownie... Janie, dziękuję, że stanąłeś w mojej obronie. To miłe z Twojej strony.
Jan Marciniak
2013-09-10 15:19:33
Proszę z szacunkiem do kobiety, a przede wszystkim do tak wartościowej radnej jaką jest Małgorzata Kaptur.
Mieszkaniec
2013-09-10 14:49:34
A dlaczego Pani radna kłamie ? Moja droga przy której mieszkam ma 10 m szerokości, przed chwila zmierzylem ! Fe, nieładnie !!!
the naturat
2013-09-10 14:40:29
Co wnosi personalny atak na radną ? Autorze Szanowny, skoro nie rozumiesz jakie zagrożenia niesie ten sposób zabudowy i droga szerokości 8 m, to nie ma sensu dalsza dyskusja.
taboret
2013-09-10 14:27:26
Niestety nasz super-urbanista ma rację.Zapewnienie sobie i pozostałym urzędnikom komfortu pracy to podstawa , a wydawanie WZ to zapewnia(przy mpzp tyle konsultacji, poprawiania, uwzględniania uwag, że głowa boli, a tak miły spokój. Można coś wymusić na deweloperze, uwzględniając oczywiście dobro mieszkańców i gminy. W gminie jest uchwalonych ok. 136 mpzp co stanowi ok. 16% powierzchni, reszta czeka chyba na WZ ponieważ deweloper nie kupuje terenów z narzuconymi przez mpzp kryteriami zabudowy, a gmina aby spiąć budżet musi sprzedawać i kółko się zamyka.Niby mamy wpływ na to co i jak się dzieje w gminie lecz to tylko pozory, a faktycznie gminą rządzi układ urzędniczo-deweloperski.
wielka pani Kaptur
2013-09-10 14:27:02
Zajmij się lepiej domem, a nie bzdurami. A, przepraszam zapomniałem, że nasza super radna ma służbę w domu więc może zajmować się pierdołami. To jak już z ciebie taka pani to oddaj dietę radnej na biedne dzieci.