CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Dziękujemy, ale my już wcześniej podjęliśmy właśnie takie działania...

 Małgorzata Kaptur: 11.09.2013 r.
Wnioski radnych opozycyjnych rzadko kiedy mają szansę na realizację. Zazwyczaj otrzymujemy odpowiedź, że urząd już podjął działania w tej sprawie (mimo że ani wcześniej ani później nic na ten temat nikt nie słyszy). Dzisiaj przytrafiła się urzędowi zabawna wpadka...

Złożyłam wniosek, by gmina wzięła udział w konkursie nr 2/POKL/5.2.1/2013 „Wsparcie JST w zakresie wdrożenia standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych oraz elektronizacji wymiany korespondencji za pomocą ePUAP”

Pozyskane w ten sposób środki mogą być przeznaczone m.in. na popularyzację usług e-urzędu wśród obywateli, podniesienie kwalifikacji pracowników, wzrost liczby usług świadczonych za pośrednictwem systemu ePUAP, budowę systemu do udostępniania usług poprzez ePUAP, czy uruchomienie punktu potwierdzającego profil zaufany.

Wsparcie w wysokości 85 proc. wartości projektu (pozostałe 15 proc.  będzie wkład własny gminy).

Było to nawiązanie do wniosku Łukasza Kasprowicza o wdrożenie w naszym urzędzie systemu ePUAP z 2 kwietnia 2012 r. 

W odpowiedzi uprzejma urzędniczka pisze:


cała odpowiedź

wniosek Łukasza Kasprowicza z 2 kwietnia 2012 r.

 

Inny przykład:

Kiedy w sierpniu 2011 roku  złożyłam wniosek o wprowadzanie systemu przekazywania mieszkańcom SMS - ami informacji o ważnych wydarzeniach również okazało się, że komisja promocji była o 2 miesiące szybsza ode mnie. Jednak przez 2 lata ani razu nie wspomniano o tej sprawie.
Ponowiłam więc ten sam wniosek

W odpowiedzi wskazano, że nie podjęto tego działania gdyż w budżecie nie było na to środków. O planach na przyszłość w tym zakresie się nie wypowiedziano.

Informowanie mieszkańców za pomocą SMS funkcjonuje już w wielu gminach w Polsce.
Miasto Poznań, starostwo powiatowe w Poznaniu oraz 7 gmin powiatu poznańskiego (Dopiewo, Komorniki, Suchy Las, Tamowo Podgórne, Pobiedziska, Stęszew, Swarzędz) korzystają z Samorządowego Informatora SMS Sp. z o.o., który rozpoczął świadczenie usług dla samorządów w Polsce w ramach przyznanej dotacji z działania 8.1 PO IG na realizację projektu: Stworzenie internetowego serwisu i automatycznego systemu komunikacji zbiorowej SISMS dla mieszkańców Gmin.


Koszty wprowadzenia i obsługi tego rozwiązania nie są wysokie, a zmiana jakościowa w
sposobie informowania mieszkańców ogromna.

tarnowo-podgorne_informator_SMS.
pobiedziska.
swarzedz.

 


Komentarzethe naturat
2013-09-11 18:05:17
Dajcie takie narzędzie w łapy władzy, to nigdy koryta nie odda. 1984
m
2013-09-11 14:38:10
Bo kłamcy i matacze mają przerąbane. Kłamstwo zawsze wylezie, to tylko kwestia czasu. Najprościej mówić prawdę.