CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Szeroko, wąsko, pod wodą...

 Małgorzata Kaptur: 30.09.2013 r.
O chodnikach mozna by wiele powiedzieć - jedne są za szerokie, inne za wąskie. Najbardziej jednak dziwi, kiedy nikną pod wodą. 

 

RÓŻNICE


PODOBIEŃSTWA


Słupy na ul. Skrytej już usunięto. Jednak mimo że kilka osób wskazywało, że nowy chodnik  jest źle położony, zastępca burmistrza i kierownik inwestycji twierdzili, że wszystko jest w porządku. Chodnik jest wąski, ale kiedyś, kiedy znajdą się pieniądze powstanie tam również ścieżka rowerowa i asfaltowa jezdnia. 


KomentarzeMarek Wodna 8
2013-11-04 14:06:03
Ja też bym chciał taki chodnik, jakikolwiek chodnik - na Wodnej w zeszłym roku energetyka rozebrała chodniki - na tej jej części która nie przylega do domu pani Burmistrz, chodniki, które wiele lat temu ludzie sobie sami pobudowali w czynie społecznym, KOBIETY Z WÓZKAMI jeżdżą po kałużach środkiem ulicy, dzieci do szkoły przeciskają się obok betonowych kawałków płytek, wzdłuż ogrodzeń i skacząc przez skiby mokrej ziemi i rywalizując z samochodami chlapiącymi na drodze Wodnej która miała być, a której nie ma i pewnie nie będzie bo pani Burmistrz już nie musi nóżek moczyć
Jola
2013-10-01 12:59:51
A ja tam bym chciała chociaż ! taki chodnik :/ W lipcu/sierpniu miała ruszyć w Daszewicach budowa kanalizacji a po jej ukonczeniu przebudowa ul. Poznańskiej a i z nia budowa ! chodników. Nawet w telewizji pan co to juz ,,fruwać,, nie potrafi obiecywał (kłamał?) i co i nic. Zapraszam po deszczach na spacer chociażby na przystanek autobusowy zalecam jednak zabrac kalosze, ba a i o kurtynach przeciwchlapaczowych radze nie zapominac. Latem można śmiało bez papci bo w piachu chyba najlepiej na bosaka ;)
bez komentarza
2013-10-01 11:43:06
Chodniki pod wodą przy nieutwardzonych drogach to symbol rozwoju, o którym mówi p. Springer. Zamiast dróg mamy chodniki i to jest symbol XXI wieku w Mosinie.
tubylec
2013-10-01 09:08:34
Pani Małgosiu, to, że chodniki znikają pod wodą to bardzo dobrze:), jest to istotny element profilaktyki zdrowotnej. W deszczu mieszkańcy mają siedzieć w domu :) I to w świetle problemów z lokalem dla medyków wydaje się całkiem logiczną całością.
Jacek Fordon
2013-09-30 23:45:17
Kiedy znajdą się pieniądze... Najpierw trzeba będzie zadłużenie spłacić, czyli kilka lat jeszcze poczekamy.