CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Osiedle Za Barwą ma nowy zarząd

 Jan Marciniak: 12.10.2013 r.
W środę 9 października na osiedlu nr 4 w Mosinie (Za Barwą) nastąpiła zmiana warty. Dotychczasowy zarząd, na którego czele stał Jacek Rogalka, zarazem radny, zakończył swoją działalność. 

Na kolejną czteroletnią kadencję wybrano nowych ludzi.
91 osób - mieszkańców osiedla głosowało tajnie, najpierw na nowego przewodniczącego, a później na zarząd osiedla.
W głosowaniu na przewodniczącego, zdecydowanie  wygrał Tomasz Łukowiak, mieszkaniec ul. Marcinkowskiego. Uzyskał 54 głosy.
Pozostali kandydaci otrzymali następującą ilość głosów:
Jacek Rogalka 16;
Paweł Szeląg 10;
Mieczysław Rożek 6;
Grzegorz Lewendowski 5.

Później nowy przewodniczący przedstawił sześć osób do zarządu osiedla. W międzyczasie salę opuściło 26 osób, w większości zwolennicy Jacka Rogalki. Trudno powiedzieć dlaczego. Czy byli tak zdegustowani wynikiem swojego kandydata, czy też wychodząc chcieli, aby frekwencja spadła poniżej 60 osób, gdyż było to wymagane quorum, aby wybory mogły się odbyć.
Na szczęście na sali zostało 65 osób i wybory były jak najbardziej zgodne ze statutem. Do zarządu zostały wybrane wszystkie osoby zaproponowane przez nowego przewodniczącego: Elżbieta Gabinet;
Grzegorz Ciura
Jacek Chrzanowski,
Konrad Kurowski,
Paweł Maciejewski;
Przemysław Pilarski.


Nowy zarząd osiedla nr 4 w Mosinie: od lewej: Grzegorz Ciura, Konrad Kurowski, Paweł Maciejewski, Jacek Chrzanowski, Przemysław Pilarski, Elżbieta Gabinet i przemawiający - Tomasz Łukowiak

Mieszkam na Os. Za Barwa. Życzę nowemu przewodniczącemu i zarządowi osiedla jednego: służcie mieszkańcom naszego osiedla, nikomu innemu.

Osiedle to zgodnie z ustawą samorządowa jednostka pomocnicza GMINY. Piszę wyraźnie- GMINY, chcąc zwrócić uwagę na to ważne słowo, a bardziej pojęcie prawne.
GMINA to wspólnota mieszkańców zamieszkująca określony teren, w naszym wypadku Ziemię Mosińską. Organami GMINY są: Rada Miejska i Burmistrz. Te dwa organy mają służyć OSIEDLU i jego organom, a nie odwrotnie.
Od 10 lat wmówiono sołectwom i osiedlom, że jako jednostki pomocnicze, są pomocnicze jedynie względem burmistrza. Jest jedynie kilka osiedli i kilka sołectw, które prowadzą swoją działalność suwerennie.
Jesteście partnerami dla organów gminy (Rady i Burmistrza),a nie poddanymi. Jesteście na terenie swojego osiedla suwerenem i dbajcie, aby tak było.
Wtedy Wasza działalność będzie miała sens.


TOMASZ ŁUKOWIAK - nowy przewodniczący osiedla ma 43 lata, mieszka w Mosinie przy ul. Marcinkowskiego na osiedlu „Za Barwą”. Absolwent UAM w Poznaniu. Ukończył także Studium Podyplomowe „Kadry dla Europy”. Pracę zawodową rozpoczął w Zespole Szkół im. Adama Wodziczki przy ul. Topolowej, obecnie prowadzi własną działalność - aptekę. 

W  2010 r. w wywiadzie dla "Czasu Mosiny" na pytanie:
Skąd zainteresowanie problemami innych?
Odpowiedział:
- Wzorce odpowiednich zachowań, postaw nabywa się w domu rodzinnym. Człowiek jest istotą stadną i dlatego musi być otwarty na drugiego. Ponadto problemy same się nie rozwiążą, a dotyczą wszystkich mieszkańców miasta także mnie i mojej rodziny.


Wielu sukcesów w rozwiązywaniu problemów mieszkańców panie Tomaszu.


KomentarzeZ Czapur
2013-10-13 11:14:57
Gratulacje dla pana Tomka. Życzę powodzenia.
ul. Galczynskiego
2013-10-13 00:14:34
Wspaniale, ze człowiek obojga funkcji (radny i przewodniczący) tak sromotnie przegrał wybory. A było to warto panie przewodniczący lekceważyć mieszkańców????
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2013-10-12 23:31:13
Dostaję liczne telefony od mieszkańców osiedla z gratulacjami i nadzieją na przyszłość tego terenu. Dzwoniła do mnie nawet jedna pani z Poznania. Cieszę się. A Tomkowi życzę powodzenia i odporności na *wdzięki* pani burmistrz.
mieszkanka
2013-10-12 23:22:48
Świeża krew zawsze się przydaje. Zarząd osiedla to nie tylko nowi, ale stosunkowo młodzi ludzie, więc liczę że energii im nie zabraknie. Gratuluję wszystkim wybranym i życzę powodzenia w społecznej działalności. Może powstanie strona osiedla, aby mieszkańcy mogli być lepiej informowani, bo te tablice ogłoszeniowe dobre były, gdy ludzie chodzili pieszo. Teraz to trochę za mało.
HALINA
2013-10-12 23:06:10
DZIĘKI BOGU, ZE POPRZEDNIA RADA ZAKOŃCZYŁA DZIAŁALNOŚĆ NA CZELE Z PRZEWODNICZĄCYM. RADA TA SŁUŻYŁA BURMISTRZOWI GMINY I OCHRANIAŁA UCIĄŻLIWYCH INWESTORÓW LEKCEWAŻĄCYCH PRAWO. TERAZ BYŁY PRZEWODNICZĄCY MOŻE RELAKSOWAĆ SIĘ NA PLACU ZABAW NA HUŚTAWCE.