CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Słodkie życie na Osiedlu Miodowym

 Małgorzata Kaptur: 15.10.2013 r.
Wiele osób sądzi, że Osiedle Miodowe w Krośnie najładniejszym osiedlem deweloperskim w naszej gminie. Wkrótce będzie też osiedlem najbardziej usportowionym, gdyż obok dużego placu zabaw powstało boisko ze sztuczną nawierzchnią.  Co sądzicie o takim nietypowym rozwiązaniu?

Osiedle Miodowe zostało już ukończone - jest na nim 11 bloków, cztery ostatnie jeszcze niezamieszkałe. 
Na osiedlu jest łącznie 176 mieszkań.
Cena za 1 m2 jest nieco niższa niż na Osiedlu Leśnym w Czapurach, choć powszechnie się uważa, że najtaniej jest na osiedlu Family House. Tam niską ceną tłumaczy się intensywność zabudowy i brak przestrzeni publicznej.

Jak widać można pogodzić opłacalność inwestycji z troską o mieszkańców.

Boisko do koszykówki, siatkówki i badmintona zostanie przekazane mieszkańcom pod koniec miesiąca. Dbać będzie o nie wspólnota, gdyż w założeniu jest to obiekt prywatny, tylko do użytku mieszkańców Osiedla Miodowego. 
80% mieszkańców - jak poinformowała mnie pani Joanna Jakubowska-Riske z firmy LechBud - jest zadowolonych, że taki obiekt powstał. Były inne pomysły na zagospodarowanie tego terenu, ale deweloper postanowił zrealizować osiedle zgodnie z projektem.

Czy uda się ochronić boisko przed dewastacją i wegzekwować zapisy regulaminu?

- Jak do tej pory mieszkańcy bardzo dbają o otoczenie. Dla większości mieszkanie to życiowa inwestycja, są związani kredytem z tym miejscem. Chcą, by na osiedlu było ładnie i bezpiecznie, dlatego Wspólnota  myśli o ogrodzeniu osiedla i zainstalowaniu monitoringu - kontynuuje pani Monika.

Jak to możliwe, że jedne osiedla mają sporo przestrzeni, a inne są budowane tak, że trudno wbić przysłowiową szpilkę?


Warto pamiętać, że to jak będzie wyglądało osiedle zależy nie tylko od dewelopera, ale przede wszystkim od burmistrza, wydającego warunki zabudowy, lub od obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego.

 


 


OSIEDLA

t - t

Na Miodowym tak jak w ulu,
Trochę miodu, trochę bólu
Gorzej na Królewskim będzie - 
Tutaj domy w równym rzędzie
Wszystkie stoją identycznie,
Może skończyć się komicznie.

Jeśli ktoś się z kimś zagada
Może trafić do sąsiada.
I będzie mocno zdziwiony, 
Że w domu nie ma jego żony.
A kiedy będą wchodzić na paluszkach
Znajdą się może w nie swoich łóżkach.

 

 

 


Komentarzedo Karola
2013-10-25 09:43:07
Prosze zapytać p. Ambrozewicza.
Karol
2013-10-24 23:31:47
Obszary metropolitalne to tereny dzikiej suburbanizacji, na których działki ogrodnicze i rolne zamieniają się na „deweloperskie” osiedla (to znaczy pozbawione przyzwoitego dojazdu i usług, tworzące chaotyczną mozaikę intensywnie zabudowanych skrawków terenu). W takiej przestrzeni tysiące uciekinierów z blokowisk realizują swój sen o sielskiej przyrodzie, mając widok z okna na ogródek długości 4 metrów oraz usytuowaną w odległości 8 metrów (bo na to pozwala prawo) elewację sąsiada. Tu refleksja: jak czuje się architekt projektujący podobny slums? (czapury)
taboret
2013-10-24 22:48:04
Proponowany przez prezydenta w ustawie Audyt Krajobrazowy , to wypisz wymaluj nasze poczciwe Studium Uwarunkowań, papier wszystko przyjmie.
ich
2013-10-24 22:06:23
http://www.bryla.pl/bryla/1,90857,14763271,Architekci_o_ustawie_prezydenta___Najwiekszym_problemem.html
Misia
2013-10-19 16:12:15
Trudno nazwać tam osiedle domków jednorodzinnych skoro na małej działce 500 metrów buduje się dom na dwie rodziny a każda rodzina przeważnie ma dwa samochody, więc już tam się robi bałagan.Komuś kiedyś się oczy otworzą, ale będzie za późno.Zaletą tego może będzie fakt, że szybciej powstaną drogi utwardzone, ale widząc jak to idzie w Mosinie to zostawiam to bez komentarza. Ogólnie dzielnica bez chodników, dróg,miejsc parkingowych,koszy na śmieci jedynie powstało oświetlenie i to dzięki pierwszym tam budującym się, którzy zakupili przewód chcąc mieć prąd. Obecnie tam nawet już się nie równa dróg więc za chwile na osiedlu przy deszczowych dniach będzie masakra.
aga
2013-10-18 15:12:41
Jedno miejsce parkingowe to za mało. Na Strzeleckiej nikt nie zaparkuje. Parkowanie będzie na osiedlu domków jednorodzinnych. Czy tak powinno być?
Misia
2013-10-18 11:32:40
Już można sobie wyobrazić ilość samochodów na osiedlu królewskim a tym bardziej, że w okolicy brak parkingów . Zabudowa gęsta z małym garażem na jeden samochód, czyli taka kiszka . O ile na miodowym jest to rozwiązane ładnie tam szykuje się jakiś koszmar .Z innej beczki miodu :) kiedyś nazwa osiedle królewskie dotyczyła potocznie całego tam rejonu teraz jak widać tylko tego fragmentu a do królestwa tam daleko będzie pod wieloma względami.
the naturat
2013-10-17 10:15:25
Do Jolki :) Waldek to widzi oczyma wyobraźni, bogatej wyobraźni i raczej pisał to ironicznie :)
Małgorzata Kaptur
2013-10-17 09:42:14
Wbrew pozorom nie jest to artykuł sponsorowany. Bardzo często zarzuca się nam, że wszystko krytykujemy. Teraz, że jest to artykuł sponsorowany :) Osiedle Miodowe wyróżniło się boiskiem położonym między blokami, więc stąd ten artykulik. Byłam ciekawa jak takie rozwiązanie się innym podoba. Aby dodać łyżkę dziegciu do tej beczki miodu - zachęcam do obejrzenia innego osiedla budowanego przez tego samego dewelopera. Osiedle Królewskie powstaje w czapurskim stylu.
Ja
2013-10-17 08:56:40
Chyba w tytule powinno być "artykuł sponsorowany" :) Wygląd osiedla - co się komu podoba, kwestia indywidualna i gustu, ale w porównaniu z innymi osiedlami w Krośnie to właśnie na Miodowym stopień zagęszczenia zabudowy jest największy a rozmieszczenie bloków powoduje ponadto, że zaglądanie w okno sąsiadom jest nieuniknione...
Jola
2013-10-17 06:23:15
Waldek prowokatorze jeden, wsiadz na ten swój stary rower i pojedz do Czapur bo moze rowerem jedynie wciśniesz sie między tamtejsze budynki. Osiedle FH to typowa gangsterka budowlana powodująca zaniżanie wartości innych nieruchomości, ale o tym juz tu była mowa. Brawa dla osiedla Miodowego, są deweloperzy i dewelopery ;)
famyly
2013-10-16 23:07:55
Z FH to racja ;) wciskają gdzie tylko mogą... proszę popatrzeć na blok przy ulicy Mickiewicza w Mosinie:) Mistrzostwo świata prawie 98% działki zabudowanej :)
doktor g
2013-10-16 22:37:53
Dzwięk odbijających się piłek i echo soczystych przeklenstw i to w nocy potrafi nerwowo wykonczyc każdego mieszkanca
edzio
2013-10-16 22:33:28
Pyżalski by tam chatę wcisnął, nie boisko, z którego tylko kłopoty będą, a zysku żadnego
edzio
2013-10-16 22:32:24
To chyba dawno na Leśnym nie byłeś. Tam każdy plac się zabudowuje. Na Leśnym IV etap II miał byc parking to doprojektowali jeszcze jeden szeregowiec, na V też wcisnęli jeszcze jeden pod samymi oknami domu jednorodzinnego. po wielkich bojach Pyzalski zrobił jeden cieniutki plac zabaw - jeden dla calego osiedla.
Waldek
2013-10-16 17:14:27
Jak patrzę na te zdjęcia to jakbym był na Osiedlu Family House w Czapurach.