CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Kokotek się sypie - co dalej?

 Małgorzata Kaptur: 09.01.2014 r.
Szkoła prywatna opuściła mury "Kokotka". Budynek z oknami zabitymi deskami i odpadającym tynkiem stoi pusty - gmina nie ma pieniedzy na remont. Jeszcze nie zapadła decyzja, co tam będzie. Radny Jacek Szeszuła pytał na sesji o wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców. Otrzymał odpowiedź....

 Oto ona

 Ankietę wypełniło 53 mieszkańców. Wykazali się sporą pomysłowością.

Najczęściej pojawiał się pomysł stworzenia hotelu, hostelu lub pokoi goscinnych z restauracją, kawiarnią i winiarnią, schronisko PTTK.

Kolejne propozycje to punkt informacji turystycznej z wypożyczalnią rowerów, Gminne Centrum Informacji oraz muzeum regionalne. Była też propozycja utworzenia Centrum Sztuki, w którym odbywać by się mogły warsztaty artystyczne. Pojawił się nawet pomysł utworzenia średniej lub wyższej szkoły artystycznej, utworzenia domu dziennej opieki nad osobami starszymi, domu pomocy społecznej czy centrum rehabilitacji. Były tez głosy, by przywrócić tam funkcję porodówki i zorganizować  złobek lub przedszkole.
Mieszkańcy zaproponowali również rozbudowę obiektu i utworzenie nowej siedziby Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej oraz USC wraz z salą ślubów.

Jak widać pomysłów nie brak, tylko pieniędzy na ich realizację. Tych potrzeba niemało, ponieważ budynek jest w złym stanie.Budynek zwiedziło  w czasie dni otwartych110 mieszkańców.

 


Komentarzemieszkaniec
2014-01-14 02:10:59
A dlaczego nowa siedziba Urzędu,czy Straży Miejskiej.? Może faktycznie żłobek by się przydal,są młode mamy które,by chętnie wróciły do pracy.Tylko pewnie nie ma pienięzy na żłobek.Bo by gmina musiała dać z własnej kieszeni.
taboret
2014-01-10 16:37:15
http://www.mmwroclaw.pl/407726/2012/3/28/student-rozkreca-wroclawska-rowerownie?category=news
taboret
2014-01-10 15:01:48
""Najczęściej pojawiał się pomysł stworzenia hotelu, hostelu lub pokoi gościnnych z restauracją, kawiarnią i winiarnią"", ja bym dodał informację turystyczną z wypożyczalnią rowerów.