CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Uważnie czytając, lub jak kto woli, łapiąc za słówka, czyli mosińska prasówka

Małgorzata Kaptur: 28.01.2014 r.
Przeglądając mosińską prasę, pomyślałam, że może warto byłoby wspólnie przyjrzeć się kilku informacjom...

 • "Nasz Głos Poznański" z 27.01.2014 i "Gazeta Mosińsko - Puszczykowska" (styczeń/luty 2014) zamieściły ten sam tekst o nadaniu Waldemarowi Krzyżanowskiemu tytułu Menedżera Najwyższej Jakości za "nowoczesne zarządzanie gminą Mosina".

  Do tej pory, podobnie jak zdecydowana większość mieszkańców, byłam przekonana, że gminą zarządza Burmistrz Zofia Springer. Okazuje się, że byłam w błędzie. W. Krzyżanowski powiedział na gali:

   

  O pani burmistrz nie wspomniał ani słowem. Zatem pani burmistrz jest w najlepszym razie tylko jedną z tych anonimowych osób współpracujących z zastępcą w zarządzaniu gminą.
  Nie ukrywam, że zdziwiło mnie to pominięcie włodarza gminy po tym jak W. Krzyżanowski musiał publicznie się wycofać z pewnej obietnicy danej radnym pod nieobecność burmistrz.
  Burmistrz tupnęła nogą i pokazała, kto tu rządzi. To jednak zdarzyło się jakiś czas temu. Widocznie nastąpiło już przekazanie "pałeczki" i pani burmistrz jest obecnie tylko tłem dla ambitnego zastępcy.

   
 • W GMP jak zwykle red. Elżbieta Bylczyńska przeprowadziła wywiad z panią burmistrz pt."KILKA PYTAŃ DO BURMISTRZA"

 •  
 •  
 •  

 •  


 • Pani burmistrz nie rozmawiała z przewodniczącym, jednak zakłada, że ten nie udzielił głosu mieszkance... bo wiedział, że ona i tak nie ma racji. 
  Ale nie o to chodzi, co się wydaje przewodniczącemu, to nie jego rola, by oceniać, tylko by udzielać głosu.

  To, że w Puszczykowie mieszkańcy mają prawo do głosu burmistrz kwituje:

  "Co do przebiegu sesji w Puszczykowie nie będę się wypowiadała, ponieważ na nich nie bywam. Słyszałam jednak, że tam sesje trwają około 3 godzin. U nas, gdzie niby ograniczamy wypowiedzi obrady są zdecydowanie dłuższe..."

  Jak widać o
  brady rady prowadzi przewodniczacy pod dyktando burmistrza, stąd to MY, czyli ja i przewodniczący...

  A tak na marginesie: W czwartek pierwsza sesja według nowego statutu, który określa precyzyjnie kto, kiedy i jak długo może mówić na sesji. Spodziewam się, że przewodniczący się do tego technicznie przygotuje - może zakupi  jakiś duży zegar dla szachistów?
 • Fakt skierowania skargi na Burmistrza do Komisji Rewizyjnej pani burmistrz skomentowała następująco:


   


               Pozostawię to bez komentarza, ponieważ trwa rozpatrywanie tejże skargi przez Komisję Rewizyjną. 

 •  Pytana o zwolnionego dyscyplinarnie kierownika referatu planowania przestrzennego Sławomira Ambrożewicza Zofia Springer stwierdziła:

  "Do urzędu nie dotarły jeszcze żadne dokumenty z Sądu Pracy, chociaż nieoficjalnie wiem, że pan Ambrożewicz będzie dochodził tam swoich praw."
   
 • GMP s. 16
  Z ostatniej chwili:
  Zamieszania wokół przychodni na Dworcowej w Mosinie ciąg dalszy.  

  W sprawie marznących w przychodni pacjentów zastępca burmistrza - Sławomir Ratajczak - wyjaśnił w GMP:

 •  
 •  

  Zaistniałą sytuacją  w budynku zainteresował się wczoraj TELESKOP
  - można posłuchać nagrania TUTAJ   od  min.7.70-10.30

Komentarzeżyczliwy
2014-02-08 11:29:55
@ xx, alias zenek ::: Nie pisz głupot. Wyjdź przed dom pogadaj z św. Nepomucenem może ci przejdzie.
tia
2014-02-02 08:59:07
Urzędnik nasyła na mieszkankę policję....Mowa o P.Ambroziewiczu. Dziwnie xx pojmujesz obowiązki władzy.
Małgorzata Kaptur
2014-02-02 00:01:47
Niszczymy gminę? Bo nazywamy rzeczy po imieniu? Bo chcemy stosowania standardów równych dla wszystkich i przestrzegania prawa? Bo patrzymy władzy na ręce i stajemy po stronie mieszkańców? Pewno zdaniem xx powinniśmy udawać, że wszystko jest cudowne, że można sprzedawać gminną ziemię ulubionemu deweloperowi za grosze, wystawiać warunki zabudowy z 1 miejscem parkingowym, że można poświadczać w dokumentach nieprawdę. Może powinniśmy uważać za normalne, że urzędnik pracuje u burmistrza i dla dewelopera, któremu wydaje szczególnie korzystne warunki zabudowy? Powinniśmy dla dobra gminy siedzieć cicho? Tylko czy to na pewno byłoby dobre dla gminy? To byłoby dobre tylko dla obecnej władzy. Rada gminy z mocy ustawy musi pełnić funkcję kontrolną w stosunku do burmistrza - i my właśnie to robimy, a że to nie wszystkim się będzie podobać to jest oczywiste. Jeżeli chcesz się wszystkim podobać, nie zostawaj radnym.
xx
2014-02-01 23:47:41
i jeszcze wam za to płacimy ze swoich podatków
xx
2014-02-01 23:46:20
niszczycie gminę, kapujecie na mieszkańców
Łukasz Kasprowicz - radny
2014-01-30 22:29:23
Pani burmistrz mówi o zarzucie marnotrawstwa. A ja się pytam, dlaczego święca jak gdyby nigdy nic ozdoby świąteczne na ulicach Mosiny, choć Trzech Króli już dawno minęło. Dziś swoją uwagę przekazałem na sesji rady miejskiej. Ciekawe jak szybko zareaguje pani burmistrz?
o co tu chodzi
2014-01-29 21:11:45
Springer sprzedała łącznik ekologiczny Pyżalskiemu po 10 za metr i to była gospodarność, a ogrzać budynek, żeby chorzy nie byli jeszcze bardziej chorzy po wizycie u lekarza to niegospodarność. Taka mamy władzę. Przeciwko chorym dzieciom, za to z sercem na dłoni dla Pyzy. Żenada.
Małgorzata Kaptur
2014-01-29 16:49:01
Panie Pawle - dzięki za uwagę - jest logiczna, dopiszemy. Pozdrawiam
pawel
2014-01-29 16:10:00
taboret;to dlaczego nie wpisano to do regulaminu jak w przypadku hali sportowej i przystani żeglarskiej,tam też regulowane jest to zarządzeniem burmistrza i jest tak wpisane
taboret
2014-01-29 15:37:33
@ paweł ::: Stadion sportowy ul Konopnickiej 29 patrz poz. 1-4 Załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr GG.00501.530.2014.BT Burmistrza Gminy Mosina z dnia 28 stycznia 2014 roku
pawel
2014-01-29 15:09:56
przeczytałem projekty dotyczące korzystania z obiektów sportowych,na trzech obiektach określono odpłatną lub nieodpłatną formę korzystania.w projekcie regulaminu stadionu miejskiego nie zaznaczono żadnej formy czy to przeoczenie?
przyganiał kocioł garnkowi
2014-01-29 14:07:57
A kto kłamał w sprawie spalarni, dotacji na szkołę i odprawy emerytalnej. Wszystko sie posypało, ale jakoś przepraszam od p. Springer nie usłyszeliśmy.
nikuś
2014-01-29 11:42:32
W opinii p. burmistrz zachowania innych są żenujące. P. Ratajczak wyraził zgodę na przerobienie ogrzewania na gaz. Tyle i aż tyle zrobili. Gospodarze za dychę. A zadania własne gminy?? Pytam się w imię czego obywatele są traktowani jak zło konieczne? A w gabinecie temperatura ....
t-t
2014-01-29 10:20:37
Powstał chochlik.Ostatni akapit powinien być drugi od końca.
t-t
2014-01-29 10:05:43
Pani burmistrz owa
Starannie dobiera słowa
A pani redaktor dopuszcza
I kłopotliwe pytania opuszcza
Tak to w gazecie artykuł powstaje
Co uważnemu czytelnikowi nic nie daje.
Cóż z tego, że się nie raz z prawdą mija
A prawda ma być wiecie kogo, no czyja?
Bo cóż czytającemu z takiej wypowiedzi
Jak wiemy, że diabeł w szczegółach siedzi
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2014-01-28 23:12:52
Ja mam nadzieję, że Mosiniacy się obudzą. A to co zostało przedstawione w reżimowej prasie to albo jakieś nieścisłości albo celowe wprowadzanie w błąd czytelników.