CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Data: 2014-04-09 
Drukuj PDF Wyślij link

O PRZETARGU DLA GMINY MOSINA

Autor: Małgorzata Kaptur 

17 marca 2014 r został unieważniony przetarg na odbiór odpadów komunalnych. 

Najkorzystniejsza oferta złożona przez konsorcjum ZUK/Remondis okazała się wyższa o 1 milion złotych niż kwota przeznaczona na ten cel kwota przez SELEKT. 2 kwietnia ukazał się na ten temat artykuł w "Głosie Wielkopolskim". Prezes ZUK twierdzi, że w ewidentny sposób związek łamie przepisy ustawy. 4 kwietnia odniosła się do tego stwierdzenia prezes Związku Selekt p. D. Lew-Pilarska. Zachęcam do zapoznania się z powyższymi materiałami a także ze sprawozdaniem SELEKTU.

 

 

 UNIEWAŻNIENIE PRZETARGU

 

Szanowni Państwo!

W dniu 02.04.2014 r. na stronie internetowej Głosu Wielkopolskiego www.gloswielkopolski.pl oraz w dniu 03.04.2014 r. na łamach gazety „Głos Wielkopolski” ukazał się artykuł pt.: „Mosina: Zaskarżają przetargi na wywóz odpadów”. W treści tego artykułu Zakład Usług Komunalnych w Mosinie, zarzucił Związkowi Międzygminnemu Centrum Zagospodarowania Odpadów SELEKT w Czempiniu m.in. nieprawidłowe przeprowadzenie w okresie od października 2013 roku do grudnia 2013 roku oraz w okresie od stycznia 2014 roku do kwietnia 2014 roku przetargów nieograniczonych na odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenów gmin wchodzących w skład Związku. więcej TUTAJ

SPRAWOZDANIE Z WYKONANIA BUDŻETU

WNIOSEK GRUPY RADNYCH O ROZWAŻENIE WYSTĄPIENIA GMINY ZE ZWIĄZKU SELEKT

ODPOWIEDŹ BURMISTRZA


KomentarzeWaldek
2014-04-21 22:52:00
No dobra występujemy z SELEKT-u, ZUK odbiera odpady i je wywozi, dokąd ?. Czy aby wtedy cena nie wzrośnie? Czy mamy jako Gmina własne wysypisko ? Sprawę zainicjowała grupa radnych która zanim napisała wniosek powinna sprawę rozeznać , chyba że wniosek został napisany na polecenie .
Henryk
2014-04-21 20:02:42
Bardzo ciekawe sprawozdanie Selektu z którego wynika, że w ubiegłym roku nadwyżka wynosiła 4,6 mln zł. To najlepszy dowód na to, że nie ma żadnej konieczności podniesienia mieszkańcom opłaty za wywóz śmieci. Budżety Selektu dla firm wywożących śmieci są po prostu kpiną. Nie powinien być najmniejszy problem z akceptacją najkorzystniejszych ofert.
karp
2014-04-10 21:55:22
Zgadza się, Luboń ma zwartą zabudowę to kalkulacje są inne. System działa wzorowo,ale nie wiem jak to wygląda od strony finansowej. Działa PSZOK. Był mały kłopot z uchwałami Rady, które zakwestionowało RIO i wygrało w WSA. Uchwały zmieniono.
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2014-04-10 20:55:04
@ karp, u nas rządzi trzynastka. To oni zadecydują o losie gminy, Selektu i ZUKU, ja, my możemy wysłuchać ich argumentów, zaakceptować albo nie. Zadecyduje i tak ta trzynastka. Jeśli złożyli wniosek o wyjście selektu, to nie po to by go nie przegłosować lub się z niego wycofać pod naciskiem argumentów przeciwnych. Każda gmina to indywidualna sprawa. Jednej wyjście z Selektu wyszło na dobre, innym być możne nie. Jest wiele czynników, które trzeba wziąć pod uwagę zanim podejmie się decyzję. Nie wiem jak Luboń radzi sobie po wyjściu z Selektu. UZP odrzucił skargi firm, które przegrały przetargi w Warszawie. Jak będzie ze skargą ZUK? Nie chcę rozstrzygać.
karp
2014-04-10 17:36:07
Nie potrafię na razie tego ocenic. Nawet jeśli Strażyński ma rację, to moim zdaniem takie działanie jest racjonalne tylko w przypadku, gdy gmina jest zdecydowana na wystąpienie z Selektu. Jeżeli plan Strażyńskiego się powiedzie, to będzie Prezesem ZUK Dopiewo, jego człowiek Wójtem,a Mosina będzie miała rękę w nocniku. Dla mnie jego występowanie w obronie prawa to folklor. Widziałem wiele jego decyzji z okresu wójtowania, ale żadnej zgodnej z prawem. Jego szczytowe osiągnięcie to zaliczenie kilkuset dróg do gminnych jedną uchwałą, w tym wielu niebędących własnością gminy. Z kłopotami z tym związanymi Dopiewo będzie się borykac jeszcze długo. Rada powinna wypracowac jednolite stanowisko i plan działania.
droga babojago
2014-04-10 17:33:27
Związek to zbiór dwudziestukilku gmin w tym Mosiny i o tym co i za ile decydują burmistrzowie tychże gmin lub ich reprezentanci.YYQGYN
babajaga
2014-04-10 13:44:55
Przykro to powiedziec, ale strategia odbioru odpadow wtornych to tragedia. Dlaczego jeden pojazd nie moze odbierac jednoczesnie wszystkich posegregowanych odpadow, tylko zamiast jednego pojemnego jezdzi drugi o niewielkiej pojemnosci. Czy to w ten sposob Wladze Selektu widza drenowanie kieszeni ubozejacych mieszkancow. Tak na marginesie inaczej to wyglada na terenie Niemiec . Tam " pet" jest odbierany przez bezposrednio Super Market, ktore sa specjalnie segregowane i mielone. U nas pragna obedrzec ze skory, ile jeszcze ten szanowny zwiazek bedzie zdzieral kase.