CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Data: 2014-05-21 
Drukuj PDF Wyślij link

SELEKT i kontrola deklaracji

Autor: Małgorzata Kaptur 

Wszystkich interesuje jak przebiega weryfikacja złożonych rok temu deklaracji dot. odbioru odpadów komunalnych. Poniżej garść informacji w tej sprawie.

Wg stanu na dzień 31 drudnia 2013 r. do Biura Selektu wpłynęło łącznie 8124 deklaracji (7675 od osób fizycznych i 449 od osób prawnych). Nie zostały uregulowane należności wynikajace z 510 deklaracji.
85 % osób fizycznych i 44% osób prawnych zadeklarowało segregowanie odpadów. 

Odsetek wpłat w stosunku do złożonych deklaracji na 31 grudnia 2013 r. wynosi 90%.

Wysłano 25 wezwań do złożenia deklaracji i uiszczenia opłaty za odbiór odpadów.
 
Należności z tytułu opłat za gospodarowanie odpadami przedawniają się po upływie 5 lat.

Trwa wyszukiwanie w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej CEIDG firm, które do tej pory nie złożyły deklaracji.

W przypadku niejasności dot. danych osobowych i adresowych, sposobu segregacji odpadów, ilości zamieszkujących osób - wzywa się właściciela nieruchomości do złożenia wyjaśnień, złożenia deklaracji lub dokonania jej korekty.

Na przełomie maja i czerwca zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

Podczas zbiórki można wystawić odpady wielkogabarytowe (meble, kanapy, sofy, wykładziny, dywany, rowery, wózki dziecięce, armatura sanitarna i łazienkowa, opony od samochodów osobowych, ramy okienne, drzwi oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (tonery i kadridże od drukarek,stare komputery, telewizory, kosiarki, sprzęt AGD).


HARMONOGRAM
 


Na podst. pisma Przewodniczącej Zarządu p. Doroty Lew-Pilarskiej do Burmistrza Gminy Mosina z dnia 15 maja 2014 r.


Komentarzepożar w Piotrowie I - Selekt
2014-07-02 21:22:14
http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3492875,piotrowo-pierwsze-potezny-pozar-skladowiska-odpadow-zdjecia,1,1,id,t,sm,sg.html#galeria-material
karp
2014-06-20 19:47:06
To było pewnie związane z dyrektywą unijną,która pozwala na zlecanie wywozu własnym firmom wywóz bez przetargu. Zanim to wejdzie u nas w życie to trochę czasu minie.
Orwell
2014-06-20 10:47:21
I dobrze, że pojawiający się, tu i tam, pomysł padł. Mosina była kilkanaście lat temu jedną z trzech gmin(+Czempiń i Stęszew) inspirująca powołanie Selektu. Przez ten czas, poza trudnym do wyliczenia czasem urzędników, Mosina wpłaciła, jak i inne gminy, kilkaset tysięcy złotych składki. System działa. Ja, jak i inni mieszkańcy, są zadowoleni. Wszystko na czas odbierane, domy wyczyszczone ze śmieci i surowców wtórnych. To że Zakład Gospodarki Komunalnej, niestety, jak na razie przegrywa przetargi, to nie powód aby wychodzi ze Selektu. Zakład sobie radzi, jako podwykonawca. Przyjdzie moment, że przetarg wygra. Niech tylko wyliczy dobrze koszty, ograniczy koszt zakładowe i będzie dobrze.
karp
2014-06-20 10:03:20
Mam pytanie:Widziałem w necie przejawy chęci wystąpienia Mosiny z Selektu. Mówiono na ten temat nawet na posiedzeniach Selektu. Nie widzę jednak uchwały w tej sprawie. Występujecie czy nie? @Pawlok przede wszystkim od dawna powinny działac PSZOKI-w Luboniu działa.
pawlok
2014-05-21 23:32:32
W calym tym systemie brakuje odbierania odpadów biodegradowalnych przez gminę. Gdzie indziej dają worki przejrzyste - które wystawia się przed posesje. Dziś ściąłem trawnik przed posesją który powinna ściąć gmina (jej teren) - masa zielona niestety w tym momencie staje się moim problemem...
rybka
2014-05-21 21:41:34
Przy okazji - odpady to ZUK. Jak informuje Andrzej Strażyński prezes ZUK i Prezes Zarządu ROS Sp. z o.o. w Rokietnicy zakończyła się budowa hali sportowej i galerii handlowej http://rokietnica.pl/pl/inwestycje_biezace/hala_widowiskowo_sportowa_w_rokietnicy_bedzie_gotowa_trwaja_ostatnie_odbiory.php
mieszkaniec
2014-05-21 13:43:34
Dzięki Pani Małgosiu za podanie, co można wystawić jako wielogabarytowe, bo harmonogram dostaliśmy, ale bez wykazu.