CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Data: 2014-07-22 
Drukuj PDF Wyślij link

Artykuł usunięty

Autor: Małgorzata Kaptur 

Artykuł usunięty 24.07 o godz. 17.20 w odpowiedzi na wezwanie Burmistrza z dnia 24 lipca 2014 r. 


 

 

 

 


KomentarzeOrwell
2014-07-24 20:57:31
Żądanie zdjęcia artykułu świadczy dobitnie o zleceniu badania rynku przez Z.S.
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2014-07-24 20:31:19
Jeden z mosiniaków na fb, poddał w wątpliwość temat. Stwierdził, że ktoś tu kręci. Odpisałem: Tylko ciekawe kto? Sprawa się wyjaśni może i za kilka miesięcy. A on na to: Ale oficjalne sprostowanie jest i urząd nikomu nie zlecał badań p.Łukaszu. Ja mu na to: Oficjalnie nie było też wiezień CIA w Polsce, a dziś RP państwo prawa musi zapłacić terrorystom i mordercom przeszło milion złotych. To tyle jakby w kwestii oficjalnych wersji wygłaszanych przez układy rządzące. Na szczęście, niektórzy mają mózgi, oczy i uszy. I nastała cisza...
naiwna
2014-07-24 09:38:42
Zdzisio, jesteś cudownie naiwny. Gdzie Ty się taki uchowałeś? A może Ty działasz w imieniu Urzędu w Mosinie? Możesz odpowiedzieć byle co, bo przecież zdanie zawsze można zmienić. Wystarczy napisać oświadczenie. Pomyliłem się.
do zdzisława
2014-07-24 08:50:14
Ehhh,zdzisławie szanowny,naiwność na poziomie 3-latka. Po pierwsze - można to zlecić przez osobę (firme trzecią) - zacierając ślady, Po drugie - weź jako przykład szkolenie pracowników UM przez firmę z tygodniowym stażem (znajomych WK), Po trzecie - smażalnia opon, Po czwarte - odprawa emerytalna, Po piąte - Warta i bunt wędkarzy, Po szóste - armaty na Kasprowicza, Po siódme - grunt za 10 PLN/m2 dla FH ze zmianą warunków. Weź zdzisiu to dodaj,pomyśl trochę. Te sprawy śmierdzą na kilometr, a jak pamiętasz we wszystkim władza wiła się jak piskorz ( w sprawie Zakola Warty to z inicjatora akcji Pana Irka Andrzejewskiego władza zrobiła nawet wroga publicznego). Standard władzy w Mosinie jest żenujący.Włodarzy pudrują te defekty ankietami,opracowaniami,festynami,zdjęciami,obiadami i innej maści imprezami. Za tą fasadą zwykła hochsztaplerka. W tym wszystkim żal mi ludzi,że dają się nabierać na takie tanie chwyty. Co do samej ankiety - rozumiem,że w myśl Twojego rozumowania mogę podawać,że działam w imieniu UM,po czym jak mnie złapią za rękę,to stwierdzić,że jednak nie ?
Orwell
2014-07-24 08:43:42
Politykę, tę w polskim wydaniu, jak i interesy polityczno-biznesowe kręci się pod stołem. Zdzicho, myślisz, że jest jakaś umowa między Burmistrzem a firmą z Rybnika? Nie bądź naiwny. Sprawę załatwia się zupełnie inaczej. Myślę, że jesteś na tyle inteligentny, że sam wiesz jak. Komunikaty Burmistrza i p. Kempy: a co oni w tej sytuacji mieli zrobić? Kiedy członkowie rządu (Sikorski, Rostowski, Nowak i inni, a także prezes Belka) byli i są wiarygodni ? Kiedy bzdury nam wciskają z TV?, Czy prawdziwi są u kolegi Sowy i jego Przyjaciół. Zdzicho dla Ciebie oficjalne komunikaty są jedynymi, na których opierasz swoje zdanie. A cóż Ty masz powiedzieć jako obrońca dworu. Zapewniam jednak, że sprawa, o której mówimy bardziej odpowiada rozmowom w restauracjach warszawskich aniżeli oficjalnie podawanej wersji. A ten tajemniczy jak już Zleceniodawca, skłonny wydać ileś tam tysięcy, działa w czyim interesie i po co mu to potrzebne? Odpowiesz na to pytanie Zdzisiu?
anonimowy zleceniodawca
2014-07-23 22:46:16
Każdy ma swój rozum i swoje wnioski z tego wyciągnie - jest relacja z rozmowy telefonicznej, jest wypowiedź szefa firmy i burmistrza. Człowiek w swoim domu ma prawo do świętego spokoju. Jeśli ktoś do niego dzwoni, zabiera mu czas, nagabywany ma prawo odmówić udzielenia odpowiedzi i ma prawo uzyskać informacje, jak będą one wykorzystane, kto i jaki zrobi z nich użytek, czyli kto zlecił to badanie. W Zakopanem też nikt nie chciał się przyznać do zlecenia sondażu. http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/713047,zakopane-kto-zlecil-telefoniczny-sondaz-przed-referendum,id,t.html?cookie=1
Dowcipny
2014-07-23 22:33:48
Urząd Miasta w Mosinie napewno nie zlecił badania ponieważ takiego bytu nie ma. Jest Urząd Miejski w Mosinie który mógł zlecić sondaż a czemu Andrzej Kempa nie zaprzecza. Mógłby pisząc wyjaśnienie sprawdzić jak się ten ratusz w Mosinie nazywa.
Anna
2014-07-23 22:32:11
Wyraźnie słyszałam w słuchawce "na zlecenie UM w Mosinie".
taboret
2014-07-23 22:29:23
@ zdzisław ::: Jesteś drugą osobą która w te oświadczenia uwierzyła, bo nawet p. Kempa pisząc : "Informacja, na którą powołuje się autor wpisu wyniknęła najprawdopodobniej z niezrozumienia ankietera" w to nie wierzy.
czy tak się żąda sprostowania?
Wojciech
2014-07-23 22:21:40
Springer nie jest wiarygodną osobą, co wielokrotnie udowodniła, a Kempa działa na "czyjeś zlecenie". Tylko czyje?
zdzisław
2014-07-23 21:52:48
Dwie osoby Springer i Kempa wydają oficjalne oświadczenia (to nie jest rozmowa przy wódeczce:) że Urzęd nie zlecał ani nie płacił za sondaż a większość wpisów jest i tak że to urząd. Skoro ktoś nie wierzy to jego sprawa. Maciarewicz też nie wierzy..... Dobranoc
naiwna
2014-07-23 21:51:05
Ludzie, jestem naiwna, ale żeby wierzyc w takie bzdety, ze ankieterka mówi ludziom, że pyta na zlecenie Urzędu w Mosinie. I nagle okazuje sie, że pani ankieterka źle mówiła. Bo to nie urząd zlecił. To trzeba być nie tylko naiwnym, ale strasznie głupim, zeby w to uwierzyć. Co taka ankieta warta, myliła sie też w notowaniach kandydatów? To będą ciekawe wyniki tej ankiety.
OBSERWATOR
2014-07-23 21:34:23
Wszyscy Pan, ja i Pani Małgosia żyjemy w Polsce więc jako obywatele tego kraju przestrzegamy prawa zwyczajowo przyjętego i ustanowionego. Ja nie mam podstaw by twierdzić inaczej . Przecież inni telefonicznie też usłyszeli na kogo zlecenie ankietę przeprowadzają . Jeżeli przyjąć Pana Zdzisława wpis za prawdziwy to: - proszę spać spokojnie Pani Zofia Springer ma doświadczenie w tej kwestii mając na uwadze przykład Pana Kasprowicza wyda kolejne środki podatnika w imię dobra Burmistrza jeżeli znajdzie jakieś poszlaki - może Pana wpis będzie tym zaczątkiem ? Oby nie - wtedy próba wyeliminowania bloga Pana Kasprowicza się nie powiodła więc przypuszczam, że tym razem może być podobnie. Może potrafi Burmistrz Z S wyciągać wnioski? Jednak przeprowadzany sondaż w naszej gmine znów przed wyborami zdaje się przeczyć tej tezie.
do zdzisława
2014-07-23 20:38:14
Jeśli zdzisław jesteś pewien, że Springer nie jest debilką i że nie zleciła z gminnej kasy badania przedwyborcze, to powiedz kto twoim zdaniem za te badania płaci? Krzyżanowski? Springer? Jakiś sponsor? no bo chyba nie Waligórski, bo cienko przędzie, a takie badanie to dopiero uwertura do wyborów. Ktoś, kto takie badanie zleca musi mieć dużo kasy, bo prawdziwa kampania się dopiero zacznie później.
zdzisław
2014-07-23 20:22:14
Dlaczego Kempa zadzwonił do Kaptur? Może dlatego, że Springer zadzwoniła do niego, że jego pracownicy gadają bzdury? Może dlatego, że jeśli jest szefem firmy uważającej się za profesjonalna nie może dopuścić żeby jakaś kaptur pisała na swoim blogu kocoboły podważające wiarygodność jego firmy bo wiarygodność w jego fachu to sino? Odpowiedzi może być kilka. Czy myślisz że Springer jest debilką i zleciła z gminnej kasy badania przedwyborcze? W 2010 r w badaniach nie było słowa o wyborach (jak dobrze pamiętam). Po co Kaptur miałaby pytać w urzędzie ? Bo jako autor strony odpowiada przed prawem za to co tam jest, już to wystarczy. Nie napisała o przepisie na makowca tylko o, może nawet karalnych praktykach urzędu których nie było. To jak panie Obserwator pani Kaptur zwolniona jest od przestrzegania prawa? To wg pana wystarczy usłyszeć na rynku plotke i to upoważnia do powielania jej w internecie. do taboret; a co takiego interesującego wyczytałeś na stronie Rybnika, że ludzie ludziom obrabiają d... A tu co się robi? To samo
OBSERWATOR
2014-07-23 20:04:24
Odpowiadałem kilka razy na ankiety przeprowadzane telefonicznie i zawsze podkreślam zawsze ankieter informował na zlecenie kogo przeprowadza ankietę. Potem pada pytanie czy odpowiem na pytania w ankiecie (czasem podają liczbę pytań) i ile zajmie czasu. Więc nie piszcie iż Pani Małgosia wymyśliła sobie pewne fakty bo jest intrygantką to jest wierutne kłamstwo. Po co pytać Urząd ? Jako radna M K dostaje pokrętne informacje-odpowiedzi więc teraz w tak delikatnej sprawie otrzymałaby wiarygodną odpowiedź ? Śmiem wątpić, wręcz jestem pewien, że nie. Zwrócić chcę uwagę na aspekt iż ankieter nie ujawnia zleceniodawcy - od momentu ukazania informacji na stronie więc...
taboret
2014-07-23 19:29:40
@ renoma ::: Poczytaj szczególnie komenty byłych pracowników
http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,biostat-zdobywa-kolejnych-klientow-i-zwieksza-zatrudnienie,wia5-3273-21176.html
@ zdzisław ::: Ano mogłem tak samo jak...napisać bzdety. Pomyśl, dlaczego p Kempa dzwonił do p. M Kaptur.
zdzisław
2014-07-23 19:01:27
Zatelefonować do urzędu.... Szaleju się najadłeś.Poczytaj odpowiedzi urzędu na zapytania. Dlatego podejmują takie działania,bo taki zdzisław łyka jak ciepłe kluski. Myśl chłopie.
Orwell
2014-07-23 18:59:55
Te badania i te z 2010r.(rok wyborczy) o nastrojach społecznych to przypadek, Zdzisio? Daj spokój, nie wygłupiaj się. I nie obrażaj inteligencji studentów! W Mosinie jest sitwa arogantów, ignorantów i po prostu złych ludzi.
zdzisław
2014-07-23 18:14:19
A nie przyszło wam do głowy, że ankieter(ka) to student, który dorabia sobie podczas wakacji. Wykonał już 50 telefonów i nikt nie zapytał o to na czyje to zlecenie bo mieli to w głębokim poważaniu albo z równie ważnego powodu. Aż tu nagle trafiają na panią Kaptur, która, docieka, a kto a po co bo jest bardzo świadoma swoich praw:). I zonk ankieter po prostu nie wie, ale pani Kaptur drąży temat. A może to urząd zlecił. No może tak być bo przecież pytają o wybory, itp to kogo innego mogłoby to interesować. I albo przytakuje albo coś tam tam odpowiada a pani Kaptur zaciera rączęta z radości i redaguje tekst. Demaskatorski oczywiście, odkrywający kolejny skandal. Bo bo co dzwonić do urzędu i po prostu zapytać, szkoda czasu informacja musi iść w eter. Potem zdziwienie, że urząd jest wkur.... Poza tym nie przyszło wam do głowy że to zrobiła koalicja, żeby wysondować swoje szanse. Teraz na pewno pani Kaptur uderzy się w pierś i zapewni że jak mogłem coś takiego pomyśleć. Ano mogłem tak samo jak ona napisać bzdety
z innej mańki
2014-07-23 18:06:20
UM zleca dowolną pracę firmie X,w ramach usługi prosi o zlecenie badań marketingowych i sprawa czysta.
Kabalarz
2014-07-23 16:47:00
Pani Małgorzato, chyba podzieli Pani los radnego Jabłońskiego i na najbliższej sesji zostanie Pani uznana za gminnego szkodnika psującego wizerunek Gminy. Proponuję nawiązać nieformalny kontakt z radną referentką z tamtej strony i pomóc im w zredagowaniu stanowiska bo biedacy mają kłopot ze zrozumiałym formułowaniem myśli oj mają. Proponuję też przypomnieć Wali z Czapur że przyjęcie stanowiska wymaga umieszczenia go w porządku obrad. Niech te ostatnie godziny ich radnowania nie będą pasmem kompromitacji.
ihahahahahahahaha
2014-07-23 16:35:19
"Informacja, na którą powołuje się autor wpisu wyniknęła najprawdopodobniej z niezrozumienia ankietera." Szybko działają. Proste jak budowa cepa. Urząd stale monitoruje stronę CM - stąd informacja o zleceniodawcy,alarm i telefon do zleceniobiorcy.Płacę ,wymagam ! Rany,w tym urzędzie litości nie macie. Aż dziw bierze,że ludzie kupują te łgarstwa.
renoma
2014-07-23 16:15:56
Przeglądając listę klientów firmy - znane instytucje, ministerstwa, organizacje - można sobie wyrobić zdanie na temat profesjonalizmu i renomy firmy, a co za tym idzie cen usług.
taboret
2014-07-23 15:59:55
Andrzej Kempa Kierownik Projektów Badawczych pisze:
"Dane Zleceniodawcy badania są chronione tajemnicą handlową." Jak to się ma do wklejonych linków?
"Jednocześnie, mając na uwadze najwyższą jakość świadczonych usług zamieszczone uwagi przekazaliśmy już zespołowi ankieterów."
Moim zdaniem zespół ankieterów dostał stosowną reprymendę
http://www.biostat.com.pl/lista.php
http://www.biostat.com.pl/news.php
Orwell
2014-07-23 15:34:06
Mamy dwa komunikaty. Co by było gdyby sprawa nie była nagłośniona? Ankieterzy mówiliby nadal, że zlecenie otrzymali z urzędu. Człek którego pytają dwa razy zastanowi się jak odpowiedzieć i ostatecznie odpowiadałby - wybiorę Z. Springer - a po co się narażać, przecież mając mój numer telefonu z książki telefonicznej, mają i moje nazwisko, a może kiedyś coś od urzędu będę potrzebował, pomyśli. Dane, do których osób dzwoniono i jak ta osoba odpowiadała będę i tak w urządzie. Jest na talerzu.Kto za to ostatecznie zapłaci? Przecież w tych 80 mln budżetowych pieniędzy można utopić te powiedzmy 10 tys. ( zleci się jakiemuś słupowi jakieś opracowanie jedno, drugie, trzeci i już. Nie przypuszczam, aby było inaczej. Chyba, że Zleceniodawca ankiety chcący pozostać anomnimowy(śmiechu warte) kupi grunt od gminy wart 50 zł/1m2 za powiedzmy 20 zł. I to było na tyle.
Urząd prostuje
2014-07-23 14:57:27
wszystkiemu winna jak zwykle radna, urząd natomiast to dziewica orleańska - koń by się uśmiał. http://www.mosina.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=50&artykul=6439&akcja=artykul
spoko
2014-07-23 14:12:12
Albo prowokacja, albo tuszują. tak czy siak jest skandal. Lepiej wygląda, jak zleceniodawca anonimowy, niż płatnik z publicznych pieniedzy. Nie pierwszy raz wychodzi smrodek i okazuje się, że ktoś czegoś nie zrozumiał, pomylił się itp. Znamy te teksty.
Logik
2014-07-23 13:58:57
Te najwyzsze wagi oswiadczenia, chyba, ze w jednym z oswiadczen chodzi o domek na dzialce pracowniczej... Tyle podpowiedzi. Moze czytajac nie umiem pisac lul liczyc.
Logik
2014-07-23 13:55:41
Czyzby p. Panie lukaszu mial problem logiczny, wyraznie napisane czytaj uwaznie.
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2014-07-23 13:53:06
Ciekawe skąd firma z Rybnika dowiedziała się, że na stronie CM ukazał się tekst? mi babeczka w firmie dwa razy powiedziała, że na zlecenie gminy Mosina to robili. Teraz próbują sprawę tuszować gdy sprawa się rypła?
magda
2014-07-23 13:28:23
jakos rano dzwonili, nie spojrzałam na zegarek- ale ddtvn lecialo jeszcze ;-) ja zadałam pytanie- a kto chce znac moje zdanie na ten temat- i w odp. usłyszałam że anonimowy zleceniodawca-myslicie ze ankieter telefonujacy wie kto jest zleceniodawca? przeciez to zuczek który odwala czarną robote
Roman
2014-07-23 13:20:00
Robi się coraz ciekawiej. Wychodzi na to, że ankieterzy powiedzieli za dużo...
Stefan
2014-07-23 13:18:11
Do mnie też dzisiaj dzwonili, o godzinie 09.40 i po zadaniu z ich strony pytań w wiadomej sprawie, z ciekawości chciałem się dowiedziec kto zlecił tę ankietę. W odpowiedzi usłyszałem, że zleceniodawca jest anonimowy. Wywnioskowałem, że najprawdopodobniej jest to prowokacja mająca na celu zrobienie zamieszania wokół burmistrza.
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2014-07-23 12:29:09
a o której godzinie dzwonili do Ciebie Magda?
magda
2014-07-23 11:52:44
a do mnie dzwonili dzis, zapytalam czy to urzad zlecił- i otrzymałam odpowiedz, że nie! wiec chyba nie do końca to sprawa urzedu...
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2014-07-23 11:40:26
@ Logik, o co chodzi z tymi oswiadczeniami?
Michał Kleiber
2014-07-23 11:30:12
Szanowny Orwellu,opozycja zna moje zdanie i wie kogo powinna wystawić. Nie specjalnie widzę sens podawania tej wiadomości na talerzu władzy (niech myślą). A moja sugestia o status quo nie podcina skrzydeł opozycji,a daje jej jasny i prosty sygnał.Mimo mojego zdecydowanie negatywnego zdania o obecnej władzy i radnych NRM,oczekuję od opozycji nowej twarzy... Jest to jednak wskazówka.....
Logik
2014-07-23 10:49:34
Prosze uwaznie poczytac oswiadczenia majatkowe i pomyslec, moze warto.jezeli sie myle to prosze ten komentarz wyrzucic.
b
2014-07-23 09:41:38
Co z tego, ze bedziemy pisac i sobie dogryzac? Nic, bo, aby cokolwiek zmienic trzeba wyjsc do ludzi i z nimi rozmawiac. Wiekszosc mieszkancow gminy nie ma pojecia, ze w internecie mozna poczytac i podyskutowac o rzadach i o gminie. Wyjdzcie na wies to sie przekonacie, ze starsi dzieki ksiezom beda glosowac na obecny uklad. Tam jest odpowiednia cicha dyskusjs, a kazdy sponsor jest dobrze sluchany. Poszukajmy kandydata/ ow i zrobmy mu kampanie, z tym, ze musi to byc osoba znana i chetna do takiej pracy. Czas nagli.
spoko
2014-07-23 09:19:35
Krzyżanowski, Springer, Waligórski - troche honoru i schować sie do dziury za dotychczasowe działania na szkodę Mosiniaków, zamiast wyciagać publiczne pieniądze na sprawdzanie swoich szans. Nie macie żadnych.
Orwell
2014-07-23 09:18:17
Ręce opadają. Tak w tzw. polskiej demokracji działaja władze na wszystkich szczeblach(może nie wszystkie władze). Wierzę, że sprawa przez opozycję będzie wyjaśniona.Są ku temu wszelkie możliwości. Piszesz Michale Kleiber, że podany zestaw gwarantuje status quo. Jako aktywny blogowicz i uczestnik niniejszej strony mógłbyś coś optymistycznego napisać:). Jeżeli masz wiedzę na temat mocnego kandydata, który będzie przeciwwagą dla obecnie urzędujących - napisz. Bo pisanie w takim stylu podcina opozycji skrzydła. Tylko nie pisz, że kandydat powinien być piękny, bogaty, fachowiec, menadżer, prawnik względnie ekonomista:)
X
2014-07-23 09:09:14
Zamawiający takie badanie powinien za nie zapłacić ze swojej kieszeni, to nie podlega dyskusji. Dziwi mnie zestaw nazwisk. Powinien być obowiązkowo powiększony o kandydata X, bo przecież nowi kandydaci też się pojawią, już się pojawili.
Michał Kleiber
2014-07-23 08:40:15
Kurczowo trzymamy się stołka... Raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy:). No cóż,mam nadzieję,że ta ordynarna propaganda będzie zapłonem do udziału w wyborach i drastycznych zmian. Co do zestawu,to niestety gwarantuje on status quo.
mahomet
2014-07-23 00:46:07
żenada, odgórnie majsterkują przy wyborach! Stawiam, ze pomysł ten należy do WK. Pani Małgosiu liczę, że zorientuje sie Pani kto za tym stoi no i oczywiście kto za to płaci !
t-t
2014-07-22 23:18:57
Już niedługo bo za kilka dni
W pewnej pod mosińskiej wsi
Przy hotelu Szablewski, nad jeziorem
Od popołudnia, a skończy się wieczorem
Odbędzie się dj zabawa i Dressel z polo muzyką.
Takie sielskie spotkanie nad jeziorem z publiką,
A pod pozorem szumnego kąpieliska otwarcia,
Ważniejsze będzie, szukania głosów poparcia,
I tak rusza już przedwyborcza machina,
Do której w ten sposób przygotowuje się Mosina.
Zapewne zobaczymy prezentacje kandydatów,
Bo jak stracić taką okazję zdobywania mandatów.
Zobaczymy kto z kim trzyma sztamę .
Zobaczymy też komu warto postawić tamę.
Anna
2014-07-22 21:32:53
W Rogalinku telefonowali w ubiegłym tygodniu (do mnie 2x). Ma moje pytanie na czyje zlecenie jest przeprowadzana ankieta usłyszałam, że zamówienie złożył UM w Mosinie. Nazwisk kandydatów mi nie przedstawiono, ponieważ odmówiłam udziału w tym sondażu.
Kabalarz
2014-07-22 21:18:05
No i się zaczyna mosiński kabaret. Ja oprócz wymienionych kandydatów słyszałem o czterech innych : z Krosinka , Mosiny i Daszewic ( poza Krzyżanowskim) i Czapur (poza Waligórskim). Chyba Zosia ma słabe rozeznanie co w trawie piszczy. Nazwiska wymienione w ankiecie to samorządowa czwarta liga a Waligórski to nawet B klasa. Beznadzieja ! Za chwilę wyskoczą kandydaci na radnych ! To dopiero będzie koncert życzeń ! Będą wśród nich nawet radni z pieczątkami. Będzie też ,,samorządowa chuliganeria,,. Na tą całą demokrację przydałby się dobry kij ! Do roboty i nauki a nie na fotele radnych ! Mądrale ! Lokalni patrioci ! Ojcowie opatrznościowi ! Zbawiciele Ziem i Mosińskiej i Zawarcia !
@ ze wsi
2014-07-22 21:10:13
Jeśli w tych wyborach powtórzy się ten sam zestaw kandydatów co w 2006 i 2010, to wynik jest przesądzony. Zofija po raz czwarty zmiażdży Jaśka. Tak to widzę.
taboret
2014-07-22 20:58:35
Dziękuję Pani Małgosiu temat i za przeniesienie mojego wpisu.Podczas rozmowy straszny rejwach, sugerowałem wyciszenie tego towarzystwa i najwidoczniej z tego powodu pominąłem p. Twardowską oraz nazwę firmy sondażowej. Po właśnie tak wygląda i jest wykorzystywana przewaga kandydatów wytypowanych przez dotychczasową grupę sprawującą władzę.
PS
p. Małgosiu. nazwisko Waligórskiego jest pewne . Jeszcze poczyniłem sobie kilka niewybrednych żartów na jego temat. Pozdrawiam :)
Małgorzata Kaptur
2014-07-22 20:24:43
@ taboret - przeniosłam komentarz do tego wątku. Widzę drobną różnicę w liście kandydatów, ale ja skupiłam się na pozyskaniu informacji - jaka to firma i kto zlecił badanie, więc może nie dosłyszałam nazwiska W. Waligórskiego.
taboret
2014-07-22 20:19:11
Wybory 2014 Dziś ok. g 19 odebrałem telefon z info z jakiegoś ??? ośrodka badań opinii publicznej, badającego preferencje wyborcze naszej gminy.
Przedstawiono następującą listę kandydatów na stanowisko burmistrza naszej gminy;
1. J S Falbierski
2. J P Marciniak
3. W Krzyżanowski
4. Z M Springer
5.W S Waligórski
Zastanawiam się czy są szansą na zmianę.
Co o tym sądzicie?