CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Data: 2014-09-25 
Drukuj PDF Wyślij link

Brak wieloletniego programu sporządzania planów miejscowych

Autor: Małgorzata Kaptur 

Burmistrz nie opracowuje wieloletnich programów sporządzania planów miejscowych.  Złożyłam wniosek, by taki program opracować. Burmistrz jednak stoi na stanowisku, że nie musi tego robić. Pół roku trwała korespondecja w tej sprawie. W końcu w marcu złożyłam skargę. Dzisiaj na sesji Rada uznała, że moja skarga na Burmistrza jest niezasadna.

Komisja Rewizyjna uznała moją skargę za zasadną - radni: Małgorzata Twardowska i Sławomir Falbierski byli za, a Barbara Czaińska i Maria Krause wstrzymały się.W czasie głosowania na sali nie było radnego Sławomira Falbierskiego, Waldemara Wiązka i Mariana Jabłońskiego. Ja nie głosowałam, jedna osoba wstrzymała się,
7 osób uznało skargę za zasadną, 8 uznało, że skarga na Burmistrza jest niezasadna. 

Radne, członkinie Komisji Rewizyjnej - B. Czaińska i M. Krause zdecydowały tym razem inaczej niż  w czasie głosowania na komisji. 

PROTOKÓŁ KOMISJI

 


Komentarzez Czapur
2014-10-01 10:31:32
Jachu, sprawdź jak głosował Waligórski w sprawach strategicznych. Sprawdź jak Waligórski potrafi sam rozpatrywać skargi. Poczytaj protokoły z sesji, a przekonasz się, że słoma z butów, arogancja i buta. Wstyd i tyle.
Jachu
2014-10-01 09:35:59
Do chłopa z Czapur, Waligórski może i ględzi tobie słoma z butów wychodzi.
Chłop z Czapur
2014-09-30 16:31:47
Tęga głowa ten Waligórski ! Tęga głowa ! Jak ktoś taki może reprezentować Czapury ! Przecież to zwyczajna poruta ! Ględzi co mu ślina na język przyniesie. Udaje mędrca a jest zwykłym .... (niech każdy sobie dopowie ). Wywalić dziada !
do Racjonalizm
2014-09-30 16:16:14
Tych 8 , których wymieniasz należny koniecznie wyciąć w wyborach. Wystarczy spojzec na nazwiska to az sie krew w człowieku gotuje. To są doradcy Springerowej. To oni ponoszą odpowiedzialność za to co się w gminie dzieje.
Racjonalizm
2014-09-30 15:42:22
Obserwator: tak sobie myślę, kto mógł głosować za lub przeciw. Teraz rada liczy 20 osób. Trzech nie było. Pani Małgorzata nie głosowała we własnej sprawie. Głosowało więc 16 radnych. Za przyjęciem uchwały głosowali na 100%: Szeszuła, Marciniak, Wilanowski, Kasprowicz, Twardowska, Żak. To 6 osób. Gdzie siódmego i wstrzymującego szukać? Ktoś z dwójki Siestrzencewicz, Miedziarek - Rogal ? Co za odwaga! Ósemka przeciw to na 100% : Waligórski, Mania, Osuch, Rogalka, Krause, Czaińska, Rybicki, Kleiber. Zgadza się?
Jola
2014-09-30 15:09:22
Dziadoska gmina gdzie stawia sie tężnie i zielone rynki, gdzie myśli sie o kolejnych świetlicach a nie ma drog by do tych miejsc dojechac. Dziurawa gmina, średniowieczna i jakos miało i tak tych przedwyborczych obiecanek !
z Czapur
2014-09-30 14:10:30
Waldemar Waligórski głosował przeciw, ale na pytanie dlaczego odpowiada, bo ja zawsze głosuję "za" lub "przeciw" i zagłosowałem za "nie". Tak było wczoraj na zebraniu wiejskim w Czapurach. Bez komentarza.
OBSERWATOR
2014-09-30 13:43:58
Proszę podać z imienia i nazwiska osoby, które głosowały na nie. Warto poznać je, gdyż to NIIK podczas przeprowadzonych kontroli zwracał uwagę na nieprawidłowości i nie przestrzeganie prawa. Więc nie jest to wymysł P. Kaptrur tylko naprawa błędów, które popełnia nasza Pani Burmistrz. Dlaczego im (radnym) popierającym Burmistrza zależy na ewidentnym nie przestrzeganiu prawa. Czy teraz zwolennicy obecnej władzy chcą pogrążać swojego Burmistrza?
Karol
2014-09-29 18:27:26
Niepoważnie to wygląda - komisja stwierdza, że burmistrz nie stosuje się do prawa i zaleca mu opracowanie wieloletniego programu sporządzania planów miejscowych, a Rada mówi Burmistrzowi - róbta co chceta.
Racjonalizm
2014-09-29 11:30:02
To jest tak zwany racjonalizm w wydaniu tak zwanych Nowoczesnych. Czaińska i Krause wstrzymały się od głosu na komisji rewizyjnej i pogrożono im paluszkiem: "takich rzeczy tolerować nie będę". Efekt - na sesji były przeciw skardze. Czaińska chce jeszcze podziałać w kolejnych kadencjach, jej sympatyczny mąż chce mieć spokój w ZUK-u, a i córka, która z nadania mamy została jej następczynią w szkole, też. Krause: w ostatnich latach dzierżawi sklepy spożywcze w Dymaczewach i potrzebuje też parasola ochronnego. Nikt nie mówi i pisze o przedstawicielu PSL-u w radzie. Jako przewodniczący komisji rewizyjnej był za przyjęciem skargi, a jak mówią, na sesji się nie pojawił. Były dla niego dwa punktu niezręczne: skarga M. Kaptrur i głosowanie nad rozszerzeniem porządku o służbę zdrowia. W skrytości ducha chyba był za p. Kaptur i za dyskusją o służbie. Jednak tzw. racjonalizm przeważył. Na sesję nie przyszedł i umył ręce. Szkoda, p. Falbierski.
wyrzut sumienia
2014-09-29 10:42:41
Panie Czaińska i Krauze maja rozdwojenie jaźni, czy strach przed szefową? Będą dalej startować na radne?
sobiepaństwo
2014-09-26 22:46:55
Jeśli dobrze rozumiem, to prawo nakłada obowiązek na burmistrza, ale burmistrz ma to w nosie, a większość radnych uważa, że nie prawo, ale dobre samopoczucie pani ZS jest najważniejsze. Nie ma co - fajnie jest!
taboret
2014-09-26 19:10:22
:)