CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Data: 2014-09-29 
Drukuj PDF Wyślij link

NFZ i Vis Medica informują

Autor: Małgorzata Kaptur 

Jedna z mieszkanek Mosiny przesłała nam odpowiedż, którą otrzymała z NFZ. Dziękujemy za jej udostępnienie.

Szanowna Pani,

W odpowiedzi na Pani pismo wysłane dnia 24 września br. drogą elektroniczną do Narodowego Funduszu Zdrowia uprzejmie informuję, że Przychodnia Zdrowia VIS MEDICA zgłosiła chwilowe zaprzestanie realizacji świadczeń w zakresie lekarza, pielęgniarki i położnej podstawowej opieki zdrowotnej. Wydział Świadczeń Opieki Zdrowotnej otrzymał informację, że w terminie 14 dni Przychodnia podejmie udzielania świadczeń w nowym miejscu w Mosinie. Celem zachowania
ciągłości udzielania świadczeń Przychodnia zdeklarowała możliwość korzystania z Przychodni Lekarza Rodzinnego Consensus w Mosinie, ul. Dworcowa 3 oraz "Medicomplex" Dariusz Zimowski w Mosinie, ul. Konopnickiej 33, co z uwagi na liczne skargi pacjentów aktualnie jest weryfikowane przez WOW NFZ.

 Z wyrazami szacunku
Agnieszka Gałka
Starszy referent

Wydział spraw świadczeniobiorców
Dział skarg, wniosków i informacji
Wielkopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu
Tel. 61-850-60-36; 61-850-60-72.

Z uzyskanych dzisiaj informacji uprzejmie informuję, że na ul. Garbarskiej 8 znajdować się będzie punkt informacyjny i z uzyskanych informacji od kierownika placówki dowiedzieliśmy się, że wskazanym miejscu będzie dostęp do dokumentacji medycznej pacjentów.

Agnieszka Gałka
Starszy referent

 


PRZYCHODNIA VIS MEDICA - INFORMACJE 

Nowe informacje z przychodni Vis Medica dla pacjentów.

Sytuacja w Przychodni Vis Medica:

1/ Numer kontaktowy 618132411 jest obowiązujący na teraz. Dzwoniąc zostaniemy przekierowani na numer komórkowy w nowym punkcie przychodni na ulicy Garbarskiej 8.

2/ Umówione wizyty u specjalistów oraz badania diagnostyczne zostały przesunięte na listopad. Wszyscy zainteresowani zostaną poinformowani o nowych terminach indywidualnie.3/ Recepty, kartoteki, zamawianie wizyt domowych/nieodpłatnych/- także do załatwienia na ulicy Garbarskiej 8 w Mosinie w godzinach pn- Pt 8.00-18.00


Mój e- mail do p. B. Lewickiego - środa, 1 października 2014 14:41

Szanowny Panie,

Ostatni komunikat dotyczący sytuacji w przychodni na ul. Dworcowej 3 na stronie www.mosina.pl jest z 25 września. Sytuacja od tej pory się radykalnie zmieniła.
Proszę o informację dlaczego drzwi do przychodni na Dworcowej 3 są zamknięte (środa 1.10.2014 godz. 13.00). Dlaczego Medicomplex nie przyjmuje pacjentów? Kiedy rozpocznie działalność medyczną w tym budynku?
Na drzwiach była naklejona kartka informująca o tym, że na I piętrze działa przychodnia ALLMEDICA, jednak drzwi były zamknięte i nie można było wejść do budynku.
Proszę o wyjaśnienie co to za przychodnia i na jakiej podstawie ma świadczyć tam usługi medyczne.

Małgorzata Kaptur

redaktor naczelny "Czasu Mosiny"


Odpowiedź  asystenta  - piątek, 3 Października 2014 13:33

Szanowna Pani,

Urząd Miejski nie posiada informacji, kiedy drzwi do budynku przy ul. Dworcowej 3 są otwarte, a kiedy zamknięte. Obiekt został wydzierżawiony i obecnie kluczami dysponuje najemca wyłoniony w prawomocnym postępowaniu przetargowym.

W kwestii działalności spółki Medicomplex proszę kierować pytania do niej. W/w spółka nie jest podmiotem w żaden sposób zależnym od Gminy Mosina.

W kwestii przychodni ALLMEDICA proszę kontaktować się z Narodowym Funduszem Zdrowia, ponieważ to w jego gestii leży podpisywanie kontraktów dotyczących opieki zdrowotnej. Gmina Mosina nie jest informowana przez NFZ o działaniach funduszu.

Z informacji przekazanych Urzędowi Miejskiemu w Mosinie przez przedstawicieli spółki Medicomplex wynika, że rozpocznie ona działalność medyczną w budynku przy ul. Dworcowej 3 w najbliższych dniach.

Z poważaniem

Bogdan Lewicki  asystent ds. obsługi mediów

Urząd Miejski w Mosinie

tel. 790 233 628   e-mail:lewicki@mosina.pl
 


Z poważaniem, a jednak niezbyt poważnie odpowiedział mi pan asystent.

Burmistrz nie sprzedał budynku, tylko go wynajmuje  pod pewnymi warunkami. Istotnym warunkiem zapisanym w umowie najmu jest umowa  z NFZ. 

 • Taka umowa miała być podpisana najpóźniej do dnia 1 marca 2014 r.
 • Najemca musi powiadomić Gminę o niezawarciu umowy na udzielanie świadczeń POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej, tj. lekarza POZ, pielęgniarki POZ i położnej POZ, bądź o jej wypowiedzeniu. Strona Wynajmująca ma prawo do wypowiedzenia umowy w przypadku rozwiązania/braku umowy z NFZ.
 • Wynajmujący wyraża zgodę na przeniesienie praw i obowiązków wynikających z niniejszej umowy na podmiot utworzony przez Najemcę w innej formie prawnej.

  Gmina nie jest informowana? Gmina sama może się dowiedzieć klikając: 

  lekarz POZ - gmina Mosina - TUTAJ

  pielęgniarka POZ - gmina Mosina - TUTAJ

  położna POZ - gmina Mosina  - TUTAJ

  świadczeniodawcy na terenie miasta Mosina TUTAJ

  Medicomplex TUTAJ

  Vis Medica TUTAJNa dzień 4 października w spisie umów - brak świadczeniodawcy ALLMEDICA

 


KomentarzeK
2014-11-06 23:23:55
Życzę powodzenia Vis Medice w nowym miejscu,a pani burmistrz już dziękujemy,mam nadzieję że ludzie będą widzieć na kogo nie głosować w wyborach
I
2014-11-03 14:13:51
Jak tak się przeglądnie sytuacje w innych gminach z budynkami samorządowymi przeznaczonymi na przychodnie, to sytuacja w Mosinie nie jest niczym nowym. Tendencja jest taka, że spółki medyczne nie chcą remontować starych budynków, często o wiele za dużych i uciekają na swoje lub na powierzchnie komercyjne. Myślę, że los naszego budynku w dużej mierze zależy od Consensusa, jak Andrusiak też się przeniesie to nowy najemca zostanie z pięknym pokazowym kukułczym jajem.
M-k
2014-11-03 13:15:06
Ludziska tak się nie denerwujcie , zawsze można budynek na dworcowej przerobić na galerię handlową np. "Zdrowitcomplex" a pan Zdzisław będzie miał gdzie zakupy robić
Pacjent II
2014-10-31 23:44:49
A Zimowski zostanie z "ręką w nocniku" HA HA HA
Też pacjent
2014-10-31 14:42:59
Tak, tak wiele osób nie popisało się. Chcą błędy naprawić i kandydują na burmistrza lub na radnych. My ich z tego ciężaru zwolnimy. Warto byłby przypomnieć ich nazwiska.
pacjent Vis Medici
2014-10-31 13:42:56
Olać gminny budynek? Czy nie uważacie, że głupio wyszło, że większość mieszkańców musiała się stamtąd wynieść. Przecież to był budynek budowany dla nas mieszkańców i przez mieszkańców. Ciekawe, co będzie teraz w budynku przy Dworcowej skoro stare spółki nie straciły pacjentów. Czy ten najem się nowym opłaci? Spodziewali się pewnie innego obrotu spraw. Oj, wiele osób tu nie popisało się.
:)
2014-10-31 13:27:28
VIS MEDICA od dzisiaj już oficjalnie działa na Placu 20 Października 17 (koło Limaro). Można? Można! - trzeba było od razu się przenieść i olać gminny budynek.
Małgorzata Kaptur
2014-10-25 00:04:59
Miesiąc temu pacjenci Vis Medica znaleźli się w trudnej sytuacji, gdyż spółka ta nie mogła dalej leczyć w przychodni przy Dworcowej. Medicomplex nie był w stanie niczego zaproponować mieszkańcom w tym budynku. 3 października pan asystent burmistrza ds. mediów twierdził, że Medicomplex nie jest podmiotem w jakikolwiek zależnym od gminy i "Urząd Miejski nie posiada informacji, kiedy jest przychodnia otwarta". Dziś urzędnicy zmienili zdanie i na stronie gminy pojawiła się informacja, że "W budynku Mosińskiego Ośrodka Zdrowia przy ul. Dworcowej 3 rozpoczęła działalność nowa poradnia lekarza podstawowej opieki medycznej Medicomplex."
b
2014-10-08 20:20:48
Jednak odpuszczenie da następcom takie same możliwości. Wobec tego, jeżeli jest cień dowodów należy to zgłosić. Czytając ten komentarz mam wrażenie, że są osoby, które mają wiedzę na ten temat.
taboret
2014-10-08 19:13:31
Takie sprawy są trudne do udowodnienia. Toż to dopiero zrobiłby się rwetes ze strony NRM że opozycja bawi się w donosicielstwo.
b
2014-10-08 16:32:35
Może warto to zgłosić do odpowiednich instytucji, aby sprawę wyjaśnić?
A było to tak...
2014-10-08 16:08:25
Dawno, dawno temu w roku 2013 było wiadomo, że gmina nie ustawi sobie starych spółek tak jakby chciała. Wiadomo było, że gmina będzie chciała zwalić remont przychodni na najemcę nie oferując w zamian nic. Pojawiła się za to pralnia Medicomplex w Tesco, która otworzyła nowe możliwości przed urzędnikami. Dzielny Waldemar miał kolegę z woja wysoko usadowionego w poznańskich strukturach NFZ. Kolega ów pomagał Waldziowi i jego kolegom z MC gdy starali się o lekarza rodzinnego - przeszedł m.in. brak windy, która gdzieś od 2012 roku jest wymagana przy kontrakcie na lekarza rodzinnego gdy gabinet nie jest dostępny na parterze. W między czasie były przetargi, potem rokowania, po których podpisano umowę z najemcą nie posiadającym umowy z NFZ na pełen zakres świadczeń - Waldzio przecież załatwi, lud pobiadoli przez kilka tygodni, koledzy z MC przejmą pacjentów i się jakoś ułoży. Niestety nasz rycerz na białym koniu nie przewidział, wszak taktykiem w wojsku nie był, że spółki się postawią i w między czasie zmieni się prezes oddziału NFZ. Kolega załatwić już za bardzo nic nie mógł, stąd NFZ nie reagował na płaczliwe listy włodarzy o przestępczych spółkach. Stąd też nowa spółka powołana przez kolesi z MC niejaka Allmedica nie rozpoczęła działalności gdyż formalności przy tak szerokim kontrakcie jaki posiada chociażby Vis jest sporo i ścieżki tej przyspieszyć się już nie da. Dlatego co bardziej uważni bywalcy przychodni Consensus na pewno zauważyli zniknięcie strzałeczek z klatki schodowej kierujących do Allmedici. Pytanie rodzi się takie - czy każdy obywatel ukochanego przez naszego ex-rambo miasta może liczyć na pomoc Waldziusia z wykorzystaniem jego znajomości? Jeżeli tak to nie widzę problemu!
do zdzisława
2014-10-07 21:35:00
Może Pan napisać jak ocenia Pan sytuację,w której burmistrz negocjuje z firmą,która nie jest w stanie (bez odpowiednich umów z NFZ-em) świadczyć usług? Bo sporo wskazuje na to,że MC nie był do świadczenia usług na taką skalę przygotowany?
do zdzisława
2014-10-07 21:34:46
Może Pan napisać jak ocenia Pan sytuację,w której burmistrz negocjuje z firmą,która nie jest w stanie (bez odpowiednich umów z NFZ-em) świadczyć usług? Bo sporo wskazuje na to,że MC nie był do świadczenia usług na taką skalę przygotowany?
trop
2014-10-07 21:15:05
Gmina powinna wyremontować budynek i kropka. Teraz mamy zamiast firmy, która specjalizuje się w leczeniu najemcę, który specjalizuje się w remontach.
Małgorzata Kaptur
2014-10-07 20:33:27
Przypomnę Panu, że jestem członkiem Komisji Rewizyjnej i znam sprawę dokładniej, ponieważ miałam wgląd do dokumentów i możliwość zadawania pytań. Mam swoje zdanie w tej sprawie i jest ono inne niż Pańskie. Nie tylko Vis Medica i Consensus, ale również Medicomplex to spółki, które nie tylko leczą ale i osiągają z tej działalności zysk. VM i C z uwagi na duże oczekiwania gminy, co do remontu budynku (m.in. dach, ocieplenie, elewacja) świadomie doprowadzały do fiaska trzech kolejnych przetargów, licząc na uzyskanie korzystniejszych warunków. Przypomnę, że te przetargi - II i III mogło wygrać również konsorcium Medicomplex i Mar-Max. Oni też startowali, jednak brakowało im wymaganych zaświadczeń i planu pracy przychodni. Rokowania były pod presją czasu. Prowadzono je z konsorcjum, które w tym momencie nie spełniało wszystkich warunków. W wyniku negocjacji wygrane konsorcjum uzyskało korzystne warunki, które zapewnią im w przyszłości odpowiedni zysk - gmina zgodziła się m.in. na aptekę w budynku. W biznesie jest tak, że każdy chce zawrzeć korzystną dla siebie umowę. Medicomplex i MarMax też dołożyli wszelkich starań, by uzyskać optymalne warunki. Dlatego pomińmy w naszych rozważaniach kwestie finansowe. Najważniejszy jest człowiek, nasz mieszkaniec. Burmistrz powinien szukać takich rozwiązań, by zmiana nie dokonywała się kosztem mieszkańców. Może kiedyś będzie wspaniale, życzę nam wszystkim, oby tak było. Ale póki co, jest to, co jest, czyli bałagan i niedogodności dla pacjentów.
zdzisław
2014-10-07 19:11:37
Pani Kaptur coraz więcej wskazuje na to, że pani po prostu nie nie widzi tak zwanego związku przyczynowo skutkowego. Żart. Oczywiście pani widzi tylko wciska pani ludziom głupoty z prostego powodu idą wybory. Więcej tego tematu nie rozwijam. Wracając do przychodni, liczą się proszę pani fakty i to nie te z Kasprowicza gazety. A fakty sa takie: Przetarg ogłoszony był w ubiegłym roku Andrusiak and company podchodzili 3 razy i 3 razy olali go bo myśleli że nikt się nie znajdzie na wynajem i miasto i tak wynajmie im. Stawka była żenująco niska i nie ma co do tego 2 zdań. Jak ktoś uważa inaczej to jest zwykłym populistą tak jak pani. Co to za tłumaczenie Andrusiak że miasto chciało inaczej. Nie podobają się warunki idę gdzie indziej taki jest biznes w jego przypadku całkiem dochodowy. Miasto przetarg dokończyło a że Andrusiak and company nie wygrali zaczęły się jaja. Dlaczego Ten radny i lekarz łamie prawo? Przegrał przetarg wynocha z budynku i wszystko na ten temat. Ale nie on najpierw mówił że się wyniesie jak wojewoda orzeknie czy coś tam jest jego zdaniem z przetargiem jest nie w porządku. Wojewoda odpowiedział że wszystko jest Ok ale on dalej siedzi Teraz nawet nie ma argumentu po prostu jest dzikim lokatorem. A pani coś bajdurzy że jakby wyszlii toby był bałagan. Proszę pani ale oni nie wyszli. Nie osądza się nikogo za to czego nie zrobili ale z tego co zrobili. a Andrusiak zrobił to, że wbrew prawu siedzi w nie swoim budynku. Co z tego że komornik go za miesiąc wyrzuci. Odszczeka pani to wszystko co pani napisała? Wątpię Sprawa jest czysta jak źródlana woda dwie spółki siedzą bezprawnie w budynku koniec reszta jest pochodną tego faktu. Wszystko inne wyniknęło z tego że Vis Medica i Consensus nie opuściły budynku . Wszystko inne wynika z tego. I niech pani nie chrzani o dobru pacjenta bo żal słuchać. Do widzenia sie pani
do taboreta
2014-10-07 08:11:25
Jeśli burmistrz negocjował i podpisywał umowę z firmą,która nie mogła świadczyć usług w odpowiednim zakresie,to można chyba wnioskować,że działanie było świadome i zdaje się nie z korzyścią dla pacjentów. Jeśli MC nie dawał 100 % gwarancji świadczenia usług,to zadaniem władzy było uniemożliwienie w/w spółce podpisania umowy najmu tegoż lokalu. Przynajmniej wydaje się to dziwne,że w tak istotnym elemencie jak ochrona zdrowia dopuszcza się wykonawcę,który nie gwarantuje świadczeń w odpowiednim zakresie.
taboret
2014-10-06 22:54:51
@ Kas ::: Tu jasnowidzów niema. Tu każda ze stron ma coś na sumieniu. Dlaczego nowy najemca nie podał byłych do sądu o uniemożliwienie działalności i narażenie na straty. Bo zgodnie z podpisana umową: 2. Warunkiem obowiązywania postanowień niniejszej umowy jest zawarcie przez Najemcę umowy z Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia, jego następcą prawnym lub odpowiednikiem któregokolwiek z tych podmiotów, na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych najpóźniej do dnia 31 stycznia 2014 r. oraz sukcesywne zawieranie umowy na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych w trakcie trwania niniejszej umowy. Burmistrz nie egzekwuje umowy bo wpuścił najemcę w przysłowiowe maliny. Ten warunek nie został spełniony ponieważ wyłoniony najemca nie świadczył usług POZ w pełny zakresie w momencie rokowań i podpisania umowy (30.12.2013). Posiadał tylko kontrakt NFZ–lekarz POZ. Mimo upływu pół roku od podpisania umowy nie posiada kontraktu z NFZ na świadczenie pielęgniarki POZ.
Tu się nie miał czym wykazać, a cierpią na tym pacjenci.
Kas
2014-10-06 20:34:29
Malgorzato, jest pani jasnowidzem ? ;D haha !
Małgorzata Kaptur
2014-10-06 14:11:02
@zdzisław - skoro jest tak jak piszesz, że najpierw trzeba mieć lokal, potem trzeba zrobić remont, a potem zacząć się starać o odbiory i dopiero później o kontrakty w NFZ - to powtarzam to po raz kolejny - burmistrz wykazał się brakiem wiedzy i wyobraźni. Gdyby jakimś cudem Vis Medica opuściła przychodnię 3 stycznia, to powstałaby taka sama luka w świadczeniach na Dworcowej, jak teraz. Medicomplex, by sobie spokojnie remontował, a kilkanaście tysięcy pacjentów w środku zimy pozostałoby na lodzie dosłownie i w przenośni. Żądanie rzeczy niemożliwych do spełnienia jest brakiem mądrości. Pacjenci Vis Medica są mieszkańcami tej gminy i nie powinni odczuć zmiany najemcy.
kompromis
2014-10-06 13:46:41
Tak żenada, tylko że dotyczy nie tylko lekarzy. Pani Springer ma pierwszeństwo.
zdzisław
2014-10-06 13:25:19
wskaż w mojej wypowiedzi pean na cześć gminy. NA pewno nie znajdziesz w niej też szacunku do Vis medicki i Consensusa, bo to żenada żeby lekarze tak postępowali, ale jak mówi stare przysłowie pieniądz nie śmierdzi
uhmy
2014-10-06 13:12:54
Zdzisiek,Twoja zajadłość i oddanie sprawie może świadczyć o potencjalnym interesie... Pomijasz obowiązki władzy. Skoro burmistrz odpowiada za ochronę zdrowia,to winien udostępnić lokal (za wszelką cenę),a dalej dochodzić roszczeń. W Mosinie mamy sytuację,w której burmajstry w każdej sytuacji dotyczącej zwykłych ludzi mówią,nie można,nie da się,natomiast w sytuacji zbycia mienia deweloperowi,smażalni opon,czy odprawy o dziwo można i da się. Na każdym kroku piszesz peany dla władzy. Przytocz te wspaniałe osiągnięcia.
zdzisław
2014-10-06 11:17:34
A nie zauważyłą szanowna pani, że Medicomplex nie mógł rozpocząć działaności w budynku ponieważ nie mógł nim dysponować, chociaż teoretycznie jest jego najemcą? Więc jak miał podpisać umowę przecież do niej konieczne jest sprawdzenie przez NFZ siedziby? I co miał wskazać siedzibę Dworcowa 3 a podczas sprawdzanei siedziby powiedzieć im sorry mamy tu dzikich lokatorów ale oni obiecują że już niedługo się wyniosą? Chociaż chyba im na tym nie zależy bo już tak sobie siedzą 9 miesięcy. Kpi pani sobie z ludzi. Nie rozumie pani tej sytuacji czy jest pani po prostu wygodnie nie zauważać pewnych faktów? Po drugie wypowiedzieć umowę to mógłby chyba Medicomplex, bo to raczej gmina nie wywiązałą się z umowy, dając im budynek z "dzikimi lokatorami". Z drugiej strony gmina mogłą w tej sprawie co najwyżej skierować sprawę do sądu, które to sprawy pan Andrusiak i druga spółka mają w głębokim poważaniu. Ale dla pani widocznie bardziej wiarygodni są lekarze którzy 9 miesięcy siedzą na dziko w budynku? A może nie pisze pani tych informacji bezinteresowanie?
b
2014-10-05 05:39:02
" Wychodki " zbedne, wystarczy Kanal Mosinski. To nie pierwszy raz, z tym, ze wczesniej bylo to pod sklepem monopolowym. W koncu te imprezki sa po to potrzebne, by nie ktorym wiodlo sie super.
Baba
2014-10-04 22:46:53
A czy wychodki będą czynne ? Jak piwo to i dużo moczu !
x
2014-10-04 22:23:56
A następna impreza to będzie degustacja kiełbasy wyborczej ;-)
ahahahahahha
2014-10-04 22:22:12
Patrz Pan, wybory za progiem i nagle festyn piwny na zielonym rynku :)
b
2014-10-04 21:00:41
@ gosc, moze tam tez trzeba zrobic rewolucje i wlasnie tam potrzeba nie jednego Lukasza.
Małgorzata Kaptur
2014-10-04 20:38:24
Odpowiedź asystenta jest lekceważąca, a brak zainteresowania burmistrza sprawą dotyczącą tak licznej grupy mieszkańców zdumiewający.
taboret
2014-10-04 14:44:49
W omawianej umowie też nie zabezpieczono w jednoznaczny sposób interesu właściciela dotyczącego ubezpieczenia budynku, jest co prawda zapis :par 15
W sprawach nie uregulowanych postanowieniami umowy będą mieć zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego.
ale po co biegać do sadu jeśli można było to zapisać w umowie?
taboret
2014-10-03 21:46:12
W umowie najmu: Par 3. 7. Stawka czynszu, o której mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu, obejmuje podatek od nieruchomości.
Rokowania zakończyły się ustaleniem stawki 16 , 20 zł / m2+ vat
a zgodnie z obowiązująca stawką podatkowa w/g uchwały Rady na 2014 4 , 63 zł/m2
http://bip.mosina.pl/zasoby/files/rada/kadencja2010-2014/uchwaly/uchwala344.pdf
czyli czynsz wynosi 11 , 57 zł/ m2
gość
2014-10-03 21:31:57
Łukasz! Ty się w tej radzie marnujesz... mam nadzieję, że wystartujesz w tym roku do powiatu...ba województwa :)
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2014-10-03 21:04:40
To, że pani burmistrz i jej przyboczny pan Krzyżanowski mają ludzi i problem opieki medycznej w głębokim poważaniu, wcale mnie nie dziwi. Amatorzy i nieodpowiedzialni ignoranci rządzą gminą od 12 lat. Po tych ludziach niczego dobrego raczej nie można się spodziewać.
box
2014-10-03 21:00:46
przeczytajcie sobie wzór umowy a nie biadolicie jak stare zrzędy trzy po trzy.. do @zainteresowany
zainteresowany służbą zdrowia
2014-10-03 20:38:44
Oj widzę, że pan asystent sam napisał, co wie i to w sposób arogancki. Jak to burmistrza nie interesuje, jaka firma przyjmuje w przychodni? Jak to możliwe, że nie interesuje się, czy tam jest świadczona opieka czy nie. Proszę, żeby pani zamieściła swoje pytania, może pani coś takiego napisała, co spowodowało irytację asystenta i taką niestosowną odpowiedź.
box
2014-10-03 19:03:09
Dzięki @taboret. Wzór umowy powinien wszystkim rozjaśnić wszystkie niejasności .rzeczowo i konkretnie bez populizmu...tylko jak dotrzeć z tym info do wszystkich...
taboret
2014-10-03 15:46:28
http://bip.mosina.pl/bip/mienie-gminne/najem-mienia-gminnego/ogoszenie-rokowa-na-najem-budynku-zlokalizowanego-w-mosinie-ul.-dworcowa-3-na-dziace-o-nr-ewid.-19339-na-okres-10-lat-od-dnia-1-stycznia-2014-r..html
wzór umowy na samym dole.
kajka
2014-10-03 14:31:53
nie rozumiem - jeśli budynek należy do gminy, to w urzędzie nie powinni wiedzieć, kto w nim przebywa i działa? czy w umowie najmu jest zapis, że medicomplex może udostępniać pomieszczenia osobom/podmiotom trzecim?
Odpowiedź asystenta ds. obsługi mediów
2014-10-03 14:14:54
Szanowna Pani, Urząd Miejski nie posiada informacji, kiedy drzwi do budynku przy ul. Dworcowej 3 są otwarte, a kiedy zamknięte. Obiekt został wydzierżawiony i obecnie kluczami dysponuje najemca wyłoniony w prawomocnym postępowaniu przetargowym. W kwestii działalności spółki Medicomplex proszę kierować pytania do niej. W/w spółka nie jest podmiotem w żaden sposób zależnym od Gminy Mosina. W kwestii przychodni ALLMEDICA proszę kontaktować się z Narodowym Funduszem Zdrowia, ponieważ to w jego gestii leży podpisywanie kontraktów dotyczących opieki zdrowotnej. Gmina Mosina nie jest informowana przez NFZ o działaniach funduszu. Z informacji przekazanych Urzędowi Miejskiemu w Mosinie przez przedstawicieli spółki Medicomplex wynika, że rozpocznie ona działalność medyczną w budynku przy ul. Dworcowej 3 w najbliższych dniach. Z poważaniem Bogdan Lewicki asystent ds. obsługi mediów Urząd Miejski w Mosinie
do b
2014-10-03 11:00:50
To po co sobie na to POZWALACIE. Podczas zebrania za dupę i po kłopocie. On ma wam służyć a nie wy jemu. Pokazac mu miejsce w szeregu a nie ciągle sie użalać.
gosia
2014-10-03 10:55:20
W internecie widnieje spółka ALLMEDICA z siedzibą w Nowym Targu - czyżby mieli nas leczyć górale, może oscypkami ? Coś mi tutaj nie pasuje....
Łukasz Kasprowicz- radny
2014-10-03 09:04:47
Allmedica to spółka nowych najemców. Medicomplex to Medicomplex, a Allmedica, to Allmedica. Z mojej wiedzy, wkrótce ma zacząć działać w ramach pełnego kontraktu z NFZ. Problem będzie tylko ze specjalistami.
b
2014-10-03 07:21:15
Interesy, interesy, zebrania wiejskie, na ktorych pokrzykuje soltys Waligorski, bo mu mieszkancy w d.... Nie wchodza. Zamiast informacji na tablicach informacja na ambonach. Za co otrzymuje kase. Facet ogarnij sie, bo to przed wojna na parobkow pokrzykiwali, a dzis nawijacz silnikow pokrzykuje na spoleczenstwo z ktorego zyje.
Małgorzata Kaptur
2014-10-02 23:34:06
Niestety p. B. Lewicki jeszcze nie odpowiedział. Stan na dziś jest taki, że Medikomplex na swojej stronie nic nie pisze o świadczeniu usług medycznych w budynku przy Dworcowej 3. Burmistrz na temat zamieszania milczy - ostatni komunikat w tej sprawie jest sprzed tygodnia. Vis Medica poinformowała o tymczasowej siedzibie przy ul. Garbarskiej 8, ale nie wyjaśniła niczego ludziom. Niestety ciągle w sprawie opieki nad chorymi jest wiele niewiadomych.
zainteresowany
2014-10-02 22:40:56
Czy otrzymała już pani informacje z urzędu. Wiadomo co to za spółka ta Allmedica
Przychodnia to nie sklep
2014-10-02 07:11:58
Burmistrz zachował się w sprawie przychodni tak, jakby do wynajęcia było pomieszczenie na sklep. Wtedy wszystko jest proste - stary najemca pakuje się w 2 dni, nowy robi remont i przywozi swój towar. A tu sprawa jest bardziej skomplikowana. Bo tu chodzi o kilkanaście tysięcy mieszkańców, którzy zostali również z tego budynku wypchnięci i teraz muszą się tułać po mieście. Jak widać nowy najemca nie jest gotowy, by mieszkańcy mieli w tym miejscu sensowną alternatywę. Nowy najemca wyłączając prąd, odcinając dostęp do windy nękał nie tylko personel VM ale i pacjentów, którzy niczemu nie są winni. Wizerunkowo bardzo stracił. Zamiast przygarniać, zachęcać do siebie, zniechęcił.
Małgorzata Kaptur
2014-10-01 14:55:58
O godz. 13.00 byłam w Vis Medice w nowej (tymczasowej siedzibie) - Mosina, Garbarska 8. Lekarze jeżdżą do domów pacjentów. Można też uzyskać kopię dokumentacji medycznej, czy recepty na leki. Na Dworcowej 3 niestety drzwi zamknięte. Mimo że zauważyłam kartkę PRZYCHODNIA ALLMEDICA - I piętro - do budynku wejść nie było można. Skąd się wzięła ALLMEDICA i na jakich zasadach przyjmuje? Nie wiem. Niestety na urzędowej stronie brak informacji o aktualnej sytuacji. Ostatnia datowana jest na 25 września. Zwróciłam się w tej sprawie do Pana Asystenta ds. mediów. Odpowiedź przekażę Państwu niezwłocznie.
Racjonalizm
2014-10-01 14:14:38
do gość: odpowiedź brzmi: nie. Współudziałowiec Medicompleku to Paweł Marciniak, syn byłej skarbniczki gminy pani Ewy.
Małgorzata Kaptur
2014-10-01 14:12:30
Proszę ograniczyć się do faktów, wyrażania opinii i nie rozpowszechniać plotek. A tak na marginesie: Na ostatniej sesji pani burmistrz zarzuciła mi kolportowanie ulotek w przychodni Vis Medica, w których burmistrz jest obwiniany za zamieszanie w przychodni. Zadała mi pytanie tonem inkwizytora - Czy to jest prawda? Tak? czy Nie? Nie wiem skąd miała tę informację. Widocznie głuchy telefon się już nie sprawdza.
gość
2014-10-01 13:05:05
A czy to prawda, ze współwłaściciel medicomplx. To krewny J. Marciniaka?
Michał
2014-10-01 08:45:07
Krążą plotki, że Krzyżanowski ma udziały w Medicomplexie. Czy to prawda? Już nie wiadomo co jest prawdą, a co kłamstwem.
M-k
2014-10-01 08:35:08
A nie pomyslał nikt z Was że tam m o ż e powstać Centrum Handlowe Mosina przecież to budowlańcy. Władze mają kilka takich pomysłów jak: wieża widokowa bardzo potrzebna szczeg ólnie biednym, zielony targ - świetny parking dla samochodów oraz tężnia jako miejsce spotkań sądząc po butelkach i puszkach na pewno nie chorych na drogi oddechowe.
Wojciech
2014-09-30 15:44:40
Zostało jeszcze 46 do wyborów, oby kosmici ponownie nie wygrali.
zbulwersowany
2014-09-30 14:22:33
Takie są fakty, tym gorzej dla faktów. Krzyzanowski i Springer nigdy nie przyznają sie do błędu. Łatwiej obrzucić błotem radną, że sieje zamęt i kłamie. I co z tego, że nie kłamie? Metoda, rzuć błoto, coś przylgnie jest nikczemna, ale skuteczna. Zamiast działania mamy propagandę sukcesu. PR górą. I zdrowi. Chorych w Mosinie nie lubią.
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2014-09-30 14:04:23
Małgosiu, takie są fakty. Propaganda burmistrza mówi coś innego.
Małgorzata Kaptur
2014-09-29 23:30:57
Mam nadzieję, że teraz Medicomplex weźmie się ostro do roboty i pokaże na co go stać. 9 miesięcy to dodatkowy czas. Wszystko można było przemyśleć. Teraz Medicomplex powinien z otwartymi ramionami przyjąć kilka tysięcy nowych pacjentów i zapewnić im wszystko, co najlepsze. I to nie za miesiąc lub dwa, lecz od jutra. Wyobraźmy sobie, że teraz jest 3 stycznia 2014 r. Medicomplex podpisał umowę 30 grudnia na 10 lat. Na jej podstawie od 1 stycznia 2014 r. miał zapewnić w budynku świadczenie POZ - lekarz POZ+pielęgniarka POZ+położna POZ. Jak pisze na swojej stronie W. Krzyżanowski "Gmina Mosina już w styczniu podjęła kroki prawne mające na celu odzyskanie budynku będącego jej własnością i przekazanie go na cele medyczne, w tym prowadzenie opieki lekarza rodzinnego spółce Medicomplex." Burmistrz podjął te kroki, mimo że w paragrafie 1 umowy był zapis "Najemca zobowiązuje się do zawarcia umowy z Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych najpóźniej do dnia 1 m a r c a 2014 r. ". To, że Burmistrz wyrzucał dotychczasowe spółki, mimo że nowy najemca nie był gotowy do przejęcia opieki nad tysiącami nowych pacjentów jest dla mnie niepojęte. Jak władze wyobrażały sobie okres przejściowy? Moim zdaniem zabrakło im wyobraźni. Stąd ten bałagan i rozwiązania siłowe, które nikomu nie przynoszą chluby. A pacjenci nadal czują się zagubieni. Życzę wszystkim zdrowia, bo nie jest łatwo leczyć się w tych warunkach.
taboret
2014-09-29 19:45:03
http://akademia.nfz.gov.pl/wp-content/uploads/2013/09/Zrozumiec-prawa-pacjenta.pdf