CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Data: 2014-10-13 
Drukuj PDF Wyślij link

Piotr Wilanowski - kandydat na radnego - okręg 5

53 lata, żona Małgorzata, syn Maciej.
Będąc Radnym obecnej kadencji ponownie ubiegam się o mandat radnego Rady Miejskiej w Mosinie w okręgu nr 5 (Rogalin – Świątniki). Jestem absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu i Studium podyplomowego na SGGW w Warszawie.

Jako pracownik Muzeum Narodowego w Poznaniu od 28 lat prowadzę rewaloryzację parku przy pałacu w Rogalinie, ponadto posiadając kwalifikacje w zakresie wykonywania prac projektowych i konserwatorskich w parkach zabytkowych, wykonałem projekty rewaloryzacji dla dziewiętnastu zabytkowych parków położonych w Wielkopolsce oraz pełniłem inne funkcje przy rewaloryzacji kolejnych ośmiu parków.
W wolnych chwilach wędkuję, gram w ping-ponga, uczestniczę w spływach kajakowych i jako amator tutejszych krajobrazów jeżdżę na wycieczki rowerowe po naszej gminie i okolicy.

Zależy mi na zrównoważonym, nowoczesnym rozwoju naszej gminy z uwzględnieniem ochrony jej wyjątkowych walorów kulturowych oraz przyrodniczo-krajobrazowych. Dziś najistotniejsze dla naszych wsi jest uzbrojenie terenu w brakujące media oraz budowa utwardzonych nawierzchni drogowych wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Ważne, by w Rogalinie powstał odpowiednio zlokalizowany parking dla turystów.
Mandat radnego, o który się ponownie ubiegam, dałby mi szansę na kontynuację zadań już rozpoczętych, oraz wczesnego pozyskiwania istotnych informacji o możliwościach, jak i zagrożeniach dla naszej społeczności. Pozwoli to w porę wypracować nasze stanowisko, z którym Gmina będzie musiała się liczyć. Wierzę, że jesteśmy w stanie realizować własne potrzeby, a także przeciwdziałać niejednej niewłaściwej idei. Dopilnujmy, byśmy sami decydowali o naszym otoczeniu! Będzie to łatwiejsze, gdy zintensyfikujemy działania na rzecz integracji mieszkańców naszego okręgu.
Skuteczność takiego działania wykazał oddolny, w porę przeze mnie zainicjowany opór wobec budowy domów socjalnych w Rogalinie, opór wobec powstania infrastruktury turystycznej na rozlewiskach nadwarciańskich, a także wspólnie wyrażony głos w sprawie powołania Zespołu Szkół w Rogalinie. W latach 2003 -2010 w Rogalinie nie zrealizowano poważniejszej inwestycji. W latach ostatniej kadencji, gdy jako radny skuteczniej mogłem zabiegać o nasze sprawy, współdziałając z innymi osobami, udało się doprowadzić do położenia asfaltu na części ul. Poznańskiej, do utwardzenia nawierzchni ul. Kosynierów i Szkolnej, do położenia chodnika przy ul. Szkolnej, do renowacji boiska oraz w ramach gminnego programu do wymiany oświetlenia ulicznego. Do budżetu Gminy udało się wprowadzić następujące inwestycje : budowa świetlicy w budynku wielofunkcyjnym, budowa ścieżki rowerowej między Rogalinem a Rogalinkiem, budowa hali gimnastycznej dla zespołu szkół, do budżetu AQUANETU: w roku 2015 plan, a w latach 2016-2019 realizację kanalizacji sanitarnej w Rogalinie, budowę magistrali wodnej dla części wsi Zawarcia, do budżetu Rejonu Dróg Publicznych remont zatoki parkingowej w Rogalinie i odwodnienie fragmentu ul. Kórnickiej w Świątnikach.
Zdaję sobie sprawę, że korzystam z danego przez Wyborców kredytu zaufania, staram się z całych sił, by wywiązać się z tego zadania jak najlepiej. Na bieżąco informowałem o istotnych zdarzeniach w Gminie dostarczając do Państwa domów 8 numerów Czasu Mosiny gazety redagowanej i wydawanej wspólnie z pięcioma radnymi tworzącymi w obecnej Radzie Koalicję Samorządową.

 PROGRAM WYBORCZY dla wsi Rogalin iŚwiątniki - okręg 5                            

 

1. Budowa kanalizacji sanitarnej na bazie kolektorów tłocznych.

2. Utwardzenie nawierzchni drogowych na zasadzie pieszo-jezdni.

3. Budowa spójnej sieci dróg pieszo - rowerowych wzdłuż szosy.

4. Poprawa zaopatrzenia w wodę przez unowocześnienie wiejskiego wodociągu.

5. Budowa sali gimnastycznej dla Zespołu Szkół.

6. Budowa parkingu dla turystów z wjazdem od szosy.

7. Budowa świetlicy w Rogalinie w budynku wielofunkcyjnym.


KomentarzePiotr Wilanowski
2014-10-22 09:54:43
Dziękuję Państwu serdecznie za zaufanie. Nieprzekonanym obiecuję starania , które sprawią, ze być może zmienią zdanie.
mieszkaniec
2014-10-14 15:41:51
Życzę Panu sukcesu, bo życzę sobie właśnie takich ludzi jak Pan w Radzie Mosińskiej.
Jola
2014-10-14 11:44:53
@leon, nie wiem od czego jesteś zawodowcem ale od postrzegani ludzi zapewne nie :)
Iza
2014-10-14 11:44:15
A mnie się to zdjęcie akurat podoba. Zresztą nie zdjęcie jest najważniejsze, lecz człowiek.
Uhmy
2014-10-14 10:52:21
Fakt,nie umywa się do tuzów kultury z ramienia NRM.Gdzie tam Panu Piotrowi do dajmy na to Waldemara Waligórskiego. Polecam posłuchać wypowiedzi Pana Piotra i Pana Waldemara.Nie widzisz różnicy ?
leon zawodowiec
2014-10-14 10:29:12
To zdjęcie, ta postawa, to lekceważenie wyborców...
taboret
2014-10-13 22:50:57
Gratuluje że Pan się zdecydował na dalsze kandydowanie. Tak trzymać. Ma Pan u mnie duży PLUS