CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Wandale zdemolowali tężnię

Jeszcze pewno tężnia nie została oficjalnie otwarta, a już została zniszczona. Źle to świadczy o mieszkańcach Mosiny. Wandali należy ścigać i przykładnie karać. Należy postawić pytanie, czy można było temu zapobiec?

Wątpliwości budzi lokalizacja tężni i wybór ławek.

Ze zdziwieniem odkryłam, że jest to ten sam model ławki, który nie sprawdził się na promenadzie nad kanałem.
3 lata temu wandale szybko rozprawili się z szeregiem ławek. Na jednej z komisji składałam wniosek, by póki nasze społeczeństwo nie dojrzeje do poszanowania mienia wspólnego, instalować w parkach ławki wandaloodporne.

Niestety zakupiono znów ławki, które pewno długo służyłyby w ogrodzie, ale w parku się nie sprawdziły.

Pozostaje tylko powtórzyć za Janem Kochanowskim:

„Cieszy mię ten rym: 'Polak mądr po szkodzie'
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą i po szkodzie głupi."

 

zdjęcie: 19.10.2014 Joanna Szermer Facebook

Ławki nad kanałem - wrzesień 2011.


KomentarzeEla
2014-11-09 11:50:23
najlepszy wybór na lokalizację TĘŻNI :) ha ha ha w parku dla moczymord, 20m od drogi i 50 metrów od szlaku kolejowego Poznań-Wrocław. a wszyscy dobrze wiemy jaki tutaj jest ruch pociągów chociaż by po częstotliwości zamkniętych przejazdów kolejowych.... Pogratulować
83kubus
2014-10-24 23:43:18
generalnie jestem przeciw slepej opozycji (co ajsno można zauważyć n innych forach) ale w tym wypadku muszę jasno przyznać jej rację: monitoring miejski jest delikatnie rzecz ujmując żenującej jakości. śmiem twierdzić, że to za dużą zasługą miłościwie nam panującego (przynajmniej w swoim mniemamniu) Waldzia K. Tak samo jak reszta besensownych inwestycji, które dają szansę młodym pijusom na chalnie pod daszkiem i w świętym spokoju. Nie ukrywam iż liczę, że w nadchodzących wyborach mieszkańcy zagłosują sensownie i ten pan nas opuści. pozdrawiam
grażyna
2014-10-22 11:49:31
witam.W niedzielę zaprosiliśmy rodzinkę na spacer do Ptasiego Parku .Chcieliśmy pochwalić się naszą tężnią i siłownią na świeżym powietrzu. I co? I wstyd. I za tężnię i za siłownię,która jest też zdewastowana i nawet grozi kalectwem.Proszę się dobrze przyjrzeć poszczególnym urządzeniom. A betonowa ławka wandalooporna? Też przewrócona. I po co te atrapy kamer? Pozdrawiam.
ano
2014-10-21 10:25:04
zaspokojone ambicje: ująłeś to nader precyzyjnie, inwestycja jak kulą w płot, nie pierwsza zresztą. Brak szacunku do wspólnych pieniędzy i tyle.
zaspokojone ambicje
2014-10-21 09:50:12
Ta tężnia to jest typowe kukułcze jajo podrzucone Mosinie przez ciężko na umyśle chorego człowieka, lub zaspokojenie równie chorych ambicji urzędasa alfa. Teraz konsekwentnie należy podnieść zatrudnienie w straży i oczywiście poprowadzić rurociąg ze solanką. Nie można mieć aerozolu i go wytwarzać. Po kilku dniach (w zależności od zbiornika) leci bezwonna słona woda. To jest typowo ogródkowe maleństwo. Pomijam fakt, że takie mikroskopijne urządzenie robi się w zamkniętej przestrzeni. Gdyby jeszcze to ustrojstwo ulokować na terenie zamykanym (przy przychodni np) i dozorowanym udostępnianym w określonych godzinach przy sprzyjającej aurze to ok. Teraz jak pompę wstawią to za godzinę na złomie już będzie. Kukułcze jajo w psychiatryku mosińskim. Gdyby to działało w przestrzeni publicznej to byłoby w Ludwikowie.
Jola
2014-10-20 23:24:24
Ponieważ tężnia finansowana była po części z naszych pieniedzy kategorycznie żądamy nazwisk wandali (kamera monitoringu 20 m od miejsca zdarzenia) oraz widoku wandali przy odpracowaniu na rzecz przywrócenia tężni do stanu pierwotnego, a tak w nawiasie za komuny to by dostali pałami po d..... ale teraz przestępców nie wolno karać
Maria
2014-10-20 22:35:13
z mojej obserwacji nie tylko niszczą co popadnie w Parku mosiniacy często widać młodzież która wychodzi z parku na ostatni autobus w stronę Puszczykowa.
Niedocenili...
2014-10-20 16:45:59
A jednak wyborcy nie docenili... Chlip, chlip Waldziu o kamerce na gliniankach na FB pogaduje, że nocą widać - może sobie zbliży na Dworcową i dojrzy wandali :)
uważam, że
2014-10-20 12:50:28
Uważam, że Pani wniosek o ławki wandaloodporne został zignorowany tylko ze względu na małostkowość rządzących. Na zasadzie radny opozycyjny nigdy nie ma racji. I co z tego, że ma? Za naprawę zapłacimy wszyscy. Głupota niszczących i głupota rządzących idą w parze.
Monika
2014-10-20 10:35:31
W Strzelnicy też bardzo szybko ławki i kosze zostały zdemolowane, nie da się tego logicznie wyjaśnić, bo głupota ludzka jest bardzo nielogiczna, ale przewidywalna.
taboret
2014-10-20 10:12:17
Podobno to miejsce jest objęte monitoringiem . Co na to nasze "sokole oko" które w zapewnieniach WK i ZS miało zwiększyć bezpieczeństwo i zapobiec takim nagannym sytuacjom. Czy to roztropność ze strony władz i dbałość o sensowne wydawanie pieniędzy?
Ryszard
2014-10-20 09:21:00
Pokłosie polskiej demokracji i liberalizacji przepisów . By odpowiedzieć słowami równie znanego człowieka zacytuję odpowiedz Józefa Piłsudskiego , który na pytanie "czy łatwo rządzi się Polakami " , odpowiedział -" tak , ale z konia "