CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Data: 2014-10-23 
Drukuj PDF Wyślij link

Maciej Radowicz - kandydat na radnego - okręg 20 - Mosina

Autor: Maciej Radowicz 

Jestem rodowitym Mosinianinem. Kandyduję, bo wszystko, co związane jest z moim miastem, jego historią, dniem dzisiejszym i przyszłym nie jest mi obojętne. Mam wykształcenie wyższe - jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej o specjalności „Automatyka Przemysłowa” oraz Studium Podyplomowego z zakresu Teleelektroniki.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując w Przemysłowym Instytucie Maszyn Rolniczych w Poznaniu w Zakładzie Aparatury Badawczej i Pomiarów na stanowisku
konstruktora.
W zakładzie tym zdobyłem tytuł Rzeczoznawcy Zespołu Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników Polskich w Poznaniu w zakresie pomiarów wielkości nieelektrycznych. Jako konstruktor pracowałem również w Zakładzie Aparatury Radiospektroskopowej w Polskiej Akademi Nauk w Poznaniu.

Od 1988 r. do chwili obecnej  jestem prezesem i prowadzę wspólnie z synem Robertem firmę P.P.H. ELCOM Sp. z o.o. w branży zabezpieczeń technicznych.

Współpracujemy z wieloma firmami polskimi jak i dłuższy okres czasu z niemiecką firmą komputerową CMT Communications.

Do moich zamiłowań należy turystyka, wędkarstwo i sport.

Chcę:

-aby miasto nasze się rozwijało,
-aby mieszkańcy czuli się w nim po prostu dobrze,
-aby mieszkańcy z nim się utożsamiali i byli z niego dumni.


Tego chcę i jestem przekonany, że i Państwo również tego pragną.

Przez ostatnie 25 lat, z chwilą odzyskania przez miasta i gminy tożsamości i suwerenności w podejmowaniu decyzji, władze gminy Mosina - trzech burmistrzów i dziesiątki radnych sprawowali rządy. Były lata lepsze i gorsze. Były sukcesy, ale i zaniechania wręcz zaniedbania.

Chciałbym, jeżeli zostałbym wybrany radnym, móc wpływać jak najskuteczniej na poprawę warunków naszego otoczenia. Kandyduję z okręgu, który jest częścią Osiedla Za Barwą.
Przez ostatnich 12 lat, kiedy to rządy sprawują obecne władze utwardzono jedynie jedną ulic – ulicę Targową, położono nowy dywanik asfaltowy w ulicy Skrajnej, zbudowano kilka odcinków chodników w ul. Marcinkowskiego, Dembowskiego, Wiosny Ludów, Sowińskiego, Piaskowej i to niestety wszystko. Wcześniej, w latach 90-tych dokończono (rozpoczęte w latach 60-tych) wodociągowanie, skanalizowano i zgazyfikowano osiedle. Były podstawy, aby budować deszczówkę i utwardzać drogi, budować chodniki. W latach 90-tych zrealizowano jedynie ul. Topolową, od Piaskowej do Skrajnej. Przez kolejne lata - tylko ulicę Targową. Obecnie kończy się budowę ulicy Gałczyńskiego, która to inwestycja, choć bezwzględnie potrzebna, satysfakcjonuje przede wszystkim dwie duże firmy i kilkunastu mieszkańców. A na naszym osiedlu mieszka 4,5 tysiąca osób!

Czy to wszystko na co było stać obecne władze gminy?

To trzeba i należy zmienić! Należy zmienić radykalnie!

Jeśli zostanę radnym moim celem numer jeden będzie właśnie zmiana podejścia do tak fundamentalnej kwestii jaką jest infrastruktura drogowa.
Nasz ulice muszą być godne XXI wieku! Muszą być godne nas, mieszkańców! To my płacimy podatki, które władze rozdzielają. Podział budżetu musi by sprawiedliwy!

To jest mój cel numer jeden, to mój priorytet!

Dzięki Państwa wsparciu uda się go zrealizować. Jeśli Państwo mi zaufacie i oddacie na mnie głos będę z Państwem w stałym kontakcie. Raz na kwartał będę organizował spotkania, aby móc złożyć Państwu sprawozdanie z tego, co czynię na forum Rady Miejskiej. Raz na kwartał w swoich skrzynkach znajdziecie Państwo moje sprawozdanie pisemne. Będę z Państwem w stałym kontakcie. Mój telefon i e-mail będą do Państwa dyspozycji, gdyż ja będę do dyspozycji Państwa.

Do zobaczenia przy urnach wyborczych 16 listopada 2014 r.
 


KomentarzeEla
2014-11-09 10:12:15
ma Pan mój głos i mam nadzieje że męża też namówię aby głosował.. :)Drogi na tym osiedlu są tragiczne, ja jestem z czereśniowej i te dziury w piachach to prażka i do tego ten przetrzymywany miesiącami złom w postaci aut do naprawy i lakierowania, niezła WIZYTÓWA naszego osiedla.. może Panu uda się z tym zrobić porządek, bo ja kiedy się odezwałam to zostałam nazwana CHWASTEM NA ICH OSIEDLU ( mieszkam tutaj od 6 lat)..
Barwiony z Za Barwy
2014-10-23 13:41:46
I tak trzymać panie Macieju. Właśnie chodzi nam, tu mieszkającym o to, co pan zawarł w swym konkretnym, bo skupionym na jednej, a jak ważnej sprawie - infrastruktura drogowa. Jestem z tego okręgu. Ma pan mój i mojej rodziny głos.
b
2014-10-23 12:47:46
Myślę, że nie zapomni Pan o tych z gminy, zwłaszcza tam gdzie można w miarę szybko poprowadzić kanalizację i wydzielić obszary inwestycyjne. właśnie z uwagi na brak kanalizacji gmina ma problem z inwestycjami, które wnosiły by dochody i generowały miejsca pracy. nie mogę na Pana głosować (inny rejon), ale sam program dobry i warty wspierania Pańskiej kandydatury. musimy też zadbać aby była Burmistrz nie zasiadała w radzie powiatu, bo na to nie zasłużyła.
sąsiedzi
2014-10-23 10:14:52
Znam Pana z widzenia, bo też mieszkam na osiedlu, ale nic o Panu nie wiedziałam. A tu proszę, jaki dorobek zawodowy. Razem z mężem będziemy na Pana głosować.