CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Jacek Szeszuła

Żonaty, dwoje dzieci, dwoje wnuków. Historyk, regionalista. Autor wielu publikacji na temat lokalnych dziejów. Urodził się i całe życie zawodowe i prywatne związał z naszym miastem. Twierdzi, że jest po uszy zakochany w Mosinie. Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie od 1966 do 2005 r. W latach 1992 - 1999 dyrektor Szkoły nr 2 w Mosinie, a następnie od powstania do 2003 r. dyrektor Gimnazjum nr 2. Inicjator powstania Izby Muzealnej w Mosinie.
Ma duże doświadczenie samorządowe:

W latach 1994 - 1998 wiceprzewodniczący mosińskiej Rady Miejskiej oraz radny Wielkopolskiego Sejmiku Samorządowego.
W latach 1998 - 2002 radny Powiatu Poznańskiego,
2006 - 2010 przewodniczący Rady Miejskiej w Mosinie,
2010 - 2014 wiceprzewodniczący mosińskiej Rady Miejskiej.

Zdaniem Jacka Szeszuły Mosina i gmina dotkliwie odczuwa konieczność poprawy infrastruktury drogowej. Wpływa ona na poprawę jakości życia i zadowolenie mieszkańców.Uważa, że składanie deklaracji co zrobi - nie jest do końca prawdziwe. Rada jest organem kolegialnym i uchwały są podejmowane większością głosów. Stąd rolą radnego jest m.in. zyskanie poparcia dla swoich wniosków.

Chętnie podróżuje po Polsce z żoną i wnukami - Wiktorią i Krzysztofem. Ciągle odkrywa coś nowego. Pasjonuje go literatura historyczna, regionalizm i muzyka przełomu lat 60/70.

 

 


Komentarze