CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Data: 2014-11-14 
Drukuj PDF Wyślij link

Wybierzmy odpowiedzialnie

Autor: Małgorzata Kaptur 

W ostatnich wyborach nie wzięło udziału ponad 10 tys. mieszkańców naszej gminy. Nie bądź obojętny. To również od Ciebie zależy kto będzie Burmistrzem, kto będzie reprezentował Ciebie w Radzie Miejskiej. Od tych, których wybierzesz, będzie zależał styl sprawowania władzy i to, jak będzie się rozwijała Ziemia Mosińska.

Kampania się kończy.

Patrzysz na uśmiechające się twarze z plakatów i bilbordów. Masz w domu co najmniej kilogram ulotek. Większość z nich jest podpisana przez taki czy inny komitet wyborczy.
Są wśród nich niestety także anonimy.
Pismo Kurier Mosiński - wydawane przez Stowarzyszenie Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska - opublikowało szereg anonimowych artykułów - nikt nie miał odwagi, obrzucając konkurentów błotem, podpisać się.
Szkoda, bo w życiu prywatnym i publicznym potrzebujemy odwagi i wzięcia odpowiedzialności za słowa i czyny.

Do skrzynek w moim okręgu wyborczym trafiły też anonimowe listy przestrzegające przed wyborem radnej, która interesuje się Czapurami. 

Przez całą minioną kadencję patrzyłam tej władzy na ręce, a co oko zobaczyło, ręka opisała...
A było o czym pisać...  I to bolało, bo prawda boli.

Wiele trudu zadali sobie Ci, którzy obawiają się, że mogłabym ponownie zasiąść w Radzie Miejskiej.

Nie zniechęcam się łatwo. Obiecuję, że jeśli zostanę radną, będę się dalej uważnie przyglądać temu, co dzieje się w naszej gminie.
Jeśli wyborcy zdecydują inaczej, przyjmę to z pokorą.

Niezależnie od tego, czy będę radną, czy nie, nadal  będę się przygladać mosińskim sprawom i opisywać to, co moim zdaniem ciekawe, ważne i niepokojące w naszej gminie. 

Pamiętajmy, że każdy z nas może mieć wpływ na świat wokół nas, mandat radnego to tylko ułatwia, ale nie jest do tego celu niezbędny.
 


Komentarze