CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Data: 2015-03-25 
Drukuj PDF Wyślij link

Sprawozdanie Burmistrza za okres od 26 lutego do 26 marca 2015 r.

Autor: UM 

Radni otrzymali dzisiaj sprawozdanie burmistrza z działalności międzysesyjnej. To jeden z punktów porządku obrad jutrzejszej sesji. Zachęcam do zapoznania się z podanymi w sprawozdaniu informacjami. 

 SPRAWOZDANIE


W wykazie mienia do sprzedaży - załącznik do budżetu na 2015 r. jest 7 działek w rejonie ul. Świerkowej i Dębowej w Czapurach. 
4 z nich (te zaznaczone na mapce) są ujęte w wykazie nieruchomości gruntowych przeznaczonych do sprzedaży - TUTAJ


Komentarzeb
2015-03-31 23:15:24
Dziekuje za odpowiedz, ale jak juz wczesniej zauwazono to droga, ktora owczesnie miala w calosci po 26m szerokosci, dziwnie sie zmniejszyla do tych kilku dzialek.
Małgorzata Kaptur
2015-03-31 00:01:02
Jak wynika z mapy te 4 działki są wydzielone w miejscu drogi. Nie mam wiedzy dlaczego w planuje się zbyć 4 skoro w tym miejscu jest ich 7. Wydaje się to nielogiczne, ale może jest jakiś powód.
b
2015-03-30 22:21:27
Pani przewodniczaca Rady Miejskiej, mam pytanie, czy te cztery dzialki to te wydzielone z zaplanowanej szerokiej 26 mtr drogi w Czapurach przy ul Debowej, jesli tak to gdzie sa te pozostale trzy. Bardzo prosze o odpowiedz.
Małgorzata Kaptur
2015-03-27 22:40:32
@ Jachu - lizusostwo nie leży w mojej naturze, nikomu nie schlebiam. Widzę i doceniam to, co burmistrzowie robią dobrze, ale są pewne sprawy, które mnie niepokoją i z którymi się nie zgadzam. Mam nadzieję, że z czasem tych pierwszych będzie zdecydowanie więcej, a tych drugich zdecydowanie mniej.
Jachu
2015-03-27 20:29:35
Panie Wiórecki pisze pan o włażeniu w d--e Rysiowi i Mielochowi, przecież włażący to Pana niedawni idole Pani K. Pan K. Pan J.do wyborów same ideały.
do Wioreckiego
2015-03-26 22:26:49
Panie Wiorecki masz Pan racje. Przez te p....ne Tiry dzieci nie mogą przejść bezpiecznie na druga stronę ul. Sowieckiej. Na Sowieckiej tuz przy przejeździe niewidoczne pasy , dziury w ulicy ogólny bałagan. W tym miejscu samochody ciężarowe pojawiają sie z tylu z przodu i z boku od strony ZUK.
Kasik77
2015-03-26 17:45:43
czy ktoś wie gdzie będzie przeniesiona spółka consensus?
taboret
2015-03-26 16:55:49
Ja raczej spodziewałbym się syntetycznej informacji z działalności burmistrza , a nie jak w tym przypadku z działalności urzędu jako takiego.(jak sama nazwa wskazuje Sprawozdanie o działalności burmistrza) Wójt gminy powinien informować radę o konkretnych zarządzeniach, o których mowa w ustawie o samorządzie gminnym. Co do pozostałych zarządzeń nie ma ustawowego obowiązku informowania o nich na bieżąco. Jednak na podstawie statutu na wójta może być nałożony taki obowiązek, z którego może się wywiązać w złożonym sprawozdaniu. http://tiny.pl/xhtb4 przykład :
http://tiny.pl/xhtbv
wiórecki
2015-03-26 14:19:43
Kolejny raz widzę takie sążniste sprawozdanie. Sam zamysł i intencje dobre, ale wykonanie jest KARYKATURALNE! Przecież takie sprawozdanie to w najczystszej formie klasyczna biurokracja, nikomu do niczego nie jest potrzebne. Nadto wprowadza nawyk wykonywania przez urzędników pracy pozorowanej - pod publiczkę i szefostwo. Czy np. opieprza się urzędnik gdy mniej dzieci się urodzi, mniej wypada wymian dowodów osobistych? Kuriozalne są te wymysły i wywijasy pseudo intelektualne aby sporządzić listę jak najdłuższą, ile to musi tym darmozjadom czasu zabierać? Ale najważniejsze w tym wszystkim jest jednak skutek jaki ten styl pracy wywoła. Cała para aktywności urzędniczej pójdzie w gwizdek takiego comiesięcznego sprawozdania. Ten bełkot urzędniczy musi się skończyć, bo jak w nawyk wejdzie to na głowę pobije swoim idiotyzmem springeryzm. Przecież te gryzipióry tam siedzą by robić za niezłe pieniądze te czynności które są dokładnie ujęte w sprawozdaniu, a kuriozalne i na skalę światową unikatowe to nawet ujęcie w tych idiotycznych spisach ODBIERANIA TELEFONÓW!! To nadaje się tylko do pierwszej nagrody za szczyt głupoty i kretyństwa. To właśnie skutek takiego kierowania urzędem Po jaką cholerę te zestawienia Pracujcie uczciwie to sami was potrafimy osądzić - po owocach, a nie po woltach czystej biurokracji. Słownie na sesji Ryś gada co najważniejszego i ISTOTNEGO dla Gminy zrobił i fertig. Niech powie co ugadał z Pyżalskim (a nie że gadał), co zrobił aby ludziom usunąć sprzed nosa śmierdzące TIR-y itd. Ale zwyczajnie - po ludzku a nie przez produkcję idiotyzmów i usprawiedliwianie i podkreślanie ważności i nieodzowności jakiś urzędników. Jeśli jednak Rada uzna że to dobra forma, a nie szczyty kompleksu niższości Rysia, to jestem pewien, że następnym razem powinni ująć w sprawozdaniu: ile KAW WYPILI, ile ćmików w pracy wypalili, ile ołówków zatemperowali i ile wkładów wymienili w długopisach. Odciąć urzędasom internet (lub filtrować) i okaże się, że połowa będzie się szwendać bez roboty. RADO BĄDŹ MĄDRA I NOWOCZESNA i nie właź w dupę Rysiom i Mielochom. Przywołajcie ich na ziemię! PS. Uprzedzam, żadnym malkontentem nie jestem, mnie się wszystko bardzo podoba, ale o tym pisać - to serwera by nie starczyło. Pa!